Sony údajně omezuje vývoj pro PlayStation VR2

Sony údajně omezuje vývoj pro PlayStation VR2

Rezignuje společnost na svůj vlastní headset? Prý se pracuje jen na dvou first party hrách

Zdroj: Sony
22. 6. 2024

Letos v březnu agentura Bloomberg na základě svých zdrojů informovala, že prodejům headsetu PlayStation VR2 se nedaří dle očekávání a že se společnost Sony rozhodla omezit výrobu dalších kusů. Před pár týdny pak byl konečně oficiálně představen dlouho spekulovaný adaptér, který umožní headset připojit k PC s podporou SteamVR, přičemž na trh dorazí 7. srpna za cenu 60 eur. Kromě omezování výroby se nicméně Sony údajně pustila i do omezení vlastního vývoje her pro virtuální realitu, čímž by tak tvorbu lákavé nabídky pro hráče k zakoupení headsetu ponechala na third party vývojářích.

S informací přišel magazín Android Central a odkazuje se na své zdroje, jež mají být obeznámeny se situací ve společnosti Sony. Vícero herních magazínů včetně Insider Gaming nebo VGC již poprosilo Sony o vyjádření, zatím však bez odpovědi. PlayStation VR2 v současnosti podporuje téměř 300 her a od uvedení na trh v únoru 2023 se sice objevila řada zajímavých titulů a nejvíce rezonovaly patrně přímo Horizon Call of the Mountain a Gran Turismo 7 přímo od Sony nebo VR režimy Resident Evil Village a remaku Resident Evil 4, ale budoucnost nevypadá příliš lákavě a někteří hráči jsou z této situace pochopitelně rozmrzelí. Dle informací Android Central má mít přímo Sony ve vývoji pouze dva tituly pro virtuální realitu, přičemž ani jeden z nich zatím není oznámen. Vedle již zmiňovaných Horizon Call of the Mountain (pouze VR) a Gran Turismo 7 má Sony z minulého roku na kontě díky spolupráci se studiem First Contact Entertainment už jen střílečku Firewall Ultra, jejíž vývojáři ovšem ke konci roku skončili.

Jak poznamenává Android Central, dle některých posledních kroků Sony se zdá, že společnost na svůj vlastní headset tak trochu rezignovala. V únoru bylo uzavřeno studio PlayStation London, jež v minulosti pracovalo na méně běžných hrách pro PlayStation a jeho další zařízení (EyeToy, Wonderbook) a postaralo se i o VR hry PlayStation VR Worlds a Blood & Truth, na druhou stranu však naposledy pracovali na hře mimo virtuální realitu. Tehdy se však dočkalo propouštění i studio Firesprite stojící právě za Horizon Call of the Mountain. Z prosincového útoku na Insomniac Games jsme se dozvěděli, že studio nepracovalo na žádném VR titulu, ačkoli kdysi pro Metu a Oculus Quest vytvořili hned několik úspěšných her, tudíž by mohli být vhodnými kandidáty. A nedávno oznámený Astro Bot míří pouze na PlayStation 5 a dle rozhovoru s vývojáři není v plánu jej později obohatit alespoň o režim VR například v rámci aktualizace. Patrně se tedy budou muset fanoušci virtuální reality spolehnout na jiné vývojáře.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru