Souhrn z akce Annapurna Interactive Showcase 2022

Souhrn z akce Annapurna Interactive Showcase 2022

Next-gen What Remains of Edith Finch a Outer Wilds, dinosauří horor a pořádná porce umění

Zdroj: koláž/Vortex
29. 7. 2022

Vydavatel Annapurna Interactive, jenž má na svém kontě například současný kočičí hit Stray, si připravil menší prezentaci, kde se představily hry, které směřují k vydání, ale i projekty, u nichž vývoj teprve začíná a vše se postupně rodí tvůrcům pod rukama. Pojďme si shrnout vše podstatné, co se během večera ukázalo.

Thirsty Suitors

Thirsty Suitor není novinkou, ale připomeňme si, že se jedná o hodně netradiční kombinaci hned několika žánrů. Můžeme mluvit o RPG, které si však bere něco i ze vztahových simulátorů, ale do toho s přehledem zvládne začlenit i prvky tahových soubojů a jízdu na skateboardu. Pokud vás tento mix žánrů zaujal, možná vás potěší, že je nově na Steamu dostupné demo. Na hře pracuje studio Outerloop Games a v roce 2023 zamíří na PS4 i PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch a PC, navíc bude od prvního dne součástí Game Passu.

The Lost Wild

The Lost Wild bude hororová survival hra s dinosaury z pohledu první osoby. Trailer nám ukázal hustou džungli i spletité lesy, jimiž se náš hrdina snaží prodírat za pomoci kompasu, všude kolem jsou však nebezpeční dinosauři. Kromě přírody se ovšem dle traileru podíváme i do nějakých laboratoří či výzkumných komplexů. Hru je možné si přidat do seznamu přání, ale o datu vydání zatím nic nevíme.

The Pathless, Maquette a Solar Ash

Hned trojici her od Annapurny vyprší konzolová exkluzivita pro PlayStation, proto se jich brzy dočkají i další hráči. The Pathless, dobrodružství lukostřelce a jeho orla, vyjde v zimě na Xbox a Switch. Logická dobrodružná hra Maquette je na tom stejně, současně však bude součástí Game Passu. Sci-fi plošinovka Solar Ash pak dorazí 6. prosince na Steam, zatímco doteď byla dostupná pouze prostřednictvím Epicu, a později v zimě rovněž i na Xbox jako předchozí hry a též do nabídky Game Passu.

Bounty Star: The Morose Tale of Graveyard Clem

Máme zde i výlet na divoký západ, kde ovšem nedochází k tradičním přestřelkám a pistolnickým duelům, nýbrž soubojům s mechy. Westernová mecha střílečka Bounty Star: Morose Tale of Graveyard Clem vyjde během příštího roku na PC, PS4 i PS5, Xbox One, Xbox Series X|S a bude dostupná v Game Passu.

Next-gen update What Remains of Edith Finch

Očekávali jsme správně a What Remains of Edith Finch skutečně dostává next-gen update pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Navíc není na co čekat, bezplatný upgrade už je k dispozici.

Next-gen update Outer Wilds

Minulý rok bylo oznámeno, že Outer Wilds zamíří na Nintendo Switch. Tato verze bohužel stále není venku a nějakou dobu ještě nebude, místo toho se však mohou vlastníci hry i noví hráči těšit na next-gen verzi pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Update dorazí 15. září a bude zdarma.

Hindsight

Hindsight je příběhová hra plná smutku, žalu a dalších emocí, v níž si projdeme život od narození až k současnosti s tím, že se objeví možnosti, jak se podívat zpět do minulosti. Vychází již 4. srpna na PC, Nintendo Switch a iOS.

Flock: Gathering Your Friends

V této hře budete poletovat nad různorodými a pestrobarevnými krajinami a shromažďovat své přátele přesně tak, jak ostatně říká samotný název hry. Hra vyjde na PC a konzole PlayStation a Xbox nové i staré generace, zároveň bude v Game Passu. Na hře pracují tvůrci Hohokum, o kterém padne ještě zmínka o něco níže.

Nová hra od Cardboard Computer

Tvůrci adventury Kentucky Route Zero oznámili svůj nový projekt, prozatím však bezejmenný. Namísto běžného traileru jsme měli možnost nahlédnout do studia Cardboard Computer a podívat se, jak jejich nová hra vzniká. Ta by měla být každopádně odlišná od Kentucky Route Zero a má nabídnout rychlejší tempo. Těžko však soudit, kdy ze hry uvidíme něco víc.

Nová hra od Keity Takahašiho

Keita Takahaši, tvůrce série Katamari Damacy, pracuje na nové hře, zatím se ji však rozhodl označit pouze jako ???. Krátký teaser (doslova) nám ukáže pouze chlapce a pejska, více o hře však zatím nevíme a z této ukázky ani nic dalšího nevykoumáme.

Forever Ago

Máme zde další návštěvu vývojářů, tentokrát v německém studiu Third Shift. Tam vzniká hra Forever Ago, v níž se vydáme na roadtrip v dodávce po USA. Hrdinou tohoto roadtripu bude stárnoucí muž, který nezapomíná všechny své zážitky fotograficky dokumentovat. Zatím není známo datum vydání ani platformy.

Nová hra od Dreamfeel

Tvůrci ze studia Dreamfeel se pochlubili s prací na novém dosud bezejmenném projektu, který nás zavede do fantasy verze Irska. A to nejdůležitější? Všechny postavy ve hře budou kočky.

Hohokum

Další barevná a celkově výtvarně nápaditá hra, nová však nikoli, někomu může být povědomá. Hohokum původně vyšlo již v roce 2014 pro PlayStation 3, PlayStation 4 a PlayStation Vita, nyní přichází na Steam.

Nová hra od Yarn Owl

Máme zde další rozpracovanou a zatím nepojmenovanou hru. O hře jsme se bohužel mnoho nedozvěděli, snad až na možnou inspiraci z A Legend of Zelda: Link to the Past a možnost vidět něco málo z tvorby, ale zato víme, že mají ve studiu Yarn Owl roztomilého psa.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru