Sony zvětšuje letošní objem výroby PS5 na 10 mil. kusů

Sony zvětšuje letošní objem výroby PS5 na 10 mil. kusů

Má jít o reakci na velký zájem o hry v době pandemie. Unikla také další fotka ovladače

Zdroj: ¨Sony
15. 7. 2020

Do uvedení nové generace konzolí zbývají podle dosavadních odhadů přibližně čtyři měsíce. Je proto nanejvýš pravděpodobné, že v těchto dnech již běží výroba na plné obrátky, což ostatně několik týdnů potvrzují neoficiální zprávy, odvolávající se na zdroje blízké Sony a celému výrobnímu procesu. Už v dubnu psali redaktoři Bloombergu, že se má výroba rozběhnout v červnu a že Sony v údajném plánu počítá s 5-6 miliony kusy konzole PlayStation 5, které z továrních linek sjedou do března příštího roku. Nové informace, o nichž nezávisle mluví Bloomberg a portál Nikkei Asian Review, však naznačují, že měla Sony objem letošní produkce zvýšit a chce si ještě před koncem roku odškrtnout 10 milionů vyrobených kusů.

Velká část konzolí je vyráběna v Číně, odkud po moři putuje do celého světa. Transport do Spojených států či Evropy ale může zabrat i několik měsíců.

Oba zdroje dávají možnou změnu plánu do souvislostí s pandemickou krizí, během které se zvýšil zájem o videohry a tento scénář by se pravděpodobně opakoval, kdyby na podzim přišla obávaná druhá vlna. „Sony po nedávných úvahách očekává, že aktuální situace posílí zájem o konzoli PlayStation 5, jejíž představení herní komunitu ohromilo,“ tvrdí novinář Takaši Močizuki, aby vzápětí vyjádřil své pochyby, zda se japonské společnosti podaří i s navýšením výroby poptávku uspokojit. „Velká část konzolí je vyráběna v Číně, odkud po moři putuje do celého světa. Transport do Spojených států či Evropy ale může zabrat i několik měsíců, s čímž mělo začátkem roku problémy Nintendo,“ vzpomíná Močizuki na nedostatek zásob konzolí Nintendo Switch zejména v USA. Problém s nedostatkem zboží by přitom v případě PS5 nemusel nastat jen u samotných konzolí, ale také u ovladačů DualSense, kterých mělo být podle původního plánu vyrobeno 10 milionů do března 2021, a i v tomto případě mělo dojít na zvýšení objemu.

A když už je řeč o DualSensu, za zmínku stojí další uniklá fotka, která přichází krátce po snímku z minulého čtvrtka. Před necelými 12 hodinami ji bez bližších detailů zveřejnil uživatel Twitteru s přezdívkou Gamezawy, který se označuje za autora videoherních novinek, aktualizací a slev. V porovnání s předchozí fotkou nyní působí DualSense obvyklejším dojmem, zejména co se velikosti týče. Pořád působí robustněji nežli DualShock 4 a má delší ramena, došlo však k jistému potvrzení, že obrázek z minulého týdne – kde DualSense působil opravdu obřím dojmem – byl zčásti dílem perspektivy. Pořád ale platí, že obvyklá PlayStation tlačítka nejsou barevně odlišena a stále čekáme, až nám někdo ukáže ovladač zezadu. Právě spodní strana, na níž by se mohly, ale také nemusely nacházet další ovládací prvky, se však postupně stává doslova mystickou záhadou a skoro bychom si už mysleli, že DualSense žádnou zadní stranu nemá.

Zdroj: Twitter

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru