Sony ruší svou účast na PAX East, Last of Us 2 neuvidíme

Sony ruší svou účast na PAX East, Last of Us 2 neuvidíme

Platit už nemusí ani prohlášení finančního ředitele, že uvedení PS5 nepostihne odklad

20. 2. 2020

V polovině ledna oznámila společnost Sony, že i v letošním roce vynechá veletrh E3. Loňská absence, způsobená dle oficiálního vyjádření nedostatkem her, o nichž by byla Sony schopná mluvit, se tak minimálně o rok prodloužila, nově kvůli obavám z nového směřování veletrhu. Zástupci Sony nicméně potvrdili, že se budou během roku účastnit řady dalších podobných akcí a rozhodně se před fanoušky neuzavírají. První vystoupení tak mělo proběhnout na Taipei Game Show 2020, kde Sony chystala stánek, prezentaci svých i third party her a lákala mimo jiné i na informace o Elden Ring od FromSoftware. Jak už ale víte, Taipei Game Show byla kvůli pandemii koronaviru odsunuta na neurčito a stejný důvod teď přiměl Sony zrušit svou účast na PAX East.

„Sony Interactive Entertainment se rozhodla zrušit svoji účast na letošním PAX East v Bostonu kvůli obavám spojeným s virem COVID-19, označovaným též jako koronavirus. Je to podle nás nejbezpečnější varianta vzhledem k tomu, že se celá situace ze dne na den mění. Je nám líto, že musíme svou účast zrušit, ale zdraví a bezpečí našich zaměstnanců je na prvním místě,“ zní aktualizace článku na blogu PlayStationu. Tedy toho stejného článku, který lákal fanoušky a hráče k návštěvě veletrhu a sliboval možnost zahrát si poprvé The Last of Us Part II nebo další ukázku z remaku Final Fantasy VII. Celkově měla Sony prezentovat na PAX East přibližně 25 her, včetně Nioh 2, Dreams, Doom Eternal nebo Below.

Je nám líto, že musíme svou účast zrušit, ale zdraví a bezpečí našich zaměstnanců je na prvním místě.

Rychlá změna plánů pak může stát v rozporu s prohlášením finančního ředitele Sony během zveřejňování finančních výsledků za třetí čtvrtletí fiskálního roku. Na začátku února odpovídal Hiroki Totoki na dotazy investorů a jeden z nich logicky směřoval i k novému PlayStationu 5. Nešlo však o dotaz, týkající se odhalení nové konzole, jak chybně interpretuje řada herních médií, ale otázka týkající se finanční projekce pro nadcházející fiskální období, které začíná 1. dubna a končí 31. března 2021. Mikio Hirakawa z Bank of America poukazoval na to, že ačkoliv už Sony veřejně o PS5 mluví, není známá cena, a proto by rád věděl, jak bude ona zmiňovaná projekce vypadat. „Je složité rozebírat načasování, ale v tuto chvíli chystáme [finanční] odhad, který zveřejníme v dubnu a bude odpovídat [finančním odhadům] z minula. Časový plán tedy neměníme,“ odpovídal Totoki.

I když tedy nebyla řeč o očekávaném aktu odhalení PlayStationu 5, přesto nemusí více než dva týdny staré prohlášení o finančních odhadech v tuto chvíli platit, na což ostatně Totoki sám upozornil. Situace kolem koronaviru se každým dnem mění zejména v čínských regionech, kde se konzole fyzicky vyrábí, a pokud budou dílny a továrny zavřené delší dobu, odrazí se to v neplánovaném zdržení. Upozorňují na to už od začátku února analytici a finanční společnosti, které za kritické považují pozastavení výroby na déle než měsíc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru