Sony prý posílá do Evropy letadla plná konzolí PS5

Sony prý posílá do Evropy letadla plná konzolí PS5

Operaci na záchranu Vánoc ale nikdo nepotvrdil. České zastoupení to vnímá jako spekulaci

Zdroj: Sony
3. 11. 2021

Podle bulvárního listu The Sun začala společnost Sony vysílat do Evropy letadla, na jejichž palubě se má nacházet – zejména z pohledu hráčů – velmi vzácný náklad. Údajně s vidinou záchrany Vánoc prý japonský gigant vybavil přinejmenším tři letada Boeing 747 konzolemi PlayStation 5 a zaslal je do Evropy, aby mohl alespoň částečně vyrovnat obrovskou poptávku a nedostačující nabídku. Zprávu postupně převzalo spoustu magazínů a považuje ji za zcela reálnou, bez ohledu na to, že se neopírá o žádné věrohodné zdroje a nepřináší ani konkrétní fotografie domnělých kontejnerů a konvojů nákladních vozů, převážejících konzole do skladů obchodů s elektronikou.

Na jednu stranu by na tom nebylo vůbec nic divného, zvlášť když Sony obdobným způsobem demonstrovala ducha Vánoc v éře PlayStationu 2 a poslala do Evropy i Severní Ameriky letouny Antonov An-24 s obdobným nákladem, přesto se ale k operaci Sony dosud nevyjádřila, i když by to určitě nebylo nic, co by ji mělo pošramotit pověst, spíš naopak. I z toho důvodu jsme se přeptali na uvěřitelnost této zprávy českého zastoupení Sony, které ji však obratem vyhodnotilo jako spekulaci. „Děkujeme za dotaz, ale ke spekulacím se nevyjadřujeme,“ řekl Lukáš Hruška, PR & Event Specialist z české pobočky Sony Europe. Otázkou proto zůstává, zda japonská společnost skutečně přistoupila k tomuto kroku, případně zda hodlá konzolemi transportovanými tímto způsobem zásobit i jiný nežli anglický trh.

Děkujeme za dotaz, ale ke spekulacím se nevyjadřujeme, řekl Lukáš Hruška, PR & Event Specialist z české pobočky Sony Europe

„Celosvětově stále zaznamenáváme obrovský zájem o PlayStation 5, který nás velice těší. Děláme maximum pro to, aby všem zákazníkům, kteří si PlayStation 5 objednají, byla konzole dodána co nejdříve,“ říká v obecné rovině Hruška. Na dotaz, zda sami plánují postarat se o zajištění většího množství konzolí na období Vánoc, odkázal zástupce české pobočky Sony na jednotlivé obchodníky, u nichž mají zájemci o konzole svou objednávku. „Zákazníci své objednávky realizují v síti našich obchodních partnerů. Dostupnost u konkrétního obchodníka je tedy potřeba řešit právě s ním,“ uzavírá Lukáš Hruška.

I přes mnohokrát popisované problémy, které brzdí výrobu a následnou dodávku dalších kusů do všech regionů, se nicméně Sony v závěru října pochlubila dalším milníkem. Podle posledních zveřejněných čísel bylo prodáno 13,4 milionů kusů PS5 s tím, že čtvrtletní prodej stoupl o 1,1 milionů kusů. Podle odhadů finančního ředitele Sony by měla společnost prodat ke konci probíhajícího finančního období ještě o 1,4 milionů PS5 více, což by se ale s podobnými iniciativami, jako je převážení letadly na místo určení – pokud se zakládá na pravdě – mohlo povést.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru