Sony zřejmě ukončuje výrobu PlayStationu 4

Sony zřejmě ukončuje výrobu PlayStationu 4

Předchozí náznaky z oficiálních stránek doplňují podobné informace z japonského obchodu

Zdroj: Sony
3. 1. 2021

Loni v listopadu uběhlo sedm let od uvedení konzole PlayStation 4, která zůstává i nadále důležitou součástí obchodních aktivit Sony. S více než 113 miliony prodaných kusů jde o nejrošířenější konzolovou platformu současnosti a bez ohledu na příchod nové generace se pořádky zřejmě ještě nějakou dobu měnit nebudou. Přesto se zdá, že japonský gigant začne zaměřovat svoji pozornost k novému zařízení a konzoli předchozí generace už velkým počtem nových kusů doplňovat nebude. Už dříve se náznaky pozvolného ukončování výroby jednotlivých modelů PS4 objevily na oficiálních stránkách obchodu PlayStation Direct a podobné indicie nyní dorazily z nejmenovaného japonského obchodu s konzolemi.

Podle překladu hráče s přezdívkou Cheesmeister, který na svém Twitteru sdílel fotografii i překlad upozornění, nebude mít zmiňovaný obchod k dispozici celou plejádu revizí PS4, včetně bílé PS4 Pro s 1TB diskem. „Drazí zákazníci, kvůli ukončení produkce už nebudou následující produkty znovu naskladněny,“ hlásá vzkaz na jednom z regálů v obchodu. Vedle uvedeného modelu tak nebudou k dispozici ani černé a bílé slim verze PS4 s kapacitou úložiště od 500 GB do 2 TB, což je téměř kompletní výčet dosud v Japonsku dostupných modelů.

Není bez povšimnutí, že PlayStation 5 bez optické mechaniky se oficiálně prodává za stejnou cenu jako PS4 Pro s 1TB úložištěm

Jak už bylo uvedeno výše, podobným vysvětlením byla v prosinci minulého roku doplněna produktová stránka PS4 Pro na webu PlayStation Direct a zařízení už tehdy nebylo skladem. „Nepočítáme s tím, že by mělo být zařízení v budoucnu znovu k dispozici,“ znělo výrazné upozornění, které logicky už před několika týdny vedlo ke spekulacím, jak to s výrobou PS4 v nadcházejících měsících vlastně bude. A i když bylo citované upozornění ze stránek PlayStation Direct staženo, zařízení je v obchodě stále nedostupné, což diskuzi nad tématem ještě přiživuje. Dá se tedy předpokládat, že množství prodaných konzolí už nebude razantně stoupat a Sony i s přihlédnutím k ceně bude chtít ještě urychlit přechod na PS5.

Není totiž bez povšimnutí, že PlayStation 5 bez optické mechaniky se oficiálně prodává za stejnou cenu jako PS4 Pro s 1TB úložištěm, byť realita koncové ceny je mírně odlišná. I tak je ale cenový rozdíl i v českých obchodech marginální a jediné, na co tak případní zájemci o konzolové hraní na PlayStationu naráží, je momentální nedostupnost PS5. Právě to je problém, na který poukazují i diskutující na Twitteru pod příspěvkem Chessmeistera a je otázkou, kdy se Sony podaří expedovat další kusy obou verzí konzole. Oficiální stanovisko ale momentálně není k dispozici, a to v obou probíraných případech.

Sony zřejmě ukončuje výrobu PlayStationu 4

Jak rychle trvá vyrobit jeden PlayStation

V červenci minulého roku poskytla Sony agentuře Nikkei unikátní pohled na speciální montážní linku, ze které může sjet nový PlayStation 4 za méně než minutu. To vše díky pečlivě seřízeným a navrženým robotickým pažím od Mitsubishi Motors, rozložených na necelých 200 metrech čtverečních. Montážní linka je vrcholem inženýrství Sony a byla nepochybně vyvinuta především za budoucím účelem rychlé montáže PlayStationu 5.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru