Souhrn novinek z Ubisoft Forward

Souhrn novinek z Ubisoft Forward

Ubisoft ukázal Watch Dogs, Assassin's Creed i Far Cry. Stream bude mít pokračování

Zdroj: Ubisoft
12. 7. 2020

Ubisoft Forward je další z akcí, která supluje letošní chybějící E3 a s tím spojené tiskové konference. Francouzský vydavatel má tradičně silné portfolio a těšit se můžeme na řadu AAA her, z nichž některé byly po kritice on-line akce Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint odsunuty. To se týká například pokračování série Watch Dogs či Rainbow Six Quarantine a Gods & Monsters. Všechny tyto tituly se mohou ukázat a společnost by jim dle očekávání měla dělat již oznámená akce Far Cry 6 či nový přírůstek do série Assassin’s Creed s podtitulem Valhalla. Zapomínat samozřejmě nelze ani na další dosud spící série. Mezi ty spadá třeba Prince of Persia či Splinter Cell.

Far Cry 6

Ubisoft dostál svým slibům i očekáváním a závěrečné slovo tentokrát patřilo akci Far Cry 6. Další díl slavné série se prezentoval formou rovnou dvojice oficiálně odhalených ukázek. Ta první je CGI upoutávkou, jejíž jediné téma je patrně zažehnutí krvavé revoluce v tropickém ráji. Nejde o ukázku, která unikla v průběhu včerejška a jedná se spíše o prostředek, jak navodit tu správnou atmosféru chystané hry.

Poté už ale přišlo na řadu oficiální odhalení dříve uniklého traileru, ovšem nyní v plném rozlišení a samozřejmě také v angličtině. V ukázce lze spatřit diktátora Antona Castilla, jeho syna Diega a jejich krátkou rozpravu o tom, co je potřeba udělat pro dobro lidu a pro udržení otěží moci. Anton Castillo je totiž diktátor a ve fiktivní zemi jménem Yara vzdoruje zažehnuté revoluci a brání se snaze části obyvatel v jeho likvidaci. El Presidente se pak snaží synovi vysvětlit, že bez ohledu na to, co pro svůj lid udělá, bude vždycky považován za monstrum a v závěru ho přinutí upustit odjištěný granát na náměstí bojujících lidí. Jestli Diego uposlechne, jsme se opět nedozvěděli, o morálních volbách ale zřejmě bude celý příběh, který však s největší pravděpodobnosti nebudeme sledovat očima zmiňovaných protagonistů. Far Cry 6 vyjde na konzole a na PC 18. února 2021.

Hlavní hrdina Dani může být muž i žena podobně jako ve Valhalle. Bude navíc mluvit, nepůjde o tichého protagonistu. Protože je tématem hry revoluce, pro autory bylo podle jejich slov důležité dát hrdinovi doslova hlas. Dani Rojas má vystupovat také v cut scénách a bude interagovat s dalšími postavami. Tyto sekvence tedy nebudeme sledovat jen z perspektivy první osoby jako dříve.

Do naší skupiny budeme moci naverbovat všemožné pomocníky. Mezi nimi se objeví i pes jménem Chorizo. Hráči, kteří si Far Cry 6 koupí na PS4 a Xboxu One, budou moci titul zdarma upgradovat na PS5, respektive Xbox Series X.

Watch Dogs Legion

Jako první ukázal Ubisoft futuristický svět Londýna. Úvodní video hovořilo o ilegálních aktivitách teroristické skupiny DedSec. Ta se do hledáčku tajných služeb dostala poté, co si autority došláply nejprve na imigranty, poté na protestující obyvatelé, novináře a pouliční umělce. Trailer ve zkratce hovoří o tom, že je zapotřebí bránit a hájit svobodu, ať už se její omezování týká kohokoli. Hektická upoutávka ale nebyla tou pravou ukázkou ze hry, ale ukázkou fanouškovského filmu vytvořeného na motivy Watch Dogs Legion.

Poté již ovšem následovala ukázka ze hry, a to takže řádně hutná. Šlo o souhrnný trailer odhalující základní gameplay mechaniky hry a pozadí příběhu. V otázce vyprávění jsme se seznámili s hlavním záporákem. Tím je Nigel Cass, šéf soukromé společnosti Albion, jež se v roli žoldáka chopila role obránce svobody a bezpečí britské metropole poté, co došlo k dosud blíže neosvětlenému teroristickému útoku. Další zajímavou postavou je Mary Keley, šéfka kriminálního syndikátu a ani ta nepůsobí zrovna dvakrát kladně. Co ale bylo důležitější je, že se upoutávka zaměřila na ukázku odlišného přístupu ke hraní. Ve Watch Dogs Legion závisí vše na tom, s jakou postavou hráči do dané mise vstoupí. Bude to hospodský povaleč, rozčilená babička, nebo snad zaměstnanec Albionu? Fantazii se meze nekladou, jisté ale je, že tato volba bude mít dopad. Například stavební dělník si může povolat zásobovacího drona, anebo využít hřebíkovou pistoli. Specialistka na drony pak bude raději volit stealthový přístup. Watch Dogs Legion vyjde 29. října a nevyhne se ani novým konzolím. Na konzolích od Microsoftu navíc bude součástí programu Smart Delivery.

Assassin’s Creed Valhalla

V rámci Ubisoft Forward jsme zavítali také do historie a do Anglie, která je ve světě titulu Assassin’s Creed Valhalla zmítaná invazí Vikingů. Jedním z nich je i hlavní postava Eivor, jež může mít na základě volby hráče libovolné pohlaví. Nová upoutávka pojednávala o herních mechanismech a ukázala nájezdy na domorodé vesnice i na opevněná sídla. Nadále slíbila v sérii dosud největší variabilitu nepřátel a spatřit lze i strategickou mapu, z níž lze invazi Vikingů řídit. Vedle frenetických soubojů (které lze vést například i s dvojicí štítů v rukách) došla řeč i na stealth, exploraci a na RPG prvky. Dělat toho bude možné zkrátka opět více než dost, a to ve dříve spekulovaném termínu. Assassin’s Creed Valhalla skutečně vyjde 17. listopadu a jak jsme naznačovali před pár hodinami, o pozornost hráčů bude soupeřit s RPG Cyberpunk 2077.

Hyper Scape

Hyper Scape je další herní dystopií vyprávějící o tom, jak smutná může být naše budoucnost. Píše se rok 2054, na světě je 10 miliard lidí a společnost se v ohromných městech hroutí sama do sebe. Únik nově nabízí je společnost Prisma, jež spustila speciální verzi akční zábavy. Jejich vize zápasů žánru battle royale až pro 99 hráčů současně ovšem není pouze netradiční, je totiž bohužel také podivná a ve světě hry se dějí těžko vysvětlitelné věci. Lidé přicházejí k újmě, anebo rovnou z univerza hry mizí. Jinými slovy – i příběh by měl v Hyper Scape hrát roli. Ostatně přesvědčit se o tom můžete sami – Ubisoft počínaje dneškem spouští otevřenou betaverzi pro PC.

Mobilní hry

V mobilním okénku Ubisoft připomněl již funkční fantasy Might & Magic: Era of Chaos a nalákal na dříve odhalený mobilní titul zapadající do univerza Toma Clancyho – Elite Squad. V Elite Squad se proti sobě staví dvojice pětičlenných týmů, ve kterých lze narazit na ikonické postavy z mnoha známých sérií. Mezi ty patří například Ghost Recon, Splinter Cell a The Division. Nová upoutávka hráče láká k registraci do pořadníku pro vyzkoušení hry, a to v obchodech od Googlu i od Applu.

Brawlhalla

Další novinkou ze stejného soudku pak bylo oznámení portu akce Brawlhalla na mobilní platformy. Hra dorazí 6. srpna na iOS i na Android a podporovat bude cross-play s ostatními platformami.

Ubisoft tentokrát vynechal oživení dosud spících značek a stejně tak nepřišla řeč ani na indie a na obecně menší záležitosti. Nicméně dočkali jsme se slibu, že prezentace Ubisoft Forward nebyla jednorázovou záležitostí a stream se ještě v průběhu letoška vrátí.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru