The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Sony vrací hráčům peníze za předobjednávky remasteru TLOU 2

Sony vrací peníze za předobjednávky remasteru TLOU 2

Někteří hráči měli nárok na upgrade, ale nevšimli si toho. Peníze putují zpět automaticky

Zdroj: Sony
19. 1. 2024
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
19. 6. 2020
19. 1. 2024 (PlayStation 5)

Na dnešní den připadá vydání remasterované verze The Last of Us Part II. Pokud jste četli náš článek s hodnocením, případně sledovali stream, pravděpodobně už tušíte, že spíš než remaster nabízí verze pro PS5 jakousi kompletní či definitivní edici zaměřenou především na fanoušky série. Ačkoliv je v nabídce vlastní roguelite mód, velká přidaná hodnota tkví zejména v komentáři cutscén ze strany vývojářů či dabérů a stranou nestojí ani nehotové, z finální verze vyškrtnuté úrovně. Ne všichni ale byli dopředu dostatečně obeznámení s tím, co má tato verze přinést, případně jakým způsobem se k ní mohou dostat, a bez ohledu na možnost upgradu za cenu 10 dolarů si někteří hráči, kteří však vlastní původní verzi hry pro PlayStation 4, objednali remaster za plnou cenu. Sony si toho ale všimla a těmto hráčům automaticky vrací peníze.

Na problém i jeho řešení upozornil insider Pyo na Twitteru, když sdílel screenshot zprávy z rozhraní PlayStationu 5, která se objevila před majitelem The Last of Us Part II, který si předobjednal remaster. „Díky, že jste si předobjednali The Last of Part II Remastered z PlayStation Storu. Ovšem coby majitel digitální verze The Last of Us Part II pro PlayStation 4 pro vás bude 19. ledna k dispozici upgrade za výrazně nižší cenu,“ zní začátek zprávy. Sony nicméně pokračuje, že jako gesto dobré vůle společnost předobjednávku zrušila a zcela automaticky posílá hráči peníze zpět způsobem, jakým za předobjednávku zaplatil. Zároveň Sony ubezpečuje, že tímto krokem nepřijde hráč o předobjednávkové bonusy a ještě dodává, že vrácení peněz proběhne v 60denní lhůtě.

Nutno uznat, že tento krok je ze strany japonské společnosti velmi vstřícný a s přihlédnutím k tomu, že o možnosti upgradu informovala s oznámením remasteru a informace se nachází na viditelném místě v databázi PS Storu i na příslušné stránce se hrou, mohla zcela legitimně peníze přijmout. Na druhou stranu by to ale mohlo kolidovat s knihovnou her a hlavně, hráči by se zpětně mohli ozvat a Sony kritizovat. Zároveň je na místě ještě připomenout, že upgrade se nevztahuje pouze na digitální verzi – pokud vlastníte fyzickou kopii PS4 verze The Last of Us Part II, vložte disk do mechaniky a možnost upgradu se vám v PS Storu zpřístupní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru