The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Sony zrušila animovaný film podle The Last of Us

Sony zrušila animovaný film podle The Last of Us

Podívejte se na obrázky z krátkého snímku. Měl mít různé styly a připomenout první díl

27. 1. 2020
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
19. 6. 2020
19. 1. 2024 (PlayStation 5)

Čekání na hru The Last of Us Part II od studia Naughty Dog se nám neočekávaně protáhlo, ale potenciálně jsme si jej mohli možná zkrátit prostřednictvím animovaného filmu, který by rekapituloval události prvního dílu. Na internet se dostaly obrázky ze zrušeného snímku, na kterém se aktivně pracovalo. Mělo se jednat o krátký film, který by připomněl, co dosud dvojice Joel a Ellie prožila.

Autoři se podle svých slov inspirovali animovanými krátkými filmy k novému Blade Runneru nebo Animatrixem.

Dvacetiminutový animák měl fanouškům jedničky osvěžit vzpomínky a nováčky uvést do děje a celého světa. Autoři se podle svých slov inspirovali animovanými krátkými filmy k novému Blade Runneru nebo Animatrixem. Každou kapitolu hry chtěli animátoři interpretovat s unikátním vizuálním stylem. Sony se však nakonec bohužel rozhodla tento projekt opustit.

Příběh by vyprávěl Joel s Ellie a toto povídání mělo podle záměru autorů stmelit různé odlišné styly. Dvojice přitom měla být na cestě a během pouti objevit jakési artefakty, které by jim oživily paměť. To by právě vyústilo v sérii vzpomínek, které by se vyprávěly prostřednictvím flashbacků u táborového ohně.

Podrobnosti o projektu a obrázky se objevily v portfoliu na webu agentury Oddfellow, ale rychle odsud zase zmizely a autoři se po nich pokusili zamést stopy. V prostředí internetu to samozřejmě pozornosti hráčů a fanoušků stejně neuniklo, a tak se povedlo všechny zajímavé materiály ulovit a sdílet prostřednictvím dalších stránek. Mezi prvními na projekt upozornil web Nerd4.life.

Není jasné, proč se toto pojítko neujalo a Sony objednaný projekt odpískala. Je v každém případě škoda, že se nápad nepovedlo realizovat. I když pořád existuje naděje, že jen Sony svěřila úkol jinému týmu, případně se ho chopili přímo výtvarníci z Naughty Dog. Není proto pochopitelně jasné ani to, zda by se animák objevil zdarma třeba na YouTube, nebo byl například součástí bonusů k nové hře.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru