Souhrn z konference Microsoftu a Bethesdy

Souhrn z konference Microsoftu a Bethesdy

Viděli jsme Starfield, Forzu Horizon 5, S.T.A.L.K.E.R. 2, Top Gun nebo Age of Empires IV

Zdroj: Microsoft

Společná prezentace Microsoftu a Bethesdy je bezpochyby jednou z těch nejočekávanějších v rámci celé E3. Během hodinu a půl dlouhé akce s názvem Xbox & Bethesda Showcase se můžeme těšit na Starfield, Halo Infinite nebo na další ukázku z chystaného Battlefieldu 2042. Jistojistě to však není vše vzhledem k tomu, jaká studia a tituly má Microsoft ve svém držení. A rovněž se dá očekávat, že se dozvíme, co dalšího do svého portfolia přidá.

Starfield

Todd Howard uvedl celou akci ve velkém stylu, neboť nás nečekalo nic menšího než očekávaný velkolepý Starfield právě od Bethesdy. Tento vesmírný epos mohl vzniknout až díky technologickému pokroku, ale samozřejmě i díky práci všech vývojářů. Na neomezené objevování vesmíru a pátrání po tajemství lidstva v tomto epickém RPG nové generace si však budeme muset ještě chvíli počkat. Starfield vyjde 11. listopadu 2022 jako exkluzivita na Xbox Series X|S a PC, rovněž bude součástí Game Passu

Forza Horizon 5

Nová Forza nás vezme do Mexika, současně má být tím největším a nejrozmanitějším dílem vůbec. Právě proto je Mexiko ideální zemí, jelikož nabízí rozsáhlé pláže, přírodu plnou fauny, ale i pusté pouště, hory pokryté sněhem, řadu zajímavých historických měst a třeba i aktivní sopku. Na všechna tato místa zavítáme a budeme mít možnost si v těchto lokacích zazávodit. Rozmanitost pak také poskytují změny počasí. To vše má poskytnout společně s unikátním jízdním modelem, jakým Forza vždy disponovala a vyčnívala mezi jinými závodními hrami, nezapomenutelný zážitek. Hra vychází již 9. listopadu.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Ani jsme nestačili vydechnout, a už se objevil další očekávaný titul. Druhý S.T.A.L.K.E.R. obdržel podtitul Heart of Chernobyl, do Zóny se letos ovšem už podívat nestihneme, hra dorazí až v roce 2022, a to 28. dubna. Opět na Xbox Series X|S a na PC. Fanoušky série určitě potěší známé prostředí včetně Bažiny a dokonce i originální znění.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft na své konferenci rovněž oznámil, že nový Flight Simulator dorazí na konzole Xbox Series 27. července, pro předplatitele Xbox Game Pass pochopitelně bez jakýchkoli dalších poplatků. I konzoloví hráči tak budou moci zavítat na kterékoli ze 37 tisíc letišť, přeletět nad kterýmkoli ze dvou milionů měst, či 1,5 miliardou budov. To vše v dech beroucích detailech. Vedle toho rovněž Microsoft oznámil přídavek Top Gun: Maverick, který ve spolupráci se studii Paramount Pictures přenese hráče do kokpitu ikonické stíhačky. DLC bude zdarma a doprovodí film do kin 19. listopadu.

Halo Infinite

Že se objeví Master Chief, se dalo očekávat, po odkladu Halo Infinite ovšem potěší nový trailer společně s oznámením, že se hry dočkáme už o letošních Vánocích. Po množství kritiky od hráčů a fanoušků, jež se týkala především grafické stránky hry, zejméně pak obličejů a postav, je vidět, že si tvůrci tyto výtky vzali k srdci a na těchto věcech zapracovali. Nebude chybět ani oblíbený multiplayer, jenž bude hráčům navíc k dispozici zcela zdarma. Upoutávku na něj a pozvánku do on-line klání můžete spatřit níže. Halo Infinite vyjde Xbox Series X|S i Xbox One a PC.

Battlefield 2042

Odhalení gameplay záběrů z nového Battlefield 2042 sice nebylo nejdelší upoutávkou, nicméně o výživné záběry rozhodně jde a spatřit díky nim můžeme ikonické prvky, jež jsou pro tuto sérii typické. Nechybí tedy rozsáhlé bitvy ve skutečně vyumělkovaném prostředí, přesuny vozidly i leteckými dopravními prostředky, exploze přicházející ruku v ruce s destruktivním prostředím a v neposlední řadě také nechybí ani futuristické prvky dané moderním zasazením hry. Battlefield 2042 vypadá zkrátka dobře a už teď jsme zvědaví, jak zábavné mohou bitvy až ve 128 hráčích být. Zjistit to budeme moci již 22. října.

Age of Empires IV

Směsicí hraných videí, CGI a záběrů přímo ze hry se prezentovala strategie Age of Empires IV, jež zamíří 28. října na PC a která bude součástí Xbox Game Pass. Vývojáři slibují návrat klasiky, ale zároveň také představení zcela nové generace žánru real-time strategií. Na výběr bude osm civilizací a čtyři odlišné kampaně nabízející pětatřicítku misí. Chybět samozřejmě nebude také multiplayer.

Redfall

Závěrečným překvapením konference Microsoftu bylo odhalení titulu studia Arkane, tvůrců Prey či série Dishonored. Hra nese jméno Redfall, což je zároveň také název ostrovního města, ve kterém se rozhořela bitva o nadvládu mezi přeživšími a legií upírů. Do akce se lze vrhat samostatně, anebo v kooperaci s dalšími hráči. Redfall nechá hráče zvolit si vlastní partu, výbavu a nakonec i vlastní cestu skrze hru a její příběh. Volnost má celkově hrát důležitou roli, což je významné například už jen proto, že upíři, kteří ostrovní Redfall odřízli od zbytku okolního světa, nejsou ti staří známí česnekofobové a nebojí se ani dřevěných kůlů. Boje s nimi zkrátka nebudou tak jednoduché ani předvídatelné. Na bližší detaily si ale ještě musíme počkat. Redfall dorazí na konzole Xbox Series a na PC příští léto.

Contraband

Tým Avalanche Studios na konferenci Microsoftu a Bethesdy předvedl svoji novinku jménem Contraband. Jde o akční kooperační titul posazený na technologii Apex Engine, kterou můžete znát ze série Just Cause. Titul zasazený do otevřeného světa udělá z hráčů pašeráky. Co a jak budou ve fiktivní zemi jménem Bayan pašovat, to nevíme, předešlá tvorba v čele s Just Cause však může být poměrně vypovídající a určitě půjde přinejmenším o parádně divokou zábavu.

Diablo II: Resurrected

Blizzard letos fanoušky série Diablo potěšil oznámením o vylepšené verzi své kultovní klasiky – Diablo II: Resurected. A i ta se prezentovala na konferenci Microsoftu za pomocí nové upoutávky odhalující notně vylepšenou klasiku, jež zamíří na celou plejádu platforem, Nintenda Switch nevyjímaje. Závěr videa pak korunuje oznámení data vydání, jež je stanoveno na 23. září letošního roku.

Back 4 Blood

Duchovní nástupce Left 4 Dead, který má přivést hráče k používání služby Game Pass, kam dorazí s datem vydáním 12. října, ukázal nové gameplay záběry. Do této zombie kooperace, kterou ovšem doplní i boje s ostatními hráči, se budou navíc moci někteří pustit již v srpnu v rámci otevřené bety. Hra samotná se však neomezuje pouze na platformy Microsoftu, neboť se jí dočkáme i na PlayStationu 4 a 5.

The Outer worlds 2

Oznámení se dočkalo pokračování oblíbeného sci-fi RPG Outer Worlds od studia Obsidian Entertainment. A bylo to vskutku netradiční oznámení, jelikož jej doprovázel značně upřímný trailer s kousavým ironickým komentářem. Vypravěč sám možná boří čtvrtou stěnu mezi hrou a hráči, rozhodně však neboří nadšení a očekávání fanoušků, ačkoli jsme se nedočkali ani žádného bližšího odhadu vydání. Není však divu, ostatně jak trailer sám udává, i když trochu sarkastičtější formou, tvůrci jsou teprve na začátku.

Far Cry 6

Ubisoft rád své hry ukazuje při jakékoli příležitosti, a i díky tomu jsme se ukázky z nového Far Cry dočkali i v rámci konference Microsoftu. Tato upoutávka přinesla drobné prostřihy z příběhu hry i pár záběrů ukazujících charakteristické prvky hry. To v tomto případě znamená prvky stealth akcí, souboje vedené zpoza pancíře tanku, bitky na blízkost i bojového kohouta. To vše v tomto případě ve 4K a v 60 snímcích za vteřinu. Far Cry 6 vyjde 7. října.

A Plague Tale: Requiem

Dočkáme se rovněž pokračování úspěšného a uznávaného titulu A Plague Tale: Innocence z roku 2019 od studia Asobo. Ten vynikal skvělým příběhem a působivou atmosférou, není tedy divu, že jej hráči ocenili a že se můžeme příští rok těšit na další díl, tentokrát s podtitulem Requiem. Vrátíme se k příběhu sourozenců Huga a Amicie a budeme sledovat jejich další cestu, kam se však bude ubírat, to zatím není známo. Je ovšem bezpochyby jisté, že svět zamořený nejen krysami se jen tak nestane lepším místem k žití, nebo alespoň k přežívání, a tak nás i sourozence budou čekat další krušné chvíle.

Psychonauts 2

Studio Double Fine vlastněné Microsoftem rovněž představilo plody své práce a ukázalo dosud neviděné scény z chystané akční adventuru Psychonauts 2. Ta zaujme především svým bláznivým humorem, neotřelou grafickou stránkou a neokoukaným prostředím. Do role Razputina Aquata se budou moci hráči vžít už 25. srpna a stále platí, že navzdory novému vlastníkovi se hra podívá i na konkurenční konzole PlayStation 4 a PS5.

Somerville

Hráči se v Somerville ocitnou tváří v tvář ničivé katastrofě a budou muset bojovat za bezpečí a opětovné sjednocení své vlastní rodiny. Somerville je sci-fi adventurou ukazující ty nejničivější a nejbolestivější dopady globálního konfliktu.

Replaced

Replaced je 2,5D plošinovka zasazená do alternativní minulosti 80. let, ve které se hráči ocitají v roli umělé inteligence jménem R.E.A.C.H, jež je uvěznená v lidském těle. A aby toho nebylo málo, tak tato vize minulosti představuje svět po nepovedeném testu atomové bomby. K tomu došlo čtyřicet let před událostmi hry a vlivem toho došlo k částečnému rozpadu společnosti. I díky tomu se děj hry odehrává ve zdmi ohraničeném městě Phoenix-City, kde vládne zkorumpovaná společnost Phoenix Corp, jež zaprodává části těl nedobrovolných dárců bohatým klientům. Inspiraci si vývojáři propůjčují z Vetřelce či z Blade Runnera a svoji temnou vizi alternativní minulosti představí v roce 2022.

Twelve Minutes

Během konference Microsoftu a Bethesdy došlo i na krátkou ukázku top-down adventury Twelve Minutes (12 Minutes), v níž se musí hráči rychle rozhodovat a pokusit se přežít domovní přepadení. Pokud to nevyjde, jde se na to znova, neboť hlavní hrdina je uvězněn v časové smyčce. A díky novému videu také víme, že do této smyčky se budeme moci na konzolích Xbox a na PC vrhnout již 19. srpna.

Eiyuden Chronicle

Atomic Heart

Party Animals

Shredders

Slime Rancher 2

The Ascent

Hades

Sea of Thieves: A Pirate’s Life

Fallout 76: Steel Reign

Fallout 76: Expeditions

The Elder Scrolls Online: Console Enhanced

Among Us

Grounded – The Shroom & Doom

Yakuza: Like a Dragon – Xbox Game Pass

Xbox Game Pass

Xbox Mini Frdige

Xbox Games

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru