Souhrn z akce Annapurna Interactive Showcase

Souhrn z akce Annapurna Interactive Showcase

Podívejte se na plejádu titulů, jejichž autoři rozhodně vidí videohry jako formu umění

Zdroj: Annapurna Interactive
30. 7. 2021

Se svou vlastní prezentací letos přišla i společnost Annapurna Interactive. Byla to její první vlastní podobná show. Přibližně půlhodinová akce přinesla poměrně hodně informací, a proto si to nejdůležitější shrneme ve společném článku. Nikoho snad už nepřekvapí, že jde vzhledem k portfoliu tohoto vydavatele vždy o tituly s nějakou výraznou stylizací a uměleckou ambicí.

The Artful Escape

Už dříve představené hudební dobrodružství The Artful Escape vyjde na PC, Xboxu One a Xboxu Series 9. září. Hra bude k dispozici také v Game Passu. Novinka slibuje poměrně psychedelickou muzikální výpravu a hvězdně obsazený dabing, na kterém se podílejí Michael Johnston, Caroline Kinley, Lena Headey, Jason Schwartzman, Mark Strong a Carl Weathers. The Artful Escape vyvíjí tým Beethoven and Dinosaur.

Neon White

Neon White je neobvyklá first person akce, která míří na PC a Switch. Vaším úkolem bude vysekat démony z nebe, ale pozor, k útokům tu slouží kartičky, které můžete různě kombinovat a také je obětovat ve prospěch unikátních akrobatických kousků. Hra kombinuje prvky střílečky a parkouru v neobvyklém prostředí. Slibuje velkou znovuhratelnost a boj o co nejlepší čas na level.

A Memoir Blue

Cloisters Interactive předvedli interaktivní báseň o lásce mezi matkou a dcerou. A Memoir Blue míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch i iOS. Slibuje unikátní estetiku propojující ručně kreslenou a 3D grafiku, příběh o lásce i ponoření do vlastních vzpomínek.

Storyteller

Na PC a Switch míří hra Storyteller a vypadá opravdu vtipně. Je to jeden z mých osobních favoritů této show. Jak už název napovídá, jde o vyprávění příběhů, ale současně je to unikátní logická hra. Máte k dispozici postavy, prostředí, emoce a můžete z nich skládat své vlastní příběhy o lásce, smrti, zradě i pomstě. Inspirovat se lze skutečnými slavnými příběhy, anebo přijít s vlastními bláznivými variacemi. Jen pokud dávají smysl. To vše přitom v kouzelně animovaných komiksových oknech.

Solar Ash

Heart Machine oznámili, že Solar Ash vyjde 26. října na PC, PS4 a PS5. Také autoři Hyper Light Drifter nás lákají na hodně fantastickou cestu, ale samotná hra by pro vás už neměla být novinkou v pravém slova smyslu. Viděli jsme ji už několikrát.

Skin Deep

Nová first person akce Skin Deep od Blendo Games je také hodně netradiční. Budeme se pohybovat po vesmírné nákladní lodi a bojovat s piráty, což možná nezní nijak revolučně. Ale když se podíváte na video, sami pochopíte, že nejde o tak úplně běžně pojatou střílečku. Skin Deep vyjde přinejmenším na PC.

Stray

I kdyby vám ostatní hry nic neříkali, na kočičí dobrodružství Stray si určitě vzpomenete. Jedná se o jednu z nejvýraznějších připravovaných her od společnosti Annapurna Interactive. Slibná novinka vyjde začátkem příštího roku na PC, PS4 a PS5 a jde o 3rd person akční adventuru, v níž se vypravíme do kyberpunkového světa plného robotů. Skoro pětiminutová ukázka mluví sama za sebe.

Outer Wilds: Echoes of the Eye

Spekulované rozšíření pro netradiční vesmírné dobrodružství Outer Wilds se oficiálně představilo závěrem akce. DLC vyjde 28. září na konzolích i PC, ale jinak je zatím samozřejmě stejně tajuplné jako samotný vesmír.

Annapurna také spolupracuje na nových projektech s autory Falcon Age, Sound Shapes nebo Observation. Kompletní informační servis vám samozřejmě poskytne celý záznam včerejší prezentace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru