Souhrn oznámení ze Summer of Gaming od IGN

Souhrn oznámení ze Summer of Gaming od IGN

Přídavek k Mortal Shell, trailer ze Sherlocka, ukázka bojovky Sifu a baba Jaga z Blacktail

Zdroj: Parasight
12. 6. 2021

Nad rámec představení nových her od Koch Media nebo náloži informací o herních seriálech a filmech od Netflixu, uspořádala svou vlastní prezentaci také redakce IGN. Druhý roční Summer of Gaming přinesl bezmála dvě hodiny velmi zajímavých informací, oznámení a trailerů o hrách či jejích přídavcích, které jsme zatím na žádné letošní akci sledovat nemohli. Samozřejmě došlo i na recyklaci již známých informací, nestávalo se tak ale nijak často a nutno přiznat, že právě IGN zvládlo dramaturgii své showcase alespoň prozatím nejlépe. Na celý záznam akce se můžete podívat níže, případně se k němu již brzy vrátíme v některém z novinkových souhrnů, do té doby ale pro vás máme ty nejzajímavější části prezentace v uceleném textu.

Mortal Shell

Povedená soulslike záležitost Mortal Shell se dočká rozšíření s podtitulem The Virtous Cycle. Kryptický trailer nabídl pohled na deštěm smáčenou budovu, nechyběl také les s pohybujícími se stromy a pravděpodobně i novou postavu – schránku – která do hry přinese nové vlastnosti. Jak vidno, na rozdíl od základní hry bude možné libovolně přepínat vlastní formu zbraně a z kopí udělat sekeru nebo dvojici mečů. DLC bude pochopitelně dostupné pro všechny verze hry a dočkat se ho máme již brzy.

Sherlock Holmes: Chapter One

Své zastoupení v programu Summer of Gaming měl také očekávaný Sherlock Holmes od vývojářů z Frogwares. Bez mučení přiznáváme, že video, kterým se hra prezentovala, nepřináší žádné nové informace – stále platí, že titul bude dostupný v průběhu letošního roku na PC a obou generací PlayStationu, resp. Xboxu. Stále ale kvitujeme s povděkem ukázku, která se zaměřuje na příběh a vykreslení všech známých postav v trochu jiném světle. Stále platí, že Sherlock bude muset vyšetřit záhadnou smrt vlastní matky, nové video pak legendárního detektiva konečně prezentuje i lidštější Sherlockovu tvář, když byl až dosud prezentován jako mírně arogantní a možná až přespříliš ambiciózní mladík.

Sifu

Vývojáři ze studia Sloclap (Absolver) ukázali v rámci prezentace IGN nové gameplay video ze své bojovky Sifu, která si svou premiéru odbyla na únorovém State of Play od Sony. Hra se zaměřuje na příběh bojovníka kung-fu, který má jednu speciální schopnost. Nebo prokletí? Na každý pád, pokud zemře, znovu ožije, ale o trochu starší a o chloupek zkušenější. V novém videu jsme mohli sledovat souboje v jedné z mnoha připravovaných úrovních a sledovat i zapojení prostředí do komb a útoků. Hlavní hrdina může využít spoustu předmětů jako účinné krytí, případně drobnější popadnout a zaútočit jimi na protivníky. Stranou samozřejmě nemůže zůstat ani poznámka k velmi stylizované výtvarné stránce, která nechává vzpomenout na starší hry z éry PS2, jako byl například Jet Li: Rise to Honor. Sifu vychází již brzy na PS4, PS5 a Epic Games Storu.

Blacktail

Úplnou novinkou pro IGN Expo bylo oznámení hry Blacktail od čerstvě založeného studia Parasight. Důvodem, proč byste měli hru sledovat, může být už jen to, že zmiňovaný tým tvoří veteráni, kteří se podíleli na hrách jako Blair Witch, The Medium nebo Layers of Fear. Druhým důvodem pak bude nepochybně téma hry a možnost vžít se do role obávané baby Jagy. V případě Blacktail jde o mladou čarodějnici, která byla vyhnána z vlastní vesnice a hnána vnitřním hlasem pronásleduje skupinu malých dětí. Bojovat ale bude i s vnitřními démony a postupně odhalovat svou minulost i pohnutky, které vedly až k vybudování příslovečné perníkové chaloupky. Hra zatím nemá datum vydání, ale dozvěděli jsme se, že míří na PC, PS5 a Xbox Series.

World War Z: Aftermath

Odhalení se dočkala také vylepšená verze zombie akce World War Z od Saber Interactive. Na konceptu hry se nic nemění – stále půjde o kooperační survival – hráči se ale mohou těšit na nový obsah, který bude jednak zahrnovat vše, co se objevilo v GOTY edici, ale také úplně nové postavy, přepracovaný systém souboje na blízko, nové zombíky a nemrtvé obecně a v neposlední řadě také first person mód. Současně s tím by měl Aftermath plně využít výkon nových konzolí a fungovat na nich v rozlišení 4K při zachování 60 fps. Bonusem bude také režim HordeXL, který na nových konzolích a PC přidá do pozadí další stovky zombíků pro extra atmosféru. Vývojáři rovněž chtějí vzít hráče do úplně nových lokací – budou jimi Řím, Vatikán a Kamčatka – a právě zde uplatnit zmiňované nové třídy hrdinů na maximum. World War Z: Aftermath dorazí koncem roku s tím, že majitelé původní verze mohou uplatnit slevu a pořídit si titul za 20 eur. Ostatní budou muset zapltit dvojnásobek.

Bramble: The Mountain King

Nové ukázky se dočkala hororová adventura Bramble, která se rozhodně neštítí násilí a krve. Jde o velmi zvláštní směsici dětského pohledu na svět a nesmlouvavého násilí, které má údajně zapadat do kánonu severských příběhů. Rozumíme ale, že pokud chce malý chlapec zachránit svou sestru, nezastaví ho ani nutnost bodat nožem do dospělých lidí v duchu souboje Davida a Goliáše, kterých si v Bramble: The Mountain King zjevně užijeme dosyta. Za hrou stojí studio Dimfrost, datum vydání je předběžně naplánováno na rok 2022 a dočkáme se ji přinejmenším na PC, o dalších platformách se zatím nemluví.

Martha is Dead

Kam se poděl nadějný psychologický horor Martha is Dead? Výojáři ze studia LKA ho představili loni v říjnu a od té doby o něm opravdu slyšet nebylo. Zastoupení v programu IGN bylo proto příjemným překvapením, zvlášť, když jsme v nových dvou minutách mohli sledovat střípky gameplaye. Opět jsme se dozvěděli něco víc o příběhu, který se roztočí po nálezu utonulé ženy. Čím nás ale hra uhranula, je velmi netradiční zasazení – podíváme se do Toskánska na konci druhé světové války, což rozhodně nebývá úplně tradiční místo, kde by se „válečné“ hry odehrávaly. Datum vydání zatím nebylo specifikováno – dočkat se máme letos na PC a nových konzolích.

Chernobylite

Nového videa se dočkal i velmi očekávaný černobylský survival Chernobylite od vývojářů ze studia The Farm 51, o kterém se v posledních hodinách spekuluje jako o možné akvizici Microsoftu. Stranou obchodních záležitostí se ale veškerá pozornost soustředila na připravovanou hru, která vypadá s každým trailerem stále lépe a lépe. Tentokrát jsme mohli sledovat spoustu záběrů na setmělou Zónu, včetně zářících anomálií a monster, s nimiž se budou muset hráči potýkat. Chernobylite je naplánován na červenec, hrát se bude na PlayStationu, Xboxu i PC.

Steelrising

Studio Spiders – autoři vynikajícího Greedfallu – prezentovali svou novou hru Steelrising. Opět kombinuje reálnou historii se sci-fi prvky, nyní konkrétně období Velké francouzské revoluce a robotů v podobě, v jaké by se mohly objevit u dvora Ludvíka XVI. Po prvním teaseru jsme se mohli na hru konečně blíže podívat a nutno podotknout, že zejména design robotů a dalších strojů vypadá skvěle. Ještě lépe, než tomu bylo u Greedfallu, což je vítaný posun a další důvod, proč se těšit na vydání. Kdy ale hra vyjde, zatím vývojáři prozradit nechtějí, dočkáme se jí každopádně na PC a nových konzolích.

The Forgotten City

Survival Machine

Splitgate

Big Rumble Boxing: Creed Champions

Core Keeper

Wild West Dynasty

OlliOlli World

Skate Bird

Broken Pieces

Black Skylands

Unbound: Worlds Apart

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru