Souhrn prezentace Devolver Digital

Souhrn prezentace Devolver Digital

Shadow Warrior 3, Serious Sam 4, spoustu nadávek a Šuhei Jošida s Philem Spencerem

Zdroj: Devolver Digital
12. 7. 2020

Na včerejší večer připadla online prezentace her od Devolver Digital, kterou jsme se po pečlivé úvaze rozhodli nezařadit do našeho programu živých vysílání. S přihlédnutím k tomu, o jak specifickou akci se v uplynulých letech jednalo, očekávali jsme vedle vlastních oznámení zejména plejádu sarkastických scének, utahujících si z aktuálního dění ve „velkém“ světě videoher, a naše slova byla do puntíku vyplněna. Přibližně 45minutová show byla v letošním roce inspirována způsobem, jakým prezentuje novinky Nintendo prostřednictvím svých Directů, samotná náplň ale měla k poklidnému vystupování zaměstnanců Nintenda hodně daleko. Došlo na velmi svérázné momenty, kterých se vedle nezaměnitelné Mahrii Zook, alias Niny Struthers, účastnil například Šuhei Jošida, Phil Spencer, Geoff Keighley, ale i Geralt. Ani na tomto místě se ale této části večera věnovat nebudeme a níže nabízíme všechna herní oznámení, která posloužila jako výplň celému divadelnímu představení.

Shadow Warrior 3

Ačkoliv odhalení třetího dílu bláznivé akce Shadow Warrior, jejíž prapor nese po 3D Realms studio Flying Wild Hog, proběhlo už minulý týden, fanoušci se během Devolver Direct dočkali skutečného gameplay traileru, který v líbivé grafice předvedl, že se na stylu a zpracování hry nic zásadního nezmění. Jak už jsme vás informovali dříve, hlavní hrdina Lo Wang se společně se svým zaměstnavatelem Orochim Zillou vydají za záchranou světa před starodávným drakem, kterého tak trochu vypustili z jeho věčného vězení. Lo Wang bude mít k dispozici svoji věrnou katanu, ale samozřejmě i celou plejádu střelných zbraní, s nimiž se pustí do prozkoumávání neo-feudálního Japonska a lítých bitev. Ve videu jsme mohli zahlédnout také ukázku dynamického pohybu členitými úrovněmi, destrukci prostředí, pitoreskní nepřátele, dokončovací údery a zaznělo i několik Wangových hlášek, velmi podobných těm, které směrem k nepřátelům hlásí například Deadpool. Ostatně, celková inspirace Flying Wild Hog maskovaným vtipálkem od Marvelu je víc než zřejmá, ale podle reakcí to fanouškům nijak nevadí. Hra dosud nemá stanovené cílové platformy, ani přesné datum uvedení, počítá se s ní však na průběh příštího roku.

Serious Sam 4

Své gameplay ukázky se na Devolver Direct dočkal také Serious Sam 4, kolem kterého začalo být po dlouhých letech vývoje živo už na konci května. Vývojáři z Croteamu hru fanouškům představili a ve speciálním streamu odhalili její základní vlastnosti. Včerejší akce pak poskytla přibližně minutový pohled na neutuchající akci v obvyklých kulisách a s adekvátním soundtrackem. Na traileru nás ale zaujal zejména jeho úvod, slibující konečně trochu příběhového pozadí. Jak už padlo dříve, hra bude bez ohledu na číslovku předcházet známým událostem a trailer naznačuje, že se možná dozvíme něco víc z předchozího života hlavního hrdiny Sama Stonea. I tak ale zůstane hlavní náplní souboj s nekonečnými zástupy nepřátel, který by navíc podle vývojářů neměl být ničím extra jednoduchým. Pocit zmaru pak má umocnit systém Legion, dovolující osadit danou scénu mnohatisícovými armádami protivníků, byť s nimi logicky nepřijdete do kontaktu najednou. Stále platí, že by hra měla vyjít v srpnu na Steamu a současně i streamovací platformě Stadia.

Fall Guys: Ultimate Knockout

V úvodu vzpomínaný Šuhei Jošida, který dlouhé roky vedl Worldwide Studios v Sony a nyní se stará o podporu nezávislých tvůrců, dostal prostor během Devolver Direct prezentovat rozverný battle royale Fall Guys. Ani tentokrát nejde o žádnou překvapivou novinku – hra vzniká ve studiu Mediationic už přes rok a byla oznámena na loňské E3 – nyní už ale známe datum vydání. Vzhledem k tomu, že hra míří vedle PC pouze na PS4, bylo Jošidovým privilegiem oznámit, že variace na legendární televizní pořad Takešiho hrad vyjde 4. srpna a bude stát 20 eur. Pokud jste o Fall Guys nikdy neslyšeli, nové video hovoří za vše, ve zkratce se jedná o battle royale pro 60 hráčů, v němž vás čekají legrační, místy až absurdní překážky, které nesmlouvavě eliminují jednoho soutěžícího za druhým. Vítězí pochopitelně ten, kdo zůstane ve hře co nejdéle, nenechte se však zmást pestrobarevnou grafikou, tahle hra umí být vůči hráči ďábelsky krutá, což jsme si sami mohli vyzkoušet v několika uzavřených betatestech. Pokud si hru předobjednáte na Steamu, dostanete navíc skin na vaší postavičku, který připomíná… Gordona Freemana?!

Olija, Carrion a překvapení na závěr

Zbývající dvojici a půl spojujeme dohromady, vzhledem k tomu, že se jedná o malinké, leč stále zajímavé tituly. Úplnou novinkou je Olija, pixelartová plošinovka, v níž hlavní hrdina Farady vystřeluje harpunu, za kterou se může teleportovat. Jedná se o projekt vývojáře Thomase Olssona, který vsadil na výpravu jako z původního Prince of Persia a velmi divoký souboj, připomínající například Dead Cells. Hra vedle PC míří také na Switch a dočkat bychom se jí měli už letos. Druhým projektem je Carrion, další pixelartová, avšak tentokrát hororová záležitost, ve které se to jen hemží chapadlovitými monstry, výkřiky plnými děsu a hektolitry krve. Největší novinkou pro ty, kdo projekt sledují přibližně od roku 2017, však bylo oznámení data vydání – 23. července – a umístění hry do Game Passu. Vedle PC a Xboxu pak Carrion od autorů ze studia Phobia Game vyjde také na Switchi. Posledním projektem, kterým Devolver Digital končil, je vlastní hra vydavatele, shrnující obsah preznetace a sloužící zcela přiznaně jako nástroj marketingu. Devolverland Expo je příslovečnou metahrou, v níž můžete už od včerejška zcela bezplatně zažít atmosféru zrušeného herního veletrhu. Za přípravou krátké reklamní hry, v níž ale nechybí ani tuhý souboj s bossem, stojí autoři Shadow Warriora z Flying Wild Hog a tušíme, že v ní najdete celou řadu easter eggů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru