Souhrn z akce Nintendo Direct

Souhrn z akce Nintendo Direct

Animák Mario, klasiky ze Segy Mega Drive a N64, nový Kirby, Chocobo GP i Dying Light 2

Zdroj: Nintendo
24. 9. 2021

Noční přenos Nintenda přinesl možná víc oznámení, než řada fanoušků doufala. Jako už tradičně se na ně podíváme v textovém souhrnu, v němž si telegraficky zrekapitulujeme to nejdůležitější. Abyste měli přehled, co se na akci stalo, i kdybyste neměli čas nebo chuť sledovat celý záznam. Čtyřicetiminutový stream toho totiž nabídl opravdu hodně. Bayonettě 3 jsme věnovali samostatný článek, pokud byste ji v následujícím výčtu postrádali, a jdeme na to…

Animovaný film Mario

Jak už dlouho víme, Nintendo spolupracuje se studiem Illumination na animáku podle Maria. Premiéru bude mít příští rok o Vánocích a na dabingu se podílí spousta hvězd – Chris Pratt (Mario), Anya-Taylor Joy (Peach), Charlie Day (Luigi), Jack Black (Bowser), Keegan-Michael Key (Toad) a Seth Rogan (Donkey Kong). A kde je dvorní dabér Maria a dalších postav od Nintenda Charles Martinet? Prý si ve filmu střihne hned několik cameo rolí.

N64 a Mega Drive klasiky v Nintendo Switch Online

Nintendo rozšíří svůj předplatitelský program Switch Online o další prémiový stupeň, který přinese hry z konzolí Mega Drive a Nintendo 64. Bonusová nabídka odstartuje v říjnu a nabídne klasiky jako Super Mario 64, Mario Kart 64, Star Fox 64, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Sonic the Hedgehog 2, Ecco the Dolphin, Streets of Rage 2 nebo Golden Axe. Nintendo také bude prodávat nové ovladače pro Switch inspirované těmi z Mega Drivu a N64.

Kirby and the Forgotten Land

Slavný hrdina 2D plošinovek se vypraví do trojrozměrného postapokalyptického světa. Nově oznámená hra vyjde na jaře příštího roku a budeme v ní zkoumat tajuplné místo plné opuštěných pozůstatků někdejší civilizace.

Chocobo GP

Na rok 2022 slibuje Nintendo nově oznámenou hru Chocobo GP. Jde o závody inspirované světem Final Fantasy ve stylu Mario Kart. Tratě, power-upy i bonusy jsou rovněž inspirované známou ságou a jejími kouzly. Jedná se o exkluzivitu pro Switch.

Voice of Cards: The Isle Dragon Roars

Yoko Taro pracuje na novém karetním RPG a jeho vydání je opravdu blízko. Hra vstoupí do prodeje 28. října a demo najdete na Switchi dokonce už nyní.

Splatoon 3

Nintendo ukázalo nové záběry z nenásilné multiplayerové akce Splatoon 3. Hra ale nabídne také příběhový režim nazvaný Return of the Mammalians. Splatoon 3 vyjde příští rok.

Metroid Dread

Očekávaný Metroid Dread se dočkal nové upoutávky. Jak už dlouho víme, hra vyjde ve stejný den jako nový Switch OLED model, tedy 8. října. Jedná se o nový příspěvek do této série po dlouhých letech. Na Metroid Prime nedošlo. Ani na staré díly, ani na chystanou čtyřku.

Project Triangle Strategy

Nové taktické RPG od Square Enix Project Triangle Strategy už má také k dispozici demoverzi, což je super. Plná verze pak dorazí 4. března. Hra se měla výrazně vylepšit na základě zpětné vazby od účastníků bety.

Disco Elysium – The Final Cut

Netradiční RPG Disco Elysium dorazí ve Final Cut verzi na Switch už 12. října. Tato edice nabídne oproti originálu kompletní dabing a obsah navíc. Fyzická verze pak dorazí příští rok.

Monster Hunter Rise

Monster Hunter Rise od Capcomu dostane v létě 2022 rozšíření s podtitulem Sunbreak. Má se jednat o rozsáhlou expanzi, která představí nová monstra i místa. Samozřejmostí jsou nové příběhy a questy. Bude se jednat o placené DLC podobně, jako byl Iceborne pro Monster Hunter World.

Castlevania Advance Collection

Jak se spekulovalo, na akci byla oficiálně potvrzena a oznámena kompilace Castlevania Advance Collection, která rovnou vyšla. Obsahuje hry Castlevania: Circle of the Moon, Castlevania: Harmony of Dissonance, Castlevania: Aria of Sorrow a Castlevania: Dracula X, přičemž je možné využít nové funkce jako quick save, přetáčení nebo si namapovat vlastní ovládání.

Dying Light a Dying Light 2: Stay Human

Oba díly Dying Light dorazí na Switch. Dvojka díky streamování z cloudu a bude dostupná 4. února. Nabídne i bezplatné demo. Vylepšená verze jedničky s podtitulem Platinum Edition má premiéru naplánovanou na 19. října a půjde o nativní verzi.

Animal Crossing: New Horizons a Super Smash Bros. Ultimate

Nintendo také oznámilo, že tituly Animal Crossing: New Horizons a Super Smash Bros. Ultimate se dočkají vlastních speciálních vysílání. Ten pro Super Smash Bros. se uskuteční 5. října a odhalí poslední postavu. Stream věnovaný Animal Crossing je naplánován později na říjen a zaměří se na obsah, který dorazí v listopadu.

A ani tím samozřejmě není výčet úplně kompletní. Mario Golf: Super Rush se dočkal nového bezplatného obsahu. Nintendo láká na další minihry v rámci Mario Party Superstars. Port původní verze Star Wars: Knights of the Old Republic vyjde 11. listopadu na Switch. Už před akcí Nintendo Direct jsme se dozvěděli, že titul The Forgotten City vyšel díky streamování z cloudu také na Switch. A že na hybridní konzoli vedle dalších platforem míří Disney Classic Games Collection, která bude obsahovat slavné plošinovky – Aladina, Lvího krále i Knihu džunglí v různých verzích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru