Sony představila nové hry pro PlayStation VR

Sony představila nové hry pro PlayStation VR

Virtuální nálož. Na PSVR míří Doom 3 a vrací se i neoficiální "bondovka" I Expect You To Die

Zdroj: id Software

Společnost Sony dnes představila v rychlém sledu po sobě šest novinek pro PlayStation VR. Podíváme se na ně ve stručném textovém přehledu, který vám dá základní představu o tom, na co se můžete těšit.

Doom 3 VR Edition

První nově oznámenou hrou je Doom 3 VR Edition, která bude obsahovat i obě rozšíření Resurrection of Evil a The Lost Mission a vyjde už 29. března. V novodobé klasice od studia id Software se vypravíme na Mars a čeká nás přes 15 hodin napínavé akce. Hra je upravená pro potřeby virtuální reality a třeba zdraví budeme sledovat prostřednictvím monitoru na zápěstí. Potěší rovněž vylepšené textury nebo podpora VR Aim Controlleru.

Song in the Smoke

Další VR hrou, kterou dnes Sony představila, je survival Song in the Smoke od nezávislých vývojářů ze studia 17-Bit Games. Úkolem je v souladu se známými pravidly her tohoto žánru přežít temou noc v prehistorickém světě. To vedle nezkrocených lesů znamená i nejrůznější monstra, která vám půjdou po krku, aniž byste stihli postřehnout, odkud přesně. V průběhu dne proto budete hromadit zásoby, stavět příbytky, případně pro ně hledat ta nejvhodnější umístění a v noci uděláte všechno pro to, abyste přežili. Podle vývojářů se můžete krčet v koutě, stejně jako vyrazit s lepšími zbraněmi do protiútoku a stát se z oběti pořádně nebezpečným dravcem. První video rovněž prezentuje interakci s předměty, crafting a poměrně děsivou atmosféru, která může být hraním ve VR až nepříjemně znásobena. Song in the Smoke dorazí ještě v průběhu letošního roku.

Fracked

Třetí představenou hrou je zimně laděná stylizovaná akce Fracked od autorů Phantom: Covert Ops. V novince, která vyjde už letos v létě, se s hlavním hrdinou ocitnete uvěznění v horách během probíhající apokalypsy blíže nespecifikované povahy a rozsahu. Úkolem bude přežít, což ale ve Fracked neznamená jen hbitý běh, dlouhé skoky nebo třeba odvážnou jízdu na lyžích, ale také nutnost ohánět se zbraněmi a likvidovat interdimenzionální maniaky. K hraní budou vyžadovány ovladače Move, protože si vývojáři dávají záležet na věrném přenesení všech pohybů a následné možnosti využívat všechny objekty ve hře, jako kdyby před vámi ležely ve skutečnosti. Mnohokrát zmiňují, že je pohyb zpracován v poměru 1:1 a tvrdí, že tím celý žánr posouvají na úplně novou úroveň. Pokud navíc budete hrát na PS5, čekají vás vylepšení nejen stran rychlejšího načítání, ale také v grafice.

I Expect You to Die 2: The Spy and the Liar

I Expect You To Die z roku 2016 byla jedna nejlepších VR her, které jsem v první vlně na PlayStation VR hrál. Jednalo se o neoficiální “bondovku”, v níž jste řešili sérii logických puzzlů. Vaším úkolem bylo vždy uniknout z nějaké smrtící pasti. Hra vyšla i na PC a Oculus Quest. V pokračování se opět stanete špiónem, který musí vyváznout z každé šlamastiky. Těšit se můžeme na nové mise i prostředí. Titul vyjde ještě letos a kromě PSVR míří také na PC.

Zenith: The Last City

Zenith je MMO od studia Ramen VR. Budeme tu bojovat, stavět i zkoumat v rozlehlém digitálním světe inspirovaném anime. Z hlediska žánru půjde o akční RPG, ale mělo by na rozdíl od jiných onlinovek být velmi snadné na první krůčky, slibují autoři. Hra kromě PlayStation VR míří i na Oculus Quest a PC, respektive headesty Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a Windows Mixed Reality zařízení. Vyjít by měla někdy v průběhu letošního roku. Zenith už dříve uspěl v crowdfundingové kampani na Kickstarteru, kde se povedlo autorům od fanoušků získat přes 280 tisíc dolarů.

After the Fall

After the Fall je novinka od studia Vertigo Games, které vytvořilo úspěšnou a populární akci Arizona Sunshine. Jedná se o epickou VR akci s kooperací pro čtyři hráče, kteří mohou vyrazit do postapokalyptického světa a bojovat s nepřáteli nehledě na to, zda používají stejnou platformu. Hra kromě PlayStation VR vyjde i na PC a k dispozici by měla být letos. Proti nám budou stát mutanti i nemrtví a budeme se pohybovat v troskách Los Angeles. Titul je ovšem situovaný do alternativní časové linie, v níž civilizaci stihne v osmdesátých letech zmíněná apokalypsa způsobená záhadnou nákazou. Titul půjde hrát nejen s přáteli, ale užijete si ho i sólo, pokud dáváte přednost singlu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru