Sony vyvíjí mobilní platformu pro PlayStation

Sony vyvíjí mobilní platformu pro PlayStation

PlayStation Studios Mobile chystá vývoj, publikování a provoz free-to-play mobilních her

Zdroj: Sony
23. 5. 2024

Společnost Microsoft se v červenci chystá spustit svůj vlastní obchod s mobilními akvizicemi, jak před pár dny potvrdila Sarah Bond. V nabídce mají být zahrnuty first party tituly jako například Candy Crush Saga, ale měla by se dále rozšířit díky jednáním s dalšími studii, vývojáři a vydavateli. Společnost Sony oproti Microsoftu zrovna nedisponuje mobilním portfoliem (vynecháme-li Fate/Grand Order vydané v Japonsku dceřinou společností Aniplex), ale to by se mělo v budoucnu změnit, jelikož i Sony má své mobilní plány a představy o vlastní platformě.

Jak mezi prvními poznamenal například technologický magazín TweakTown, mezi pracovními inzeráty se objevila poptávka na pozici „mobile platform architect“, konkrétně pro PlayStation Studios Mobile. Z dostupných informací v rámci inzerátu zřejmé, že má Sony v mobilním sektoru větší ambice a hodlá postavit vlastní platformu pro vývoj, publikování a provozování free-to-play mobilních her. Mezi povinnostmi je zmiňováno samotné navržení architektury systému a backendové služby, vedení týmů vývojářů  nebo sledování technických inovací, změn a trendů ovlivňujících vývoj mobilních her. To vše tak, aby zároveň spolupracoval s interními týmy na propojení mobilních her se službami PlayStationu a aby veškeré tituly splňovaly standardy kvality.

Z popisu se zatím zdá, že se v tuto chvíli jedná o skutečnou platformu pro vývoj určenou vývojářům, než o platformu k nabízení a distribuci samotných titulů, jak poznamenává TweakTown. Co ale není, to samozřejmě může být. Jisté však je, že Microsoft je v tomto ohledu mnohem dál, tudíž na výsledky i nějaké konkrétnější plány PlayStationu, potažmo Sony, budeme muset ještě počkat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru