Souhrn z Capcom E3 Showcase

Souhrn z Capcom E3 Showcase

Resident Evil Re:Verse příští měsíc, první DLC pro Village, Monster Hunter a Ace Attorney

Zdroj: Capcom

Pondělní noc patří vývojářům z Capcomu, kteří už dopředu avizovali, že na své konferenci promluví zejména o sériích Resident Evil a Monster Hunter. V prvním případě by se měla pozornost soustředit na dosud poslední díl Resident Evil Village a multiplayerový přídavek Re:Verse. V druhém případě nás čekají novinky o Monster Hunter Rise, stejně jako o červencovém Monster Hunter Stories 2. Chybět by ovšem neměl ani Ace Attorney a kdo ví, třeba dojde i na nějaké překvapení.

Resident Evil Village

První segment dnešní showcase patřil dosud poslednímu dílu série Resident Evil. Producent Cujoši Kanda poděkoval všem, kdo si koupili a zahráli Village a připomněl, že se všichni hráči dostanou bezplatně do hry Resident Evil Re:Verse. Multiplayerový přídavek dorazí příští měsíc a bude dostupný na všech platformách. Vývojáři rovněž potvrdili, že už začali pracovat na prvním DLC, detaily ale přinesou až později a žádné konkrétní informace pro nás neměli.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Hned poté následoval nový trailer k tahovému RPG Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, který nalákal na příběh, ukázal gameplay a nechyběly ani další doplňující informace. Už 25. června bude uvolněna demoverze, přičemž veškerý dosažený postup bude možné převést do plné hry, která vyjde 9. července na Nintendo Switch a PC. Současně dojde k propojení s Monster Hunter Rise, jež přinese nové úkoly a bonusy.

Monster Hunter Rise

Aktualizace informací se dočkal také Monster Hunter Rise – Capcom nalákal na verzi 3.1, která přidá nové questy a další stahovatelný obsah už 24. června. Hra bude rovněž spolupracovat s Wings of Ruin skrze speciální vrstvené Palico brnění, dostupné už od 18. června. Opačně pak bude možné využít uloženou pozici z Rise a dostat se tak ve Wings of Ruin po vydání k brnění Rider, které vzájemné provázání obou her dokončí. Vývojáři rovněž naznačili, že srpen bude patřit updatu na verzi 3.2, která se rovněž zaměří na další obsah a přídavky výše popisovaného rázu.

The Great Ace Acttorney Chronicles

Capcom potvrdil, že na 27. července chystá vydání dvojice her ze série Ace Attorney, která byla dosud uvedena pouze v Japonsku. Jde o The Great Ace Attorney: Adventures a The Great Ace Attorney 2: Resolve. Na Západě vyjde duo v kompilaci s podtitulem Chronicles, a to na PC, PS4 a samozřejmě na Switchi. Nad rámec ukázky ze hry, která se odehrávala v Japonsku a Velké Británii, představili vývojáři dvojici nových mechanismů/miniher – Dance Deduction a Summation Examination – které budou sloužit k objasňování případů za pomoci logické a dedukční hry s důkazy.

E-sport v podání Capcomu

Závěr prezentace patřil e-sportu a připomínce, jak aktivní Capcom na tomto poli je. Dvojice komentátorů Vicious a Robtv prohodila několik slov o Capcom ProTour a Street Fighter League. Turnaje v Pro Tour proběhnou i v letošním roce, přičemž ti nejlepší budou muset projít sítem mnoha klání, aby mohli bojovat o titul světového šampiona. Každý z chystaných 32 turnajů v 19 regionech bude mít prizepool ve výši 5000 dolarů a dočká se profesionálního komentáře, včetně úvodní show. Co se týče Street Fighter League, i ta bude letos probíhat sérií mnoha turnajů s pravidly 3v3 a celkovou finanční dotací 150 000 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru