Sony spolu s Tencentem už má 30 % ve FromSoftware

Sony spolu s Tencentem už má 30 % ve FromSoftware

Otevírají se tím například možnosti mobilních her nebo dalšího partnerství s PlayStationem

Zdroj: Bandai Namco
31. 8. 2022

Po dnešním oznámení akvizice studia Quantic Dream čínskou společností NetEase přichází další zpráva (přes Games Industry) o skupování podílu, tentokrát ve studiu FromSoftware, autorů slavných značek jako Demon’s Souls, Dark Souls, Sekiro: Shadows Die Twice, Armored Core nebo Bloodborne. Do nákupů se opět vrhnuly společnosti Sony a Tencent, které už menšinové podíly vlastní a nyní – v celkovém souhrnu – ukusují z celého koláče přes 30 procent. Konkrétně Tencent skrze svojí dceřinnou společnost Sixjoy Hong Kong drží po dalších nákupech 16,25 procenta FromSoftware a japonská společnost Sony 14,09 procent. O změně poměru ve vlastnictví informuje mateřská společnost studia Kadokawa Corporation, která současně doplňuje, že drží zbývající podíl ve výši 69,66 procent a přirozeně i nadále zůstává přímo zodpovědná za chod FromSoftware.

Důvodem prodeje dalšího menšinového podílu zmiňovaným společnostem je zájem Kadokawa Corporation využít všechny možnosti pro podporu vytváření nových her, jejich vývoje a vydávání, což zůstává nejvyšší prioritou celé skupiny. „Společnost FromSoftware bude moci prostřednictvím získaných financí investovat do vývoje ještě lepších herních značek, posilovat své vývojářské kapacity a usilovat o vytvoření rámce, který umožní podpořit také vlastní vydavatelskou činnost v tomto dynamickém celosvětovém prostředí,“ vyjmenovává majitel studia konkrétně.

Společnost Kadokawa rozvěž doplňuje, že si Tencent – byť zprostředkovaně – vybrala díky snaze prosazovat strategii zaměřené na čínský trh a vyzdvihla na dálku schopnost přicházet s novými mobilními tituly. Jestli to automaticky znamená, že se FromSoftware vrhne i do těchto vod, není v tuto chvíli zřejmé, minimálně by k tomu ale mohlo být nakročeno, což nutně nemusí být na škodu. Co se týče Sony, Kadokawa chce posílit vzájemné vztahy, které budovaly tituly jako Bloodborne – licenčně plně spadající pod Sony – nebo remake Demon’s Souls, který byl přidělen studiu Bluepoint Games a vyšel exkluzivně pro PlayStation 5. „Chceme maximalizovat využití stávajícího duševního vlastnictví v oblasti anime i her,“ dodává pak Kadokawa Corporation a i v tomto případě dochází na náznak potenciálně zajímavých titulů, které by mohly od FromSoftware v budoucnu dorazit.

Zisk dalšího podílu se pak samozřejmě pojí také s obrovským úspěchem dosud poslední hry od FromSoftware – Elden Ringu – ze které by se i podle dosavadních náznaků měla stát série. Potenciál, který v ní leží i s přihlédnutím ke změnám, k nimž přistoupili vývojáři na úrovni designu, pak zřejmě láká další subjekty, které jednoduše chtějí být u toho. A zapomínat nesmíme ani na spekulace, které se kolem FromSoftware točí již delší dobu – postupné ukrajování koláče ze strany Sony by podle mnohých mohlo vést až k akvizici studia, v tomto ohledu si ale je Kadokawa Corporation nepochybně velmi dobře vědoma, jak silné vývojáře pod sebou drží a hádáme, že by takový nákup stál Sony značné množství peněz. Vyloučeno ale není – jak jistě chápete – vůbec nic.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru