Souhrn z Inside Xbox: Microsoft představuje next-gen hry

Souhrn z Inside Xbox: Microsoft představuje next-gen hry

Assassin’s Creed Valhalla, Dirt 5, novinka od Bloober Teamu a další third party hry

Zdroj: Bloober Team

Společnost Microsoft na dnešek naplánovala přenos Inside Xbox zaměřený na third party hry, které míří na Xbox Series X. Své vlastní tituly představí až v létě. Díky tomu se ale můžeme těšit z videí, která budou prezentovat rovněž hry, které nepochybně zamíří i na další platformy.

Assassin’s Creed Valhalla

Vrcholem prezentace samozřejmě byla ukázka z hraní vikinského Assassin’s Creed: Valhalla, bohužel se zde potvrdily spekulace, které této ukázce předcházely – neočekávejme mnoho, co se délky videa týče. Nicméně fanoušci si i tak přijdou na své. Vypíchnout zde můžeme například detail na vystřelovací čepel, která je pro sérii ikonická, nicméně neméně ikonické a tradiční jsou i ostatní prvky z upoutávky – urostlí a vousatí bojovníci, vikinské lodě s typickým vzhledem, britská krajina se zrádným počasím, Stonehenge a slibované dobývání hradů a pevností. Zkrátka Británie 9. století se vším, co k ní patří. Hra vyjde v čase vánoční sezóny a podporovat bude službu Smart Delivery – to znamená, že jediný nákup zpřístupní hráčům titul napříč více generacemi konzolí Xbox.

The Medium

Zástupce mezi zcela nově představnými hrami má i žánr hororů. První vteřiny videa z upoutávky The Medium musely ihned rezonovat v hlavě všem těm, kteří v paměti drží vzpomínky na Silent Hill jakožto na zástupce toho nejlepšího, co umí napínavý žánr nabídnout. A povědomost není čistě náhodná – tvůrci ihned přiznali, že Silent Hill 2 je pro ně nejlepší ukázkou povedeného hororu. A nejen to – jejich skladatelem je v případě novinky hudebník, producent a skladatel Akira Yamaoka, tedy dvorní skladatel zmíněné slavné série. Jinak se každopádně fanoušci hororů mohou těšit na evropské prostředí a proměnlivost okolí, která rovněž připomíná některé z motivů série Silent Hill. Základním motivem pak má být vražda dítěte a v roli hráčů se hlavní hrdinka vydává do hotelu, kde se tato tragická událost odehrála. O vývoj se stará zkušený tým Bloober Team, který má na kontě například Layers of Fear, Observer či v kooperaci s Microsoftem vyvíjený Blair Witch. Novinka vyjde ještě letos a kromě majitelů Xboxu vyděsí i hráče na PC.

Dirt 5

Krátce poté, co jsme se dozvěděli o tom, že britští vývojáři z týmu Codemasters chystají nový díl závodní série Dirt, jsme se dočkali také první upoutávky. Ta nám představila v celé své kráse pokračování arkádové odnože: Dirt 5. Upoutávka zaujala pastelovými barvami, proměnlivý prostředím (zatím víme například o Číně či Norsku), neutuchající akcí i pestrou barevnou paletou. Dirt 5 dorazí na Xbox One a další platformy již tento říjen.

Bright Memory Infinite

Jako první jsme se mohli podívat na parádně vypadající konzolový port first person akce Bright Memory, v níž hrála nejdůležitější roli snaha upoutat diváka a zlákat ho grafickým pozlátkem. Něco takového v případě nové generace konzole samozřejmě nijak nepřekvapí, nicméně překvapit zde určitě mohlo divoké počasí, za pomocí kterého čínští vývojáři z týmu FYQD-Studio ukazují možný potenciál nové konzole. Přitom řeč o pouhém potenciálu rozhodně je na místě, neboť upoutávka obsahovala varování, že nabízené záběry jsou pouze interpretací toho, jak by měla hra vypadat. Záběry tedy sice pocházely přímo z enginu hry, nikoli ale z její hratelné verze.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Jestliže by se udílela cena nejbizarnější ukázky z nové prezentace her od Microsoftu, tak první cenu s velkým náskokem bez debat získává upírské RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Video ve zkratce na svém začátku odhaluje dříve živé postavy, které jsou ale nyní v nazdobeném pokoji rozvěšené v podobě figurín do podoby podivné umělecké kompozice. Pokud pamatujete na první díl série Bioshock, tak vám to ostatně může něco připomínat. Někteří umělci jsou pro své dílo zkrátka ochotni obětovat cokoli. Anebo vlastně kohokoli. Další záběry už jsou ale jiné a ukazují netradiční městskou akci, ve které je denní světlo zakázané a kde prim hraje náklonnost ke svému klanu a kde může nebezpečí v podobě naostřených špičáků číhat za každým rohem. Hra dorazí tento rok kromě na Xbox Series X i na současné konzole a na PC.

Chorus

Jednou z novinek byla i sci-fi akce Chorus, v níž se hráči ocitají v roli Nary, dříve obávané válečnice, dnes hledané uprchlice snažící se zlikvidovat tajemný kult, který jí v první řadě stvořil. Z hlediska příběhu zde nemá ještě příliš cenu nic moc objevovat, zaměřit se tak můžeme na ukázku přímo ze hry. Ta odhaluje do parádní grafiky zabalenou vesmírnou akci ve stylu Freespace či Descent, která dorazí příští rok a která by mohla být ozvláštněna nejen pohlednou akcí, ale také důrazem na naznačovaný příběh. Ten by nemusel být jen prostým vyprávěním o pomstě, ale prozkoumávat by zjevně mohl také rostoucí vztah mezi hrdinkou a její vesmírnou lodí, jež má mít vlastní osobnost. Chorus dorazí na Xbox Series X, na současné konzole, PC, Stadii i na PlayStation 5.

Second Extinction

Zastesklo se vám po dinosaurech? Nevěříte v návrat Turoka nebo Dino Crisis? Pak vás nově oznámenou hrou Second Extinction potěší autoři hry Generation Zero ze Systemic Reaction. Tohle studio, spadající pod Avalanche Group, vezme koncem roku dinosauří téma útokem v kooperační akci pro tři hráče. Jediným úkolem v téhle hře bude vyhladit zmutované dinosaury, kteří převzali kontrolu nad Zemí s vidinou nestát se podruhé vyhynulým druhem. Klíčová pro úspěch bude podle doprovodné tiskové zprávy spolupráce v týmu a využívání veškerého zbraňového arzenálu, včetně výbušnin. Na hře pracuje 35 talentovaných lidí, kteří svou novou hru chystají pro Xbox One, Xbox Series X a PC s tím, že už v létě nabídnou uzavřenou betu na Steamu.

Call of the Sea

Pokud ještě oplakáváte k ledu uloženou dobrodružnou hru In the Valley of Gods od studia Campo Santo (Firewatch), mohl by pro vás být příjemnou náplastí na bolest titul Call of the Sea. Jedná se o adventuru zasazenou do jižního Tichomoří ve třicátých letech 20. století. Máme v ní prozkoumávat tropický ostrovní ráj plný hádanek a tajemství ztracené civilizace ve snaze vypátrat manželovu pohřešovanou expedici. Lovecraftovský titul byl oznámen na Inside Xbox, ale kromě Xboxu One a Xboxu Series X míří také na PC a vyjde ještě koncem letošního roku. Hned při vydání bude dostupný ve službě Xbox Game Pass.

Na hře pracuje studio Out of the Blue a vydává ji Raw Fury. Hlavní hrdinkou, která se vydá na izolovaný ostrov, je žena jménem Norah. Přeplavila oceán v zoufalé snaze najít svého milovaného. Bezejmenné podivné místo bylo poslední známou lokací, kterou manžel navštívil. Musíme tu vystopovat zmíněnou expedici a zjistit, co se s ní stalo. Autoři logické adventury ale varují, že nic tady není takové, jak se to na první pohled zdá. Hru pohání Unreal Engine 4 a hlavní hrdince propůjčila hlas Cissy Jones, která představuje další pojítko s Firewatchem.

Scarlet Nexus

Další titul jménem Scarlet Nexus představuje novou značku v podání Bandai Namco, která zamíří na Xbox One a na Xbox Series X. Děj hry se odehrává v daleké budoucnosti, kdy lidstvo objevilo hormon umožňující psychokinezi. Nový věk blaha však nenastal, neboť na zem sestoupili neznámí nepřátelé, jejichž cílem bohužel není nic jiného než zisk lidských mozků. A jak navíc dodává přiložená upoutávka, tyto nepřátele nelze standardní cestou porazit ani zabít. Na scénu se tak dostávají hráči v roli zástupců speciálních jednotek jménem Other Suppression Force. Ti ovládají psychokinezi na nejvyšší úrovni a jen ti mají potenciál „Ty druhé“ zastavit. I tento titul pak nabídne podporu služby Smart Delivery.

The Ascent

Akční RPG The Ascent zavede hráče do futuristické budoucnosti a do kyberpunkového světa metropole The Ascent Group vlastněné stejnojmennou megakorporací nacházející se na planetě Veles. První záběry ze hry možná ze všeho nejvíce připomínají akční tituly finského týmu Housemarque a autoři patrně jistou míru inspirace určitě nezapřou, nicméně novinka si slibuje jít vlastní cestou. To v tomto případě znamená snahu o záchranu domovské čtvrti, což má samozřejmě podobu frenetické akce, při níž budou obě analogové páčky našich ovladačů trpět. Odměnou za rychlou smrt nepřátel pak hráčům bude loot a možnost nápaditě vylepšovat své vlastní postavy, což lze například spatřit ke konci videa. Vývojářský tým Neon Giant navíc slibuje maximálně zničitelné prostředí a připomíná například jednu z legendárních scén z prvního Matrixu.

Scorn

Další pozoruhodný titul jménem Scorn ve mně okamžitě vzbudil očekávání v podobě další hry na motivy původně filmové série Vetřelec, bohužel pro mě (a ostatně i pro ostatní fanoušky) nabízí Scorn pouze inspiraci touto sérií. Upřímně by se ale H.R. Giger v tomto případě rozhodně neměl zač stydět, bizarní vizuální stránka se navíc ke zmíněné sérii otevřeně hlásí odkazy v ukázce i slovy samotných autorů ze srbského týmu Ebb Software. Onen podivný a bizarní svět známý z filmů, obrazů i her Scorn zkrátka vyobrazuje poměrně uvěřitelně, jen to zkrátka není Vetřelec. Scorn je pro Xbox Series X a PC vyvíjená adventura, o které měli hráči na PC možnost slyšet již v roce 2016. Bohužel ale po stránce hratelnosti a herní náplně zatím nic hmatatelného v rukách nemáme.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru