Na akci Logi Play jsme vyzkoušeli nový volant i sluchátka

Na akci Logi Play jsme vyzkoušeli nový volant i sluchátka

Logitech to myslí vážně i s produkty pro streamery. Nechyběl mikrofon ani osvětlení

Zdroj: Logitech
23. 9. 2022

Během prezentace novinek Logitechu na akci Logi Play pořádané v centru Berlína jsme kromě již představené cloudové konzole Logitech G Cloud měli možnost vyzkoušet i několik dalších novinek z portfolia tradičního výrobce herního hardwaru. Došlo na softwarem ovládanou variabilní lampičku, mikrofon zacílený na streamery, dvojici nových sluchátek, na volant určený pro simulátory a profíky a na pár dalších věcí. Vše si podrobně projdeme, ale ještě předtím dodáváme, že většinu produktů lze již nyní objednávat na webu Logitechu s tím, že do běžné české distribuce dorazí produkty později.

Pro Racing Wheel

Největším lákadlem hned po handheldu G Cloud pro mě osobně bylo představení volantu Logitech G Pro Racing Wheel, který jsme měli možnost vyzkoušet v rámci připraveného setupu v kombinaci s playseatem. S čistým svědomím mohu říci, že za honosnými názvy technologií Trueforce a konečně i Direct Drive se schovává opravdu vypilovaný zážitek, který hráče na konzolích či na PC vtáhne do hry na poměry Logitechu dosud nevídaným způsobem. K vyzkoušení bylo více identických volantů s různě nastavenou odezvou. A u volantu, který měl odezvu nastavenou na vyšší hodnotu, mohu s potěšením říci, že nabízela opravdu nejzajímavější zážitek, kdy jsem měl v testovaném Assetto Corsa Competizione kolikrát opravdu plné ruce práce udržet vůz na silnici (a ne vždy se mi to také povedlo). Volant byl velmi příjemný do ruky, odezva vůči hře byla perfektní, citlivost adekvátní a rozvržení ovládacích prvků dopadlo rovněž na výbornou. Čestnou zmínku si zaslouží i pádla pod volantem fungující na magnetickém mechanismu, který poskytoval adekvátní odezvu. Taková sranda ale pochopitelně něco stojí – Volant G Pro má doporučenou cenu stanovenou na 1099 euro, což je v přepočtu 27 tisíc korun.

Ruku v ruce s novým volantem připravil Logitech i pedály pojmenované stejně přímočaře – Pro Racing Pedals. A jednou z jejich největších deviz je maximální variabilita. Pedály lze v rámci dodávané základny libovolně rozmisťovat, případně jeden ubírat pro tituly, v nichž není zapotřebí spojka. Dále lze nastavovat délku dorazu i míru odporu za pomocí vyměnitelných pružin. Z vlastní zkušenosti mohu opět potvrdit, že pedály nabízejí bezchybnou odezvu a co je hlavní – jsou už na první osahání opravdu bytelné i pro ty nejnáročnější herní zážitky. Celkově pedály i se základnou váží lehce přes 5 kilogramů, lze je kupovat samostatně a jsou kompatibilní se všemi platformami od Logitechu, takže je můžete připojit k volantu určenému pro konzole PlayStation i k tomu, který je vyrobený pro Xbox. Cenovka je stanovená na 389 euro, čili necelých 10 tisíc korun.

Specifikace volantu Logitech Pro Racing Whel

 • Direct Drive Motor – až 11 Nm točivého momentu
 • TRUEFORCE feedback technology
 • Magnetická pádla pro řazení
 • Možnost uchycení volantu ke stolu
 • integrovaný OLED displej
 • odjímatelný volant
 • Dvě verze: PC + PlayStation 4/5 a PC + Xbox Series X/S
 • Váha volantu: 1,5 Kg + 7 Kg základna pro volant
 • Váha pedálů: 5 Kg

Sluchátka pro hráče i milovníky hudby

Dalšími zajímavými produkty byla dvojice sluchátek, spadajících do herní produktové řady Logitech G. Těmi prvními je herní headset Astro A30 kompatibilní se všemi hlavními platformami. Astro A30 nabízejí velmi rychlé připojení bez citelné latence, podporované technologie jsou Bluetooth či dedikované bezdrátové připojení. Dále nechybí odnímatelný mikrofon (headset nabízí i mikrofon integrovaný) a možnost propojení se zdrojem skrze běžný audio kabel. Rovněž lze libovolně všechny tři různé vstupy mixovat naráz. Dále Logitech nabízí s pomocí mobilní aplikace možnost upravovat parametry zvuku. Zajímavá je také výdrž baterie – zde Logitech prohlašuje, že Astro A30 vydrží v závislosti na nastavení i více než 27 hodin. Co se designu týče, základními barvami jsou námořní modrá a bílá s tím, že skrze web Logitechu lze připravit i vlastní design sluchátek. Cena Astro A30 je stanovena v přepočtu na zhruba 5700 korun, ovšem na rozdíl od volantu a pedálů budou k objednání až v průběhu října.

Druhými představenými sluchátky jsou Logitech G Fits, což jsou drobná sluchátka do uší, leč stále zacílená na hráče. Připojení je možné opět skrze rychlejší bezdrátovou technologii přinášející absolutně minimální latenci, anebo skrze standardní Bluetooth. Na Fits je ale nejzajímavější Logitechem vyzdvihovaný patent, díky němuž se při nastavování sluchátek během 60vteřin vytvaruje měkká část sluchátek sama do podoby, která padne individuálně do každého ucha. Výdrž výrobce udává mezi sedmi až deseti hodinami dle typu užívání. Dodávané pouzdro následně opět dle míry a typu použití nabídne po dobití dalších osm až dvanáct hodin poslechu navíc. Cena je stejná jako u AStro A30 a sluchátka při dodržení doporučené ceny vyjdou na zhruba 5700 korun. K dostání budou rovněž až v průběhu října.

Specifikace sluchátek Logitech G Astro a G Fits

G Astro A30

 • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 kHz
 • Citlivost: 105 dB
 • Dosah bezdrátového přenosu: 15 m

G Fits

 • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 kHz
 • Citlivost: 106 dB, +/- 3 dB

Na streamery se nezapomnělo

Velkou část portfolia Logitechu zahrnují také produkty zacílené na tvůrce obsahu a streamery. A ti se mohou pod novou značkou Logitech for Creators těšit na speciální USB lampičku na stůl a na nový mikrofon. Světlo nese název Litra Beam, navazuje na předchozí produkt Litra Glow a je možné jej zapojit buďto do počítače a ovládat jej pomocí dodávaného softwaru, anebo skrze USB adaptér do zásuvky a upravovat parametry osvětlení integrovanými tlačítky. Maximální svítivost je 320 lumenů a teplota světla se pohybuje mezi 2700 – 6500 Kelviny. Litra Beam nabízí velkou variabilitu nejen co se intenzity a teploty barev týče, ale také umístěním a polohami. Litra Beam je možné zaaretovat ve třech různých pozicích a samotné rameno nabízí další dodatečné polohování. Doporučená maloobchodní cena je v přepočtu 2800 korun.

Druhou novinkou zacílenou primárně na streamery je XLR mikrofon Logitech Blue Sona se zabudovaným aktivním předzesilovačem s výkonem až +25 dB, který však vyžaduje extra napájení. K dispozici je tmavá anebo bílá varianta s výměnnými kryty mikrofonu. Standardně bude mikrofon Blue Sona dodávaný pouze s držákem, flexibilní rameno je k mání zvlášť. Doporučená cena samotného mikrofonu je necelých 8700 korun.

Mezi poslední věci, které byly v rámci Logi Play k vidění, patří rozšíření aplikace Streamlabs s názvem Collab Cam. To, jak již název napovídá, umožní streamerům přizvat do svých streamů i další tvůrce (až čtyři další navíc), a to bez nutnosti cokoli dalšího instalovat. Collab Cam zároveň funguje na všech hlavních platformách, kam patří například YouTube, Twitch a Facebook. Collab Cam navíc nemusí sloužit pouze pro hosty, ale třeba jen pro sdílení druhé vlastní obrazovky. Například když chce streamer skrze vlastní telefon ukázat klávesnici, ovladač, anebo cokoli jiného.

Poslední věcí je Emote Maker, zdarma dostupný on-line nástroj dostupný na webu Streamlabs. Pomocí tohoto nástroje si mohou tvůrci vytvářet vlastní emotikony.

Celkově byl event Logi Play nejen výživný na informace, ale především velkorysý ohledně možnosti si produkty vyzkoušet. Zároveň během úvodní keynote CEO Logitechu Bracken Darrell přislíbil, že prvním ročníkem vše pouze startuje a těšit se tudíž lze i na další podobné události.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru