Souhrn z akce Realms Deep 2021

Souhrn z akce Realms Deep 2021

Podívejte se na některé z nejzajímavějších retro FPS. Nechyběl Hrot či remaster PowerSlave

Zdroj: 1C
15. 8. 2021

Jestli milujete střílečky a retro hry obecně, akce Realms Deep 2021 v podání 3D Realms vám určitě nemohla uniknout. A pokud náhodou přeci jen ano, máme pro vás připravený výtah některých zajímavostí, které se na druhém ročníku této show prezentovaly. A protože toho bylo k vidění už opravu hodně, i náš souhrn se tentokrát bude soustředit především na střílečky z první osoby a na videa z jednotlivých titulů. Nezapomeňte navíc, že akci kromě různých přednášek a prezentací doprovází rovněž slevy na jednotlivé zapojené tituly.

Hrot

Nemůžeme samozřejmě začít ničím jiným, než je nadějná česká retro FPS Hrot. Její autor Spytihněv na akci Realms Deep 2021 prezentoval ukázku z nové epizody, na které právě pracuje. Více podrobností o Hrotu včetně nedávného streamu prvního levelu nové epizody najdete v našem archivu.

PowerSlave Exhumed

Nightdive Studios oznámili další remaster. Port s pomocí technologie KEX Engine má vytáhnout to nejlepší z verzí pro PlayStation a Saturn. Opět se vydáme do Egypta, ale v HD grafice a s podporou širokoúhlých monitorů. Autoři slibují SMAA antialiasing, anisotropní filtrování textur, achievementy i vyšší framerate.

Cultic

Přímo na akci Realms Deep 2021 byla oznámena nová retro střílečka Cultic inspirovaná kultovním Bloodem. Hlavní hrdina tu stylově opět vyleze přímo z hrobu. Hru Jasona Smithe vydávají přímo 3D Realms slibuje oldschoolovou hratelnost, ale s výhodami moderních technologií, jako jsou fyzika, nasvícení nebo plně 3D svět. Cultic navíc můžete rovnou vyzkoušet, na Steamu má totiž hratelné demo.

Compound Fracture

Pokud máte rádi dinosaury a se slzou v oku vzpomínáte na sérii Dino Crisis, určitě sledujte hru Compound Fracture. Jedná se o first person akční survival horor, jehož autoři se chtějí v grafice přiblížit estetice her pro první PlayStation. Více podrobností o titulu najdete v našem starším článku.

Graven

Fantasy Graven od studia Slipgate Ironworks láká na update early access verze, která je k dispozici od letošního května. Ten slibuje třeba kooperaci nebo upgradování zbraní. I o této hře jsme už dříve psali a informovali ve videích.

Core Decay

V novém videu se převedla také System Shockem a Deus Exem inspirovaná hra Core Decay od Ivara Hilla. Kyberpunková dystopická akce vypadá velmi slibně, tak ji bedlivě sledujte. Demo má vyjít na konci roku. Více o Core Decay si přečtete v našem nedávném článku.

Ion Fury Aftershock

Nové video z rozšíření Aftershock pro akci Ion Fury láká na předobjednávku big boxu, ale v krátkém klipu se samozřejmě mihne i pár záběrů přímo ze hry. Expanze nakonec nevyjde letos, jak původně autoři plánovali, ale až začátkem příštího roku na PC i konzole. A mezitím se hráči mohou těšit na update 2.0 pro původní hru, který přinese lepší podporu gamepadů, lepší funkce pro komunitu i balanc zbraní. Podrobnosti o Ion Fury najdete v našem archivu.

Combustion

Na akci se představilo také akční RPG zasazené do dieselpunkového světa Combustion. Ten obývají mluvící zvířata. Hra by měla vyjít příští rok.

Sprawl

Tahle FPS se podle autorů inspirovala spíš východní interpretací kyberpunkové estetiky. Má jít o hardcore akci zasazenou do futuristické megapole, kde se ulice prý stanou vaším hřištěm. Umíte dokonce zpomalit čas. Hra vyjde příští rok na PC i konzole.

Neon Beasts

Co takhle udělat si výlet do Miami jako v osmdesátých letech? Autoři Neon Beasts slibují šílenou akci, rychlou hratelnost, bizarní postavy a spoustu násilí ve světle neonů. Hlavním hrdinou je zabiják jménem Beast. Titul vyjde příští rok na PC i konzole.

KUR

Retro akce KUR od Really Ragdoll vstoupila s akcí Realms Deep 2021 do early accessu. Slibuje 23 levelů napříč třemi akty a kompletní kampaň. Má jít o humornou FPS

Forgive Me Father

Forgive Me Father je temná hororová retro FPS v komiksovém stylu inspirovaná Lovecraftem. Do early accessu vstoupí letos v říjnu. Nabízí dva unikátní hrdiny – kněze a novinářku – a nechybí samozřejmě ani ukazatel příčetnosti ovlivňující podobu celé hry.

Hyperviolent

Hyperviolent má být brutální a rychlá oldschoolová akce, která vyjde začátkem příštího roku. Ve sci-fi na těžební kolonii si užijeme singl i multiplayer a zjevně nás čekají také pasáže ve stylu slavného Descentu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru