Souhrn z Nintendo Direct 2024

Souhrn z Nintendo Direct 2024

Metroid Prime 4, nová Zelda se Zeldou v hlavní roli, Mario & Luigi se vrací i Donkey Kong

Zdroj: Nintendo

Další vyhlížená prezentace Nintendo Direct je konečně zde, ačkoli se už předem tušilo, že možná nenabídne žádná extrémně velká překvapení. I když, nakonec byla akce nabitější, než se původně očekávalo. To platilo hlavně o představení nástupce konzole Nintendo Switch, které jsem neměli vyhlížet, jak společnost Nintendo už předem hlásala. Rozhodně se však nedá říct, že by Nintendo nemělo nic zajímavé v zásobě a k prezentování. Tak si to tedy všechno shrňme.

Metroid Prime 4: Beyond

Nemůžeme uvěřit vlastním očím. Pohřešovaný Metroid Prime 4 se vrací s podtitulem Beyond. Hra oznámená už v roce 2017 by měla vyjít v roce 2025 a dočkali jsme se prvního pořádného traileru. Poté, co měli původně na čtyřce pracovat vývojáři Bandai Namco, se projektu opět ujali původní vývojáři Metroidu Prime z Retro Studios.

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

Jedním z nejvýraznějších oznámení je nepochybně zbrusu nová hra The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom. Tentokrát se neujmeme postavy hrdinného Linka, ale samotné Zeldy, jež se naopak vydá po Linkovi pátrat. Hra je vyvedena v podobné grafice jako remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening, což platí i o perspektivě. The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom dorazí na Nintendo Switch už 26. září 2024. Společně se hrou bude na trh uvedeno i nové Nintendo Switch Lite v Hyrule edici.

Mario & Luigi: Brothership

Mario a Luigi jsou zpět se svou společnou sérií Mario & Luigi, která se vrací téměř po dlouhých devíti letech. Studio AlphaDream, které za sérií stálo od prvního dílu Mario & Luigi: Superstar Saga z roku 2003, bylo navíc uzavřeno před čtyřmi roky, ale to návratu obou bratrů nevadí, ačkoli nové vývojáře zatím neznáme. Nejnovější přírůstek do série nese podtitul Brothership a kromě hravého traileru plného známých postav i střetů. Známe už i datum vydání Mario & Luigi: Brothership, jež zní 7. listopadu 2024.

Donkey Kong Country Returns HD

Vrací se i Donkey Kong, a to doslova, díky Donkey Kong Country Returns HD. Původní hru z Nintendo Wii si budeme moci na Switchi zahrát v HD kabátku, s dodatečnými úrovněmi z Nintendo 3DS a také s multiplayerem. Donkey Kong Country Returns HD vyjde 16. ledna 2025.

Nintendo Switch Sports

Hra Nintendo Switch Sports se v létě s bezplatným updatem rozroste o další disciplínu. Do nabídky dorazí basketbal. Hrát je možné klasické zápasy 2 na 2 lokálně i on-line, anebo se můžete pokusit dát co nejvíc košů v minihře až pro čtyři hráče. Podobným způsobem do hry už dřív dodatečně dorazil také golf.

Dragon Quest III HD-2D Remake

Dragon Quest III HD-2D Remake byl oznámen už v roce 2021 a nedávno panovaly obavy kvůli změnám u Square Enix, jelikož stále nebylo známo datum. To se nyní změnilo a bylo oficiálně oznámeno, že remake třetího dílu slavné série dorazí 14. listopadu, a to nejen na Switch, ale také na PC, PlayStaiton a Xbox. Pokud byste si navíc chtěli zahrát celou původní trojici her ve vylepšené verzi, budete mít v průběhu příštího roku tu možnost, protože dorazí v podobném duchu i první a druhý díl.

Super Mario Party Jamboree

I série Super Mario Party se dočká dalšího přírůstku, už za pár měsíců a navíc má jít o tu dosud největší party. Super Mario Party Jamboree je tematicky zasazeno do letoviska na ostrově, proto si užijeme spoustu možností, které taková lokace nabízí. Na jedné mapě se tak budeme prohánět pod obří sopkou, v další na závodní dráze, jindy zavítáme do obchodního centra nebo do laguny. Těšit se můžeme na více než 110 miniher a online spolu může v režimu Koopathlon zápolit až 20 hráčů. Super Mario Party Jamboree vyjde na Nintendo Switch 17. října 2024.

Fantasian Neo Dimension

Fantasian Neo Dimension je vylepšená verze hry, která byla dříve exkluzivní pro službu Apple Arcade. Podepsaní jsou pod ní autor Final Fantasy Hironobu Sakaguči a skladatel Nobuo Uematsu. Aktuální verze láká na vylepšení jako a nové funkce, jako jsou anglický a japonský dabing nebo další volby obtížnosti. Hra dorazí na Switch v zimě. Později bylo potvrzeno, že vyjde také na PC, PS5 a Xboxu Series.

Klasiky v Nintendo Switch Online

Nabídka starších titulů v rámci předplatného Nintendo Switch Online + Expansion Pack se ještě dnes rozroste o hry The Legend of Zelda: A Link to the Past Four Swords, Metroid Zero Mission, Turok: Dinosaur Hunter a Perfect Dark. Perfect Dark nabídne on-line multiplayer pro čtyři hráče.

LEGO Horizon Adventures

Formálního oznámení Lego Horizon Adventures jsme se dočkali během Summer Game Festu 2024 a už tehdy jsme věděli, že hra překvapivě nemíří jen na PlayStation 5, ale také na PC a dokonce i na Nintendo Switch. Přesto jsme se dnes dočkali nového „oznamovacího traileru“ přímo od Nintenda. Hra vyjde kolem letošních Vánoc a více informací o ní můžete už nyní najít v našem archivu.

Stray

Kočičí dobrodružství Stray z roku 2022 má namířeno na další platformu. Hra původně vyšla pro PC, PlayStation 4 a PlayStation 5, před rokem se dočkali i hráči na konzolích Xbox One a Xbox Series. Nyní konečně přišlo na řadu i Nintendo, přičemž hra na Switch dorazí kolem letošních Vánoc.

Tales of the Shire: A The Lord of the Rings Game

S novým trailerem se zde ukázal i hobití simulátor života Tales of the Shire, který má rovněž vyjít ještě letos. Hra vedle Switche míří i na další tradiční platformy, tedy na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, ale dočkají se i mobilní hráči, jelikož hra bude zahrnuta i v nadcházející nabídce Netflixu, jak bylo nedávno oznámeno. Více o hře si můžete přečíst v našem archivu.

MARVEL vs. CAPCOM Fighting Collection: Arcade Classics

Vrací se skvělé arkády a komiksové crossovery od Capcomu. Kompilace Marvel vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics nabídne celkem 7 populárních her. Jedná se o bojovky X-Men Children of the Atom, Marvel Super Heroes, X-Men vs. Street Fighter, Marvel Super Heroes vs. Street Fighter, Marvel vs. Capcom Clash of Super Heroes, Marvel vs. Capcom 2 New Age of Heroes a chodičku-mlátičku The Punisher. Balíček navíc nabídne řadu vylepšení, in-game muzeum, hudební přehrávač nebo různé filtry. K dispozici bude tréninkový režim, možnost ukládat kdekoli nebo on-line multiplayer. Kolekce vyjde ještě letos.

Just Dance 2025 Edition

Další rok, další Just Dance. Just Dance 2025 Edition má vyjít letos v říjnu a nový trailer láká i na vybrané hity a samotné vydání na Switchi.

Nintendo World Championships NES Edition

Ace Attorney Investigations Collection

FAIRY TAIL 2

Among Us

MIO: Memories in Orbit

Hello Kitty Island Adventure

Looney Tunes: Wacky World of Sports

Farmagia

Funko Fusion

THE NEW DENPA MEN

METAL SLUG ATTACK RELOADED

Darkest Dungeon II

Phantom Brave: The Lost Hero

Disney Illusion Island

The Hundred Line -Last Defense Academy-

Romancing SaGa 2: Revenge of the Seven

 

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru