Sony prý otevřela nové studio s lidmi z Deviation Games

Sony prý otevřela nové studio s lidmi z Deviation Games

Původní studio s japonskou společností spolupracovalo. Vrátit se měl i Jason Blundell

Zdroj: ilustrační foto, Activision
12. 5. 2024

Pokud vám někdy přijde, že se herní společnosti nechovají racionálně nebo byste jejich rozhodnutí dokonce označili za bizarní, pak se tu potenciálně rodí další jeden takový příklad. Je spojen se společností Sony a studiem Deviation Games, které bylo zformováno v roce 2020 a později oznámilo spolupráci se Sony na pravděpodobném vývoji nové střílečky. Postupně však přišlo o jednoho ze svých zakladatelů – Jasona Blundella, veterána vývoje Call of Duty – dále bylo začátkem roku 2023 zredukováno o 90 lidí a následně letos v březnu definitivně uzavřeno. Dva měsíce poté se však začínají objevovat spekulace, že Sony oslovila většinu propuštěných vývojářů, přizvala i Blundella, a společně nechali vzniknout novému studiu, které by mohlo potenciálně dále pracovat na původním projektu.

Zdroj: Resetera

Předně je důležité podtrhnout, že informace v tuto chvíli nejsou oficiální. Sony se k nim nevyjádřila, což se může v průběhu příštího týdne změnit, na každý pád teď vycházíme pouze z nejrůznějších analogií a objevů fanoušků. První zpráva, že by se bývalí zaměstnanci Deviation Games měli opět sejít na půdě Sony, se objevila na portále Resetera, kde jeden z uživatelů sdílel screenshoty z profilu bývalého technického ředitele Deviation Games Michaela Anthonyho. V příspěvcích vývojáře stojí, že slyšel o tom, že mnoho vývojářů z bývalých Deviation Games vytvořili nové interní studio v Sony a pracují na blíže neurčené nové značce. Michael Anthony pak jen dodal, že všichni, kdo v Deviation Games pracovali, patří k těm nejlepším v oboru, a proto věří, že zvládnou náročný vývoj a osobně pak popřál i Jasonovi Blundellovi hodně štěstí.

Tím ovšem nekončí přísun indicií, že se v Sony narodilo nové studio. Další přináší bývalý komunitní manažer z Deviation Games, který se na Twitteru už koncem loňského roku pochlubil se svým kariérním posunem. Uvedl, že se z něj stal junior game designer v Sony a že pracuje s Jasonem Blundellem. To by odpovídalo předpokladům, že Sony veterána z Activisionu, resp. Treyarchu oslovila a má stále zájem na spolupráci, ať už Blundell vystupuje za jakékoliv studio. Stojí rozhodně za připomínku, že Blundell byl jednou z hybných sil na režimem zombies v Call of Duty, takže lze očekávat, že se i jeho další práce příliš nevzdálí od toho, čím se proslavil.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru