Souhrn novinek z PC Gaming Show 2020

Souhrn novinek z PC Gaming Show 2020

Vedle odhalení očekávaného remaku Mafie představuje PC Gamer spoustu dalších titulů

Zdroj: 2K Games
13. 6. 2020

Tradiční akce PC Gaming Show odstartovala a v ryze on-line prostředí představuje další z alternativ ke zrušené E3 i ke Gamescomu, který se nakonec odehraje také pouze v kyberprostoru. Níže se můžete podívat na to nejzajímavější, co letošní ročník přinesl.

Valheim

První prezentovanou hrou bylo akční fantasy RPG Valheim zasazené do severské mytologie. Hra v sobě kombinuje akční hratelnost spolu s prvky Minecraftu a klasických sandboxových her. Ve Valheim si hráči zkusí budovat vlastní vikinskou osadu a spolu s tím i proměňovat okolní krajinu, mohou pořádat vlastní dobrodružné výpravy, prozkoumávat dungeony a časem se postaví i známým bestiím.

Torchlight III

Očekávané pokračování úspěšné akční RPG série Torchlight dorazilo na Steam. Oznámení nachystané u příležitosti letošního ročníků PC Gaming Show přitom přineslo pouze možnost předobjednávky hry, ale rovnou early access verzi hry. Sami si tak můžete vyzkoušet, zda se přechod zpět k původnímu duchu série vyplatil. V minulosti totiž vývojáři chtěli vyvíjet titul žánru MMO a hra se dokonce jmenovala jinak: Torchlight Frontiers.

Elite Dangerous: Odyssey

PC Gamer rovněž již dříve vydanou upoutávkou hráčům připomněl chystané rozšíření pro sci-fi akci Elite: Dangerous. To nese jméno Odyssey, dorazí na současné konzole a na PC počátkem příštího roku a zaměřené bude na pěší průzkum objevených planet. Zkrátka rozšíření DNA Elite o FPS žánr.

In Sound Mind

Zajímavou atmosférou mohla zaujmout upoutávka first person hororu In Sound Mind, jež si pohrává s myšlenkou definice strachu. Jde jen o přechodný stav mysli, který nemusí mít reálný základ a jde o přehnanou reakci na těžko vysvětlitelný podmět? Možná, nicméně podměty v In Sound Mind budou reálné až příliš a vytvářet budou surrealistické scény, za jaké by se nemuseli stydět ani v Blooper Teamu či v městečku Silent Hill. Demoverzi hry si můžete vyzkoušet na Steamu.

Icarus

Icarus je dalším a čerstvě odhaleným projektem světoznámého designéra Deana Halla a jeho týmu Rocketwerkz. Dean Hall se proslavil survival titulem DayZ a survival je i žánr, u kterého zůstal. Tentokrát ale budou hráči bojovat o přežití na zcela novém světě, kam se dostávají v roli vesmírného dobrodruha. Neznámá flora i fauna bude tvořit pouze část nabízejících se nebezpečí. Sci-fi tématika bude tvořit jen část hratelnosti, survival prvky mají být ukotvené v realitě našeho dnešního světa a základ bude mimo jiné tvořit kooperace s ostatními hráči. Icarus vyjde v příštím roce a hrát bude možné bez vstupních investic – Dean Hall pro svoji novinku zvolil F2P platební model.

Evil Genius 2

Jednou z exkluzivit, kterou si pro sebe PC Gamer uzmul, byla i první gameplay ukázka strategie Evil Genius 2: World Domination. Tedy titul, jež si klade jednu z nejzásadnějších otázek lidstva: „Pokud byste měli navrhnout sídlo zlého génia, jak by asi mělo vypadat?“ Hra vyjde ještě v tomto roce a pokud máte v paměti originál z roku 2004, tak si jistě vybavíte, že Evil Genius se vážně rozhodně nebere a druhý díl bude v nastaveném duchu pokračovat. Ukázka odhaluje kroky nutné k ovládnutí světové populace, jejich následování ale raději nedoporučujeme.

Mafia

Oficiálně a hezky s ukázkou, byť bohužel ne přímo ze hry. První Mafia se dočká od základu vytvořeného remaku a všichni se tak budeme moci vrátit o téměř dvě dekády zpět a do doby, kdy si český herní průmysl teprve začínal vytvářet jméno ve světě. A chybět samozřejmě kromě klasického příběhu nesmí ani ikonická hudba.

Humankind

Strategie Humankind si klade za cíl být konkurencí dlouhá léta existující a fanoušky adorované série Civilizace. Jenže vytvářet konkurenci pro sérii, která je oblíbená zejména u konzervativních hráčů, určitě není nijak jednoduchou záležitostí. A z toho důvodu vývojáři zvou komunitu ke spolupráci a novou upoutávkou lákají ke spuštění speciálního webu, kde se lze přihlásit o možnost přednostního testu hry s cílem získat zpětnou odezvu a vypomoci tak s dalším vývojem a s utvářením podoby hry.

Everspace 2

Ukázky se v rámci PC Gaming Show 2020 dočkalo i ambiciózní sci-fi RPG Everspace 2. Kromě krásné grafiky a explozivní akce upozorňuje upoutávka také na brzký příchod uzavřené alfaverze. Ta bude dostupná již od 15. června a tehdy si budou moci první hráči vyzkoušet hlavní devizu hry – nikým jiným nerušený singleplayerový zážitek postavený na akci a na příběhu. Ke konci letošního roku pak hra dorazí i do programu předběžného přístupu na Steamu.

Mortal Shell

V případě Mortal Shell nikdo nepochybuje o několika věcech: hra bude zábavná, ale záměrně velmi tuhá a bude se v ní umírat. A to takže hodně. Tato soulsovka se jeví být čím dál tím zajímavějším projektem a aktuální PC Gaming Show 2020 tomu nadále napomáhá. Představen byl totiž protivník Hadern, který ze všeho nejvíc připomíná Nemesis ze série Resident Evil. Ovšem nikoli vzhledem, ale svým podlým charakterem. Hadern totiž bude hráče pronásledovat napříč hrou, zabít ho jednoduše nepůjde a postupem času bude navíc sílit, stejně tak jako hráčův avatar. Jeden ze soubojů s tímto antagonistou můžete vidět níže.

Twin Mirror

Francouzští Dontnod Entertainment svojí prvotinou Remember Me příliš velkou díru do světa neudělali, ovšem s epizodickou adventurou Life is Strange už ano a slavili vleiký úspěch. Není tedy divu, že jejich další titul jménem Twin Mirror je aktuálně netrpělivě vyhlížen fanoušky adventur po celém světě. Hra má vyjít na konzole a na PC ještě letos a dosud toho o příběhu hlavního hrdiny Sama víme poměrně málo. Víme ale, že Sam se vrací do svého domovského města a za záhadných okolností se jednoho dne probírá se zkrvavenou košilí a se ztrátou paměti na hotelu. Kolotoč událostí a mysteriózní příběh inspirovaný sérií Twin Peaksse se následně dává velmi rychle do pohybu. A že půjde o dramatickou jízdu, o tom po zhlédnutí nové upoutávky rozhodně nepochybujeme.

New World

Vstup Amazonu na pole MMORPG titulů se odehraje 25. srpna. Tehdy vyjde New World a jak aktuálně zaznělo na PC Gaming Show, předobjednávající hráči se mohou těšit na vstup do uzavřené betaverze. Ta odstartuje už 23. července a namlsat se nyní můžete novým trailerem, který tento historicko-fantastický počin ukazuje v akci. Video se zaměřuje primárně na bitvy, kterých se v plné verzi hry bude moci zúčastnit klidně i stovka živých hráčů.

The Outlast Trials

Outlast Trials je jiný horor, než jakými byly předchozí dva tituly využívající tuto značku. V tomto případě jde o kooperativní záležitost zasazenou do prostředí studené války. V této nepříliš přívětivé době se hráči ocitají ve středisku určeném pro výzkum ovládání mysli a jak již video napovídá, ovládat něčí mysl je nebezpečné a ještě horší je si pohrávat s lidským vědomím. Zdravá mysl je dle slov vývojářů drcena, a to ve jménu výzkumu a výdělku. Cílem tedy nemůže být nic jiného než únik, a to až ve čtyřech hráčích naráz.

Shadow Man Remastered

Shadowman Man Remastered je chystaným remasterem další více než dvě dekády staré klasiky. Jak již název napovídá, určitě neočekávejme plnohodnotný remake – v tomto případě půjde o vylepšenou verzi hry, jež díky portu na vlastní engine KEX přinese například podporu 4K rozlišení, HDR i gamepadů. Vedle toho vývojáři aktualizují ovládání a obecně rozhraní tak, aby novinka odpovídala dnešním standardům. Hra vyjde v příštím roce na PC.

Godfall

Premiéru z hraní PC verze akčního RPG Godfall přestavil na PC Gaming Show tým Counterplay Games. V akci se tak můžete podívat na jednoho z prvních potvrzených zástupců next-gen titulů. Godfall dorazí před koncem roku na PC a na PlayStation 5.

Menší, nikoli opomenuté

Tituly níže poutáme jen telegraficky. Více pozornosti se jim dostane ve článcích a videích, jež teprve budou následovat.

Ooblets

Persona 4 Golden

Airborne Kingdom

Dwarfheim

Fae Tactics

Among Trees

Carto

Project Wingman

Blankos

Rogue Lords

Dauntless: Call of the Void

Unexplored 2 The Wayfarer’s Legacy

Potionomics

Escape From Tarkov

The Last Campfire

Surgeon Simulator 2

Red Sails

Dungeon of Naheulbeuk

Metal Hellsinger

Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Alaloth: Champion of the Four Kingdoms

Trash Sailors

Haven

Paradise Killer

Shadows of Doubt

Blightbound

Gloomwood

Remnant: From the Ashes – Subject 2923

Prodeus

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru