Souhrn z BlizzConu 2021

Souhrn z BlizzConu 2021

Vás výběr toho nejdůležitějšího: Diablo II a IV, Blizzard Arcade Collection, Overwatch 2…

Zdroj: Blizzard
20. 2. 2021

Zahajovací ceremoniál letošního digitálního BlizzConu přinesl celou plejádu oznámení, z nichž se o velké části spekulovalo už před akcí, protože v posledních dnech i hodinách Blizzardu leccos uniklo. Radost fanoušků to však zřejmě nezkalilo. V tomto souhrnu si alespoň telegraficky zrekapitulujeme to nejdůležitější převážně z úvodní show, co se zatím na akci událo a o čem byste měli vědět.

Oficiální oznámení Diablo II: Resurrected

Jak už jste se dozvěděli z našeho ranního samostatného článku, Blizzard na akci oficiálně potvrdil vývoj remasteru Diabla II s podtitulem Resurrected. Na hře pracují vývojáři ze studia Vicarious Visions, kteří mají kromě jiného na kontě modernizované verze Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Vylepšená hra včetně datadisku Lord of Destruction dorazí ještě letos na PC i konzole. Více podrobností najdete ve Zdeňkově článku.

Rogue pro Diablo IV

Autoři Diabla IV představili novou postavu, která rozšíří rejstřík hrdinů připravované hry. Rogue z původního Diabla je rychlá a účinná v boji na dálku i na blízko. Pokud máte v oblibě luk, může tohle být vaše favoritka. Hráči si ji navíc mohou upravit podle svých představ. Jde už o čtvrtou představenou postavu. Zbývá odhalit ještě jednu. Diablo IV míří na PC i konzole, ale letos nevyjde.

Blizzard Arcade Collection

Prostřednictvím databáze evropské ratingové organizace PEGI jsme se ještě před BlizzConem dozvěděli, že se chystá kolekce klasik od Blizzardu z devadesátých let. A toto informace se také potvrdila. Můžete si znovu užít hry The Lost Vikings, Rock N Roll Racing a Blackthorne. Čekat nemusíte, kompilace už je k dispozici na PC, PS4, Xboxu One i Switchi a samozřejmě funguje i v rámci zpětné kompatibility. Můžete přepínat mezi klasickou a vylepšenou podobou, která nabízí nové funkce. Lze například přetáčet hru a využívat možnost libovolně hry ukládat s výjimkou Rock N Roll Racing. U The Lost Vikings a Blackthorne je k dispozici i takzvaný divácký mód, v němž můžete hru jen sledovat a naskočit do akce v libovolnou chvíli. V nabídce najdete také digitální encyklopedii obsahující rozhovory a další bonusový obsah. Kolekce stojí 20 dolarů.

Nový obsah World of Warcraft: Shadowlands

V tomto případě se před samotnou prezentací ani nemuselo spekulovat, protože Blizzardu předčasně utekly informace určené novinářům. Poslední datadisk pro World of Warcraft se rozšiřuje o nový obsah. Těšit se můžete na další příběh, nový raid, dungeon a PvP obsah.

The Burning Crusade Classic

Ani v tomto případě nešlo o překvapení v pravém slova smyslu. Blizzard už jen mohl potvrdit, o čem se několik hodin vědělo. World of Warcraft Classic rozšíří první staronová expanze The Burning Crusade, která původně vyšla v roce 2007. Hráči si mohou vybrat, zda se chtějí přesunout do nové éry, anebo zůstat věrní Vanilla verzi.

Forged In The Barrens pro Hearthstone

Nové rozšíření pro karetní hru Hearthstone představuje 135 nových karet. Expanze vyjde letos na jaře.

Overwatch 2 na vedlejší koleji

I když Overwatch 2 chyběl v zahajovacím ceremoniálu, později se mluvilo také o něm. I v tomto případě platí, že hra letos nevyjde, ale dočkali jsme se alespoň dalších podrobností. Vývojáři představili nové mapy situované do Říma a New Yorku. Ve hře se může dynamicky změnit počasí a objeví se písečné bouře nebo blizardy. Autoři přiblížili kooperativní PvE scénáře známé jako Hero Missions. Stromy talentů umožní hráčům customizovat své hrdiny, někteří mají také jinou podobu a tým bude klást větší důraz na příběh. Fanoušci a znalci se nicméně shodují, že i když byl panel našlapaný informacemi, v podstatě se nemluvilo o ničem, co by už dříve nepadlo nebo autoři nenaznačili.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru