Sony se ptá, zda mají hráči zájem o Remote Play na Switchi

Sony se ptá, zda hráči chtějí Remote Play na Switchi

Hry z PS4 by mohlo jít kromě PC, Macu či mobilů streamovat i do konzole od Nintenda

3. 2. 2020

Společnost Sony odeslala některým majitelům konzole PlayStation 4 zajímavý dotazník. Zajímá se v něm, jak přitažlivé by pro ně potenciálně byly některé funkce zejména v souvislosti s Remote Play. A i když samozřejmě žádnou z nich výrobce zákazníkům neslibuje, podobné průzkumy a jejich výsledky často bývají indikátorem toho, co firma skutečně zohlední.

Jedna z otázek je obzvlášť zajímavá. Sony se ptá, jak přitažlivá by pro hráče byla možnost zahrát si hry z PS4 prostřednictvím funkce Remote Play na dalších zařízeních. A výslovně zmiňuje Nintendo Switch, Apple TV a Android TV. Tituly z PlayStationu 4 je přitom nyní možné streamovat třeba do PC, Maců i mobilů a tabletů s operačními systémy iOS a Android. Vůbec poprvé se pak tato funkce objevila už v roce 2013 na handheldu PlayStation Vita.

Z technického hlediska by nemělo streamování her z PS4 na Switch nic bránit, šikovným kutilům se už dříve povedlo funkci zprovoznit s pomocí hacku na hybridní konzoli od Nintenda neoficiální cestou.

Když teď ale Sony vlastní aktuální kapesní konzoli nemá, není možná tak zcestné doufat, že by se Remote Play mohl objevit na systému od konkurenčního výrobce. Koneckonců se Switchem experimentuje i Microsoft, objevily se na něm původně exkluzivní tituly Cuphead a Ori and the Blind Forest. Bývalý prezident Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios Shawn Layden už loni naznačil, že by se nějakým způsobem mohly objevit first party hry od Sony i na dalších platformách ve snaze oslovit širší publikum. I tohle by mohla být jedna z cest.

Sony říká, že výsledky průzkumu jí umožní lépe pochopit, jak lidé používají funkci Remote Play a jak ji vylepšit. Z technického hlediska by nemělo streamování her z PS4 na Switch nic bránit, šikovným kutilům se už dříve povedlo funkci zprovoznit s pomocí hacku na hybridní konzoli od Nintenda neoficiální cestou.

Podstatné však je, že by hráči nadále byli závislí na vlastní konzoli. Neobešli by se bez PS4.

Ve stejném dotazníku se Sony kromě mnoha dalších maličkostí, jako je streamování starších her z minulých generací, ptá i na to, zda by hráči ocenili jakousi hypotetickou cestovní verzi DualShocku, s níž by bylo snadnější vyrazit z domova. Na internetu už se čile spekuluje, že by takový gamepad mohl mít třeba i malou obrazovku.

Podstatné však je, že by hráči nadále byli závislí na vlastní konzoli. Neobešli by se bez PS4. Sony se neptá na streamování z cloudu jako u služby PlayStation Now. I proto by zřejmě takováto “pomoc” Switchi nepředstavovala pro Sony žádné ohrožení a hráči by z partnerství měli nepochybně radost. Mezi majiteli PS4 se jistě najede mnoho těch, kteří hrají i na Switchi.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru