Souhrn z EA Play Live

Souhrn z EA Play Live

Dočkali jsme se remaku Dead Space, nového GRIDu a cross-over módu pro Battlefield

Zdroj: Electronic Arts
22. 7. 2021

Ačkoli řadu fanoušků EA už dopředu zklamalo oznámením, že na jejich prezentaci nebude řeč o některých z jejich nejvýznamnějších projektů, například Mass Effect, Dragon Age nebo cokoli nového ze světa Star Wars, stále se však dá počítat s tím, že EA představí a ukážou pořádnou herní nálož. Můžeme se těšit na novinky z Battlefieldu 2042, ukáže se i Apex Legends a Lost in Random, jež se částečně objevila už v pre-show. Ve vzduchu nicméně visí hlavně otázka ohledně nového přírůstku do série Dead Space – dočkáme se představení?

Dead Space

Dle očekávání došlo k naplnění nadějí mnohých fanoušků hororu, když se v závěru akce dočkal vytoužené upoutávky Dead Space. Nejde ovšem o pokračování, nýbrž o remake původní hry, která v roce 2008 překvapila řadu hráčů kvalitou i faktem, že jde o strašidelnou a skvěle hratelnou záležitost (86 % na serveru Metacritic u PC verze mluví za vše). O to větší očekávání může novinka budit už jen proto, že nepůjde ve šlépějích vlažněji přijatých pokračování. Předělávka bez blíže nespecifikovaných detailů zamíří na PlayStation 5, Xbox Series X a na PC. O vývoj se stará EA Motive (Star Wars: Squadrons) a novinka bude dle očekávání využívat poslední generaci enginu Frostbite. Datum vydání zatím neznáme, ale vzhledem k tomu, že Dead Space je určen jen pro nové konzole a datum nebylo v teaseru naznačeno alespoň plánovaným rokem, můžeme čekat ještě hodně dlouho.

Grid Legends

Po úvodním showreelu Codemasters nás čekalo první velké oznámení, jímž je nový díl legendární závodní série GRID. Tentokrát však nepůjde jen o závodění samotné, ale i o silný příběh společně s rozšířenou realitou. Jedním z tří ústředních hrdinů, kteří se budou ucházet o titul nejlepšího řidiče na světe, je herec Ncuti Gatwa, jehož můžete znát především ze seriálu Sex Education na Netflixu, kde ztvárňuje postavu Erika Effionga. Těšit se můžeme na 130 tratí, mezi nimiž jsou závodiště, pouliční tratě i ikonické okruhy z předchozích dílů série GRID (například San Francisco, Paříž). Na těch se budeme moci prohánět ve více než stovce nejrůznějších vozidel. GRID Legends se chystá na Xbox Series S a X, PlayStation 4 a 5, Xbox One a na PC už příští rok.

Battlefield 2042

K Battlefieldu 2042 ohlášený režim Battlefield Portal aspiruje na jeden z nejambicióznějších multiplayerových počinů, který kdy série zažila, neboť v sobě spojí vše, co měli hráči tolik v oblibě. Konkrétně jde o řadu populárních map, díky kterým se můžeme znovu vydat na bojiště z Battlefieldu 1942, Bad Company 2 i Battlefieldu 3, která sice prošla různými vizuálními úpravami, přesto si však mají zachovávat své původní vzezření. Skutečná zábava ale začíná až s možnostmi vytvořit si libovolný mód, v němž se může mixovat cokoliv ze zmiňovaných her a pochopitelně i aktuálního Battlefieldu 2042. Hráči si nastaví vlastní pravidla, dostanou možnost i módy mírně skriptovat, a stavět tak proti sobě třeba německé vojáky ze druhé světové války a Američany tak, jak bojovali ve Vietnamu. Portal dorazí společně se samotnou hrou už 22. října.

Apex Legends

Další velká aktualizace pro Apex Legends, jež představuje novou legendu jménem Seer, nese název Emergence. Nový hrdina ovšem není jedinou novinkou, vývojáři se rozhodli více pracovat s již představeným režimem arén, který se hráčům zalíbil a jde o další z možností, jak si Apex užít, aniž byste třeba holdovali žánru battle royale. Hráči podobných schopností se utkávají v boji tří proti třem a do budoucna mohou v rámci mnohem menší arény pro ranked zápasy zažít v Apexu zcela nový herní zážitek.

Lost in Random

Lost in Random je v podstatě takovou netradiční temnou pohádkou a svým pojetím a zpracováním, které odkazuje na klasickou stop-motion animaci, jíž současně vzdává hold, značně zaujalo už před dvěma lety. Tentokrát nám byl ukázán gameplay trailer a rovněž bylo prozrazeno i datum vydání, jež je stanoveno na letošní září. V příběhu bude naším cílem po dlouhé době znovu dát dohromady zlem oddělené sestry, přičemž pomocníkem nám bude věrný Dicey a řada zajímavých bojových kreací. Video se soustředilo na soubojový systém, který v sobě kombinuje možnosti kostky i hlavní hrdinky za pomoci kartiček a dalších modifikátorů.

Knockout City

Vybíjená od vývojářů z Velan Studios zahájí svou druhou sezónu už 27. července na všech platformách. Hra Knockout City se rozroste o obsah inspirovaný světem filmu, odkud pramení i název – Fight in the Movies. Hráči se mohou těšit na novou mapu, pět playlistů nebo tři speciální události. V traileru na EA Play Live jsme mohli vidět zejména vlastnosti oné měnící se mapy, která bude upravovat kulisy podle nastavených pravidel či vybraného playlistu. Na mapě se rovněž objeví velcí mechové, na jiné verzi třeba obrovský hrad nebo trochu psychedelický dětský pokojíček v nadživotní velikosti. Skvělou vlastností hry je, že si mohou zahrát hráči ze všech platforem spolu, zahrnují PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a PC s tím, že až do úrovně 25 můžete hrát úplně zdarma.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru