Souhrn z Capcom Online

Rozšíření Resident Evil Village, remake Resi 4, novinky o Street Fighteru 6 a Monster Hunter

Zdroj: Capcom

Svou prezentaci na Tokyo Game Show uspořádala i společnost Capcom a vzhledem k šíři jejího portfolia bylo možné očekávat poměrně hutnou nálož titulů, novinek a oznámení. Jen namátkou, kdybyste náhodou nebyli v obraze, Capcom stojí za značkami jako Monster Hunter, Resident Evil nebo Street Fighter. Došlo nicméně i na další tituly a rozhodně bylo co sledovat a z čeho vybírat.

Resident Evil Village

Velká část dnešní prezentace Capcom Online byla přirozeně věnována sérii Resident Evil. Vývojáři toho mají naplánovano hodně, takže směle můžeme začít dosud posledním dílem. Jak uvedl producent Cujoši Kanda, hra už prodala 6,5 milionů kusů a má nakročeno k tomu, aby oslovila další hráče. Vývojáři se zaměřili na přídavek The Winters‘ Expansion, který dorazí už v říjnu a ukázali z něj nové gameplay video. Jak už padlo dříve, hra přinese 3rd person kameru a zcela nový pohled na hru jako takovou. Dále jsme viděli nové záběry z příběhového přídavku Shadows of Rose, který se soustředí na dceru hlavního hrdiny a odehrává se až po událostech základní hry. A chybět nebude ani přídavek pro Mercenaries s novými mapami a hlavně postavami, za které můžete tento oblíbený režim hrát. Nutno podotknout, že perspektiva Lady Dimitrescu je velmi zajímavá, ani hraní za Heisenberga však nevypadalo vůbec zle. Vše dorazí už 28. října na všechny cílové platformy.

Vývojáři dále oznámili, že Resident Evil Village dorazí také na Mac, a to ještě v průběhu letošního roku. Hra údajně naplno využije možnosti procesoru přímo od společnosti Apple a bude hratelná na počítačích s čipi M1 i M2. Poslední verzí, o kterou se rozroste nabídka cílových platforem, je Switch, kam ovšem nedorazí nativní, nýbrž cloudová verze. Na rozdíl od verze pro Mac víme, že si na Switchi zahrajeme ve stejný den, kdy dorazí i výše popisované rozšíření s tím, že demoverze už je k dispozici nyní. A aby toho nebylo málo, těšit se můžete také na cloudové verze remaků druhého a třetího dílu, které ale pro změnu datum vydání nemají.

Resident Evil 4

Dalším projektem, na který fanoušci čekají, je remake čtvrtého dílu. Hra už byla oznámena, takže se vývojáři z Capcomu zaměřili na novinky, z nichž jedna souvisí s cílovými platformami. Vedle next-gen konzolí a PC totiž remake Resiho 4 dorazí také na PlayStation 4. Další je bohužel typickou novinkou o novince, protože víc se o hře dozvíme až na speciální prezentaci věnované pouze značce Resident Evil, která se uskuteční později.

Street Fighter 6

Capcom se na své akci pochlubil také čerstvými záběry z chystané bojovky Street Fighter 6. Nový gameplay trailer ukázal v akci klasické postavy, jako jsou Ken, Honda, Dhalsim nebo Blanka. Působivé jsou v moderní grafice i některé tradiční arény, do nichž se vracíme opakovaně už od druhého dílu. Hlavně se ale čerstvá upoutávka zaměřila na režim World Tour. Zde si mohou hráči vytvořit svou vlastní postavu v příběhovém módu, cestovat světem, utkávat se s ostatními a naučit se charakteristické speciální pohyby od slavných bojovníků. Některé z nich přitom půjde zjevně uplatnit i mimo souboje k pohybu a překonávání překážek ve městě. Dozvěděli jsme se také, že uzavřená beta odstartuje už 7. října a bude podporovat cross-play. K dispozici bude do 10. října na PC, PS5 i Xboxu Series. Nabídne osm postav, on-line zápasy, tréninkový režim i další věci, slibuje Capcom. Na výběr budou Luke, Jamie, Ryu, Chun-Li, Guile, Kimberly, Juri a Ken.

Exoprimal

Poměrně značnou část prezentace si pro sebe ukradl titul Exoprimal. Ačkoliv nepatří k těm nejočekávanějším od Capcomu, vývojáři do něj vkládají značné naděje. Během prezentace jsme viděli řadu gameplay záběrů a potvrzení, že hra dorazí v příštím roce na PC a obě generace PlayStationu, resp. Xboxu. Tahle týmová akce, zasazená do roku 2040, před vás hodí doslova záplavu dinosaurů, s nimiž se musíte vyrovnat, pokud chcete přežít. Vývojáři rovněž představili hrdiny celého příběhu, včetně hlavní postavy pojmenované Ace – ať už půjde o muže, nebo o ženu. Sekundovat jim bude poměrně pestrý ansámbl dalších hrdinů s nejrůznějšími schopnostmi, které je nutné kombinovat a plně využívat v boji proti celé řadě druhů dinosaurů.

Monster Hunter Rise: Sunbreak

Díky rozšíření Sunbreak je Monster Hunter Rise stále v kurzu a vývojáři jím celou dnešní akci načali. Věnovali se dalším updatům a rozšířením, které do hry dorazí už na konci měsíce v rámci bezplatného updatu. Nad rámec nových monster se můžete těšit také na funkci transmog týkající se zbraní. Jinak řečeno, vzhled a funkce zbraně nebudou vzájemně propojené, takže pokud jste se do některé zamilovali, ale objektivně uznáváte, že není tak silná, jak byste potřebovali, vše se rázem vyřeší. Samozřejmě se to týká také vzhledu vašeho hrdiny či hrdinky v rozsahu, jaký přináší jiné hry v souladu s touto funkcí. Oznámeny nicméně byly i placené přídavky, které přinesou do hry nové pózy, účesy nebo gesta, pokud si na tyhle drobnosti potrpíte. A chybět samozřejmě nebudou ani další týdenní výzvy s unikátními odměnami, jak jsou pravidelní hráči zvyklí. Update dorazí 29. září.

Mega Man Battle Network Legacy Collection

Poslední, co se na akci Capcom Online probíralo, byla kolekce Mega Man Battle Network Legacy. Vývojáři potvrdili, že kolekce bude obsahovat plně nadabovaného trojrozměrného Mega Mana v menu, podobně jako tomu bylo v případě původní série. Ředitel vývoje Masakazu Eguči také potvrdil, že vývojáři pracují na zpřístupnění online multiplayeru a možnosti vyměňovat mezi sebou čipy, a to napříč všemi zastoupenými hrami. Kolekce dorazí v příštím roce na PC, Switch a PlayStation 4.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru