Souhrn z prezentace EA Play Live

Souhrn z prezentace EA Play Live

FIFA 21, Skate, Star Wars: Squadrons, Rocket Arena, náznaky next-genu i nezávislé hry od EA

Zdroj: EA

Dnešní noc se nese ve jménu další velké herní akce, k níž se upínají páry očí milionů fanoušků z celého světa. Ve středu dění je tentokrát tým Electronic Arts a jeho akce EA Play. A fanoušci her od EA ví, že tento stream nebude náhražkou za zrušenou E3, neboť EA svoji akci od E3 již před několika lety oddělili a připravují vlastní drobnější výstavu. To je i letošní případ, ovšem po vzoru ostatních musí EA vzhledem k situaci všude ve světě volit cestu streamu. A během toho se můžeme těšit na další nášup her. EA například drží práva na tituly s licencí Hvězdných válek (a tento týden navíc ukázali Squadrons), ovšem jen o jedné slavné IP nadcházející okamžiky jistě nebudou. EA dají prostor i sportovním hrám, menším titulům a ukázat se může i restartovaný Anthem. Určitě se také dozvíme, jak bude dle jejich představy vypadat next-gen.

Apex Legends

Jedním z největších taháků Electronic Arts je určitě on-line FPS Apex Legends. Ta celosvětově dokázala oslovit již více než 70 milionů hráčů a právě díky své oblíbenosti nemohla chybět ani zde. Upoutávka láká na probíhající již pátou sezónu s podtitulem Fotrune’s Favor a na nadcházející event Lost Treasures startující 23. června. Vývojáři rovněž přislíbili cross-play mezi všemi platformami. Ten by měl být dostupný tento podzim, a to včetně Nintenda Switch, kam hra rovněž na podzim dorazí.

It Takes Two

Prostor v rámci EA Play Live dostaly dle očekávání i menší týmy a tím prvním byli Hazelight Studios, tedy tvůrci vynikající adventury A Way Out. Josef Fares z týmu představil svůj další menší počin – fantasy adventuru It Takes Two, jež přinese výlet do světa dětské fantazie a jež v sobě slibuje kombinovat unikátní herní mechanismy spolu s fantaskním prostředím inspirovaným zejména fantazií.

Lost in Random

Stylizovaná plošinovka Lost in Random představuje tajemný svět, ve kterém je vše ovlivněno náhodou, v tomto případě dokonce pouhým hodem kostkou. To je jistě myšlenka sympatická všem hráčům stolních D&D RPG titulů, nicméně o mechanismech toho v tomto případě ještě příliš nevíme a předbíhat v predikcích raději nebudeme. Ovšem alespoň něco málo o celkové atmosféře hry vám něco více napovědět přiložená upoutávka. Lost in Random vyjde v příštím roce.

Star Wars: Squadrons

Za doprovodu ikonické hudby jsme měli možnost v rámci EA Play Live zhlédnout premiéru gameplay záběrů z čerstvě oznámené sci-fi akce Star Wars: Squadrons. Ta nalákala nejen na kampaň s možností podívat se na svět z pohledu Impéria i Nové republiky, ale samozřejmě také na multiplayer, kde nebude nouze o notoricky známé stroje, včetně X-Wingu, Y-Wingu, Tie-Fightera či Interceptora. Trailer nadále představil kromě možností úprav vlastních korábů také on-line režimy. Mezi ty patří klasické 5v5 týmové bitvy i rozsáhlé scénáře rozdělené do více kapitol jménem Fleet Battles, v nichž půjde o pokoření vlajkové lodi nepřítele. Stále pochopitelně platí, že akce Squadrons vyjde 2. října letošního roku.

SKATE

Dosud poslední díl série Skate vyšel už před dlouhými deseti lety a všechny dosavadní spekulace o možném pokračování se zhmotnily v samém závěru EA Play Live. Bývalý producent série Chris Parry s velkým nadšením prozradil, že nový Skate skutečně vzniká, hned vzápětí ale dodal, že před vývojáři leží ještě dlouhá cesta a na vydání jen tak nedojde. Samotné oznámení bohužel nedoprovodily žádné konkrétní informace, po zběžném hledání detailů ale musíme bohužel vyjevit určité obavy. Chris Parry po své štaci v EA totiž odešel do studia Kabam, které se zaměřuje výhradně na mobilní tituly. A s připomínkou, co o značce Skate říkal před měsícem skateboardista Jason Dill v podcastu The Nine Club, bychom se vůbec nedivili, kdyby další díl série vůbec nemířil na „velké“ platformy.

„Asi před deseti měsíci mi zavolali lidi z EA. Řekli mi, že si chtějí popovídat o hře Skate a já řekl – jasně. Napsala mi pak nějaká paní a řekla, že chtějí udělat mobilní verzi Skate 3, takže jsem ji napsal zpět a zeptal se, co tam má dál,“ popisoval Jason Dill v květnu. Neodpustil si pak kritiku tohoto nápadu a od podlahy měl „paní z EA“ říct, že nikdo jejich pitomou mobilní hru nechce, a ať udělají raději plnohodnotný Skate 4. Tak doufejme, že se touhle dobře mířenou radou řídili…

Rocket Arena

V polovině července dorazí na PlayStation 4, Xbox One a na PC akční titul Rocket Arena. Ten se změří na souboje tříčlenných týmů, jež se utkají ve frenetických bitvách v pestrobarevném světě, v němž má prim hrát nejen akce, ale i samotné prostředí. Vývojáři slibují bohaté možnosti vývoje postavy, nelze se však ubránit dojmu, že tady na první pohled chybí více originality. Nechme se však překvapit. Rocket Arena dorazí 14. července.

Sportovní tituly

Na prezentaci EA nemohly chybět ani sportovní tituly. Překvapivě jim však vydavatel věnoval menší prostor, než bychom očekávali. Zejména, když je za humny nová generace konzolí. Něco málo jsme spatřili alespoň z her FIFA 21 a Madden NFL 21, které samozřejmě míří kromě aktuálních platforem také na PlayStation 5 a Xbox Series X. O NBA nebo NHL napadlo ani slovo.

Další podrobnosti se pak objevily dodatečně po akci až na oficiálním webu. V případě ovladače DualSense pro PS5 EA slibují větší prožitek díky haptické odezvě. Novinkou má být i velmi rychlé načítání. Nový má být i systém nasvícení, přepracované modely hráčů prostorové ozvučení. Vylepšená bude i animace a pohyb sportovců nebo jejich chování s důrazem na větší realismus. Počasí má hrát ještě větší roli než dřív.

Na PC, PS4 a Xbox One vyjde FIFA 21 9. října, na PS5 a Xbox Series X pak později. O hře slibují EA více mluvit v srpnu. V rámci programu Dual Entitlement bude možné verzi pro stávající konzoli bezplatně upgradovat na systém nové generace. FIFA 21 pro PC má být podle prvních informací stejná verze, jako míří na PS4 a Xbox One, což by znamenalo, že nabídne některé next-gen prvky.

Další podrobnosti najdete v češtině na speciální stránce věnované novým sportům.

Next-gen až příště

Kromě několika trailerů a ukázek z již vydaných či chystaných her EA rovněž nalákali i na přípravy na dobu po příchodu nových konzolí i na podporu těch stávajících. V rámci drobného náhledu na next-gen představili EA spíše soubor příslibů o tom, co příští generace hraní přinese. Jde zejména o instantní nahrávání a větší a realističtější světy, bohužel jsme ale v rámci EA Play Live postrádali konkrétnější detaily. Co ale víme je, že mezi studia, která se v EA na next-gen aktuálně zaměřují, patří Criterion (vývojáři série Burnout a dřívějších dílů Need for Speed), BioWare, kteří mají pod palcem série Dragon Age a Mass Effect a EA Motive pracující na něčem dosud neoznámeném. Ve výčtu pak ještě nesmí chybět ani tvůrci série Battlefield. V případě týmu DICE se údajně můžeme těšit na zprostředkování bitev dosud netušeného měřítka.

Vedle příslibu vývoje pro nové konzole EA rovněž nalákali na významnější podporu Nintenda Switch, kam by v příštích 12 měsících mělo dorazit sedm her, včetně Apex Legends, FIFA 21 či Burnout Remastered. Ukázku z posledního jmenovaného titulu můžete vidět níže.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru