Souhrn z Nintendo Direct 2023

Souhrn z Nintendo Direct 2023

Princess Peach: Showtime!, Luigi's Mansion 2 HD, F-ZERO 99 i návrat Lary Croft a Paper Maria

Zdroj: Nintendo
14. 9. 2023

Nabitá podzimní sezóna nám odstartovala, ale společnost Nintendo už láká na to, co nás bude čekat dál. Proto uspořádala tradiční Nintendo Direct, který se zaměřil na novinky a nadcházející hry, na něž se můžeme těšit v průběhu zimy. Co si pro nás hráče tedy Nintendo přichystalo a co všechno jsme mohli v 40minutové prezentaci vidět? To si shrneme právě níže. A ano, došlo i na potvrzení jednoho spekulovaného návratu!

Princess Peach: Showtime!

Minule oznámená hra s neohroženou princeznou Peach v hlavní roli se konečně ukázala ve světle reflektorů. A to doslova. Princess Peach: Showtime! je po dlouhé době další hrou, v níž budeme hrát přímo za samotnou princeznu, která rozhodně v rukávu svých šatů má pěkných pár es. Přesněji řečeno v tomto případě dokáže své šaty proměnit v jiný oděv, s nímž získá i zbrusu nové schopnosti. Jak vidno už v dnešním traileru, Peach se může chopit meče, jindy pak lupy a stát se detektivem, případně se může stát cukrářkou či bojovnicí kung-fu. Jak však známe tvorbu Nintenda, tímto možnosti určitě ani zdaleka nekončí. Jejím úkolem každopádně bude zachránit představení, které se zvrtlo. Dozvěděli jsme se i datum vydání, jež je stanoveno na 22. března 2024.

Paper Mario: The Thousand-Year Door

Na závěr byl oznámen a představen remaster fanoušky velice oblíbené hry Paper Mario: The Thousand-Year Door od studia Intelligent Systems z roku 2004, která tehdy vyšla na konzoli Nintendo GameCube. Jedná se o RPG titul a podle mnohých i nejlepší počin ze série Paper Mario, který se chlubil a i nadále chlubí působivou výtvarnou stránkou s papírovým vizuálem a nápaditými a propracovanými animacemi. K tomu připojte skvělou hratelnost, dobře napsaný scénář a dialogy a samozřejmě samotného Maria, jeho přátele a další postavy a vyjde vám úspěšný hráčský hit. Na konzoli Nintendo Switch dorazí Paper Mario: The Thousand-Year Door v průběhu příštího roku.

Luigi’s Mansion 2 HD

Svůj návrat hlásí a připomíná i Luigi se svým děsivým dobrodružstvím. Luigi’s Mansion 2 (známé též jako Luigi’s Mansion: Dark Moon) z roku 2013 od studia Next Level Games pro 3DS je pokračování původní hry z roku 2001 pro GameCube. Kromě původního zážitku pro jednoho hráče Nintendo slibuje i kooperaci až pro čtyři hráče, která nabídne celou řadu multiplayerových režimů. Vydání Luigi’s Mansion 2 HD je naplánováno na léto 2024.

Mario vs. Donkey Kong

A máme tu další návrat, tentokrát v podobě remaku, v němž se Mario střetne s Donkey Kongem. Původní hra Mario vs. Donkey Kong vyšla v roce 2004 pro Game Boy Advance, po níž následovalo několik dalších pokračováních, přičemž posledním bylo Mini Mario & Friends: Amiibo Challenge z roku 2016. Zdrojem rivality je zde krádež Mariových figurek, které Donkey Kong odcizí z továrny, načež se za nimi Mario vydá. Jeho cesta ovšem bude plná plošinek a především hádanek. Do hry navíc bude přidána kooperace, kterou můžeme vidět i v samotném traileru, když Mario spolupracuje s Toadem. Mario vs. Donkey Kong vychází na Nintendo Switch 16. února 2024.

Super Mario RPG

Dočkali jsme se i dalšího pohledu na dříve představený návrat Super Mario RPG, původně z roku 1996 pro SNES. Nová verze vychází již 17. listopadu 2023.

Tomb Raider I-III Remastered

Fanoušci série s Larou Croft se již mohou těšit na návrat času k prvním dobrodružstvím oblíbené hrdinky. Jak už název napovídá, kolekce Tomb Raider I-III Remastered obsahuje první tři díly z let 1996, 1997 a 1998 v pečlivě remasterovaných verzích, na nichž pracuje studio Aspyr. Nové verze umožní hráčům si vybrat mezi původní „hranatým vzhledem“ a přepracovanou modernější grafickou stránkou dle libosti. Zahrnut byl měl být veškerý obsah, proto by zároveň mělo jít o nejlepší způsob, jak si počátek slavné ságy užít. Kolekce totiž nemá namířeno jen na Nintendo Switch, ale i na další platformy, konkrétně tedy na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series, a dočkáme se jí 14. února 2024.

F-ZERO 99

Spekulace se potvrdily, F-Zero je také zpět a navíc už nyní k dispozici. F-Zero 99, nová hra založená na původním titulu z roku 1990 pro SNES, je už od dnešního dne dostupné na Nintendo Switch zdarma v rámci předplatného Nintendo Switch Online. Jedná se o battle-royale hru, v níž se ve zběsilých závodech hráči střetnou (vlastně doslova) s dalšími 99 závodníky, které se budou snažit vyřadit a sami se vyhnout újmě a zničení. Kromě povědomého vizuálu jsou obsaženy i známé tratě a někdejší hráči by se měli z hlediska hratelnosti cítit jako doma.

Prince of Persia: The Lost Crown

Máme zde další pohled na nového Prince z Persie, který nicméně nemíří zdaleka jen na Nintendo Switch, jak už víme od jeho oznámení. Ačkoli se objevovaly výtky k využitému výtvarnému stylu, řadu hráčů si nepochybně získal návrat k 2D pohledu a „klasické plošinovce“. Ostatně si můžete poslechnout i naše vlastní dojmy, neboť jsme měli možnost si hru vyzkoušet na Gamescomu. Prince of Persia: The Lost Crown vychází 18. ledna 2024 na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a PC.

Detective Pikachu Returns

Nějaké ty návraty už jsme tu dnes měli a tento titul to má rovnou v názvu. Další případ v rámci detektivního pátrání ve hře Detective Pikachu Returns pro nás nicméně už není novinkou, jelikož bylo pokračování oznámeno už na předchozím Directu a později jsme se dozvěděli i další informace. Už nějakou dobu rovněž víme, že upovídaný žlutý detektiv dorazí na Nintendo Switch už za tři týdny, přesněji 6. října 2023.

Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass Wave 6

Do závodů Mario Kart 8 Deluxe míří šestá a zároveň poslední vlna obsahu v podobě Booster Course Pass. Hráči se mohou těšit na Daisy Circuit a k tomu na dalších sedm tratí, které ovšem doplní i čtyři další hratelné postavy, jimiž jsou Diddy Kong, Funky Kong, Pauline a Peachette. Vydání Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass Wave 6 se dočkáme do konce letošního roku.

WarioWare: Move It!

Další přírůstek do série WarioWare s podtitulem Move It! se rovněž přibližuje svému vydání, není tedy překvapením, že byl dnes uveden nový trailer. Více než 200 pohybových miniher, v nichž bude nutné dbát na své pózy, a řada režimu pro multiplayerové hraní dorazí na Nintendo Swithc ve WarioWare: Move It! již 3. listopadu.

Dave the Diver

V červnu vydané podmořské RPG Dave the Diver od jihokorejského studia Mintrocket, které se stalo letním hitem a zaujalo skutečně nemalé množství hráčů, má namířeno na další platformu. S Davem se pod hladinu na lov ryb a naopak do správy suši restaurace nově pustíme právě i na Switchi, kde hra vyjde 26. října 2023.

Bandle Tale & Song of Nunu: A League of Legends Story

Dvojice příběhů ze světa League of Legends – Bandle Tale a Song of Nunu – jsou dalším přírůstkem do neustále se rozšiřujícího světa populární multiplayerové hry od Riotu. Song of Nunu: A League of Legends Story není novinkou, hra zaměřující se na hrdiny jménem Nunu a Willump byla představena už dříve, nyní jsme se ovšem dočkali data vydání, jež bylo stanoveno na 1. listopadu 2023. Bandle Tale: A League of Legends Story je nicméně novým oznámením, přičemž tento příběh pro změnu sleduje rasu Yordlů. Nese se v pixelovém duchu a nabídne zase trochu něco jiného v podobě sběru materiálů, budování a celkového hospodaření v poklidném a pohodovém duchu. Zkrátka kouzelné. Bandle Tale vyjde v příštím roce, přičemž obě hry mají vedle Switche namířeno i na PC.

Splatoon 3: Expansion Pass

Horizon Chase 2

SPYxANYA: Operation Memories

Super Crazy Rhythm Castle

Another Code: Recollection

Eastward: Octopia

Contra: Operation Galuga

Trombone Champ

Wargroove 2

SaGa Emerald Beyond

Unicorn Overlord

Wartales

BATTLE CRUSH

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Among Us (nová mapa)

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru