Age of Empires II: Definitive Edition, Xbox Game Studios, Souhrn z Age of Empires 25th Anniversary

Souhrn z Age of Empires 25th Anniversary

Age of Empires II na Xboxu, nová mobilní hra, čeština pro čtyřku a návrat Age of Mythology

Zdroj: Microsoft
25. 10. 2022
Název: Age of Empires II: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2019

Během dnešního odpoledne se objevily zvěsti o tom, že by série Age of Empires mohla ještě během dneška zamířit na Xbox, jak si už fanoušci roky přejí. Zápis ratingu pro Age of Empires II: Definitive Edition na Xboxu navíc nebyl vzhledem k plánované výroční prezentaci tak překvapivý. V tuto chvíli už navíc víme, že se hráči konečně dočkali, neboť definitivní edice legendární strategie Age of Empires II na Xboxu skutečně vyjde. Není to ovšem to jediné, co si tato série u příležitosti svého 25. výročí připravila… Chcete si poslechnout trochu hudby? A komu chybělo Age of Mythology?

Age of Empires II: Definitive Edition (Xbox)

Age of Empires II: Definitive Edition vyjde na konzolích Xbox One a Xbox Series X|S během příštího roku. Vývojáři ovšem mysleli i na ty, kteří se nechtějí vzhledem k pohodlnosti a ovládání vzdávat tradiční kombinace klávesnici a myši, čili i zde budou plně podporovány. Hra bude navíc podporovat crossplay, bude tedy možné hrát společně napříč PC i konzolemi. Druhé Age of Empires bude navíc dostupné i v cloudové službě Xbox Cloud Gaming (Beta). Původní zprávy hovořily o možném vydání již dnes, ale nakonec si budeme muset počkat až na rok 2023, konkrétně 31. ledna.

Age of Empires IV

Dnes rovněž vychází výroční edice Age of Empires IV, která vedle některých novinek a vylepšení přináší další jazykové verze. Mezi nimi je i čeština, na kterou jsme byli lákáni od září. Podobně jako Age of Empires II zamíří i Age of Empires IV v příštím roce na konzole Xbox, v tomto případě si však budeme muset na přesné datum ještě nějaký čas počkat. I čtyřka bude podporovat klávesnici a myš, obě hry však byly speciálně přizpůsobeny hraní na konzolích, aby bylo hraní co nejpříjemnější.

Age of Empires IV sice samo o sobě slaví pouze první výročí, ale i přesto je to ideální příležitost pro obohacení hry. Bezplatná aktualizace „Season Three: Anniversary Update“ navíc do hry přidává již dříve oznámené dva nové národy, jimiž jsou Osmané a Malijci. Oba národy mají své vlastní budovy i jednotky, které je činí jedinečnými, a nabízejí tak nový styl hraní. Kromě toho už jsou kromě zápasů 1v1 k dispozici i varianty 2v2, 3v3 a 4v4, dále se objevilo osm nových map. Současně došlo k různým opravám nebo přepracování některých mechanismů hry, což se týká například ovládání na moři nebo umělé inteligence. Tento update je již dostupný.

Age of Mythology Retold

Neméně skvělý bratříček série Age of Empires se konečně taky dočkal nové péče. Původní strategie Age of Mythology od studia Ensemble Studios z roku 2002 obdrží remasterovanou verzi s podtitulem Retold, na níž pracuje studio World’s Edge. Výsledkem bude podobný remaster jako v případě definitivních edic prvního až třetího dílu Age of Empires. Více detailů zatím neznáme, můžeme ovšem očekávat vylepšení grafiky i hratelnosti. Do mytologie se znovu ponoříme příští rok na PC, ale vzhledem k okolnostem nelze vyloučit ani budoucí uvedení na konzolích.

Age of Empires Mobile

Na své si přijdou i ti, kteří rádi hrají na mobilu. Nová hra s poměrně prostým názvem Age of Empires Mobile je navržena přímo na mobily a tablety tak, aby i na této platformě nabídla zážitek, jakého si mohli hráči roky užívat na PC. Jak už je zvykem, i na této hře pracuje studio World’s Edge, které na celou sérii Age of Empires „dohlíží“. V tuto chvíli však nejsou známy žádné další detaily, například zda půjde o free-to-play hru. Krátký teaser pouze oznámil klasické „coming soon“.

Age of Empires – A Franchise History (dokument)

25th Anniversary Idle Villagers Musical Performance

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru