Sony se přímo podílí na vývoji Rise of the Ronin

Nová hra od studia Team Ninja vzniká ve spolupráci s first party týmem XDev

Zdroj: Team Ninja
21. 9. 2022
Název hry: Rise of the Ronin Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Když byla před týdnem oznámena nová hra Rise of the Ronin od studia Team Ninja a společnosti Koei Tecmo, prohlásil šéf vývoje Fumihiko Jasuda, že PlayStation autory a tento projekt podporuje už mnoho let. Všeobecně se ale mělo za to, že jde především o marketingovou či finanční podporu a jejím výsledkem je nějaká forma konzolové exkluzivity, která minimálně po nějakou dobu bude bránit tomu, aby se titul objevil na konkurenčním Xboxu. I když mnohdy v podobných případech může hra dříve dorazit na PC. Nicméně, jak se teď ukazuje, Sony se na Rise of the Ronin podílí přímo a má k projektu mnohem blíž, než si hráči mysleli.

Koneckonců to celkem dává smysl. Už v příspěvku na PlayStation Blogu Jasuda uvedl, že jde nepochybně o nejambicióznější a nejnáročnější projekt, na kterém dosud Team Ninja pracoval. Ten má přitom na kontě hity jako Dead or Alive, Ninja Gaiden nebo Nioh. Nic malého. A chystá rovněž do historické Číny zasazený Wo Long: Fallen Dynasty. Na Rise of the Ronin se ale přímo podílí tým XDev spadající pod PlayStation Studios. Prozradil to na Twitteru jeho producent Jason Stewart. Je to pro něj prý velká čest. Upozornil na to magazín Video Games Chronicle.

Tým XDev má teď pravděpodobně podobnou podpůrnou úlohu jako dříve Japan Studio, které se podílelo i na cizích hrách a pomáhalo jejich vývojářům. Loni však byl tým po dlouhých letech rozpuštěn a jeho zbytek se rebrandoval coby samostatný Team Asobi. XDev byl založen už v roce 2000 v britském Liverpoolu a již v minulosti asistoval s hrami jako LittleBigPlanet, Buzz!, MotorStorm, Invizimals, Super Stardust HD, Heavenly Sword, Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Tearaway nebo Resogun.

Studio nabízí podporu s managementem, designem i produkcí. Pomáhá také s marketingem a komunitou. Původně se jednalo o součást studia SCE Studio Liverpool, tedy dříve slavných Psygnosis. Vlastní identitu získal až po zavření tohoto týmu. Naposledy se XDev podílel na hrách Sackboy: A Big Adventure, Destruction AllStars a Returnal. Z toho je celkem patrné, že Rise of the Ronin bude zřejmě mnohem víc PlayStation hra, než si hráči mohli myslet.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru