Sony představuje nové barevné kombinace DualSensu

Sony představuje nové barevné kombinace DualSensu

Varianty Midnight Black a Cosmic Red se začnou prodávat v červnu. Další Sony nezmiňuje

Zdroj: Sony
13. 5. 2021

Společnost Sony oficiálně představila první barevné kombinace ovladačů DualSense, o nichž se nedávno spekulovalo. Prvními variantami nad rámec základní bílo-černé jsou Midnight Black a Cosmic Red, přičemž jinou barevnost zaznamenalo tělo ovladače, nikoliv černá plastová část u analogových páček, kterou lze jednoduše odejmout a případně nahradit za jiný či jinak barevný kus. Ovladače v nových barevných kombinací budou dostupné od června, a i když v tuto chvíli nemáme žádné potvrzení od českého zastoupení PlayStationu, uvedení na českém a slovenském trhu pravděpodobně nic bránit nebude. Neznáme však pevné datum uvedení, které se podle Sony může v návaznosti na jednotlivé regiony měnit,

„Dnes vám s potěšením představujeme dvě nové barvy, které se od příštího měsíce připojí k řadě ovladačů DualSense: Midnight Black a Cosmic Red,“ říká na úvod nového článku na blogu PlayStationu ředitelka oddělení periferií a licencování v SIE Isabelle Tomatis. „Midnight Black stojí na dvou jemně odlišných odstínech černé se světle šedými detaily, které odráží náš pohled na vesmír prostřednictvím noční oblohy. Cosmic Red pak nabízí výrazný černo-červený design inspirovaný jedinečnými živými odstíny červené, které se vyskytují v celém vesmíru,“ vysvětluje dále Tomatis volbu společnosti Sony.

Podstatné také bylo najít barvu, která by dobře seděla k původnímu designu DualSensu.

K nové podobě ovladačů se vyjádřili také designéři Lea Cardosa a Satoshi Aoyagi, kteří uvedli, že hlavním cílem bylo překvapit a zaujmout fanoušky. Jaké barvy nakonec Sony použije, volili designéři v rozsáhlém výběrovém procesu a jednou z důležitých myšlenek bylo, aby se obě kombinace vhodně doplňovaly. Podstatné také bylo podle Cardoso najít barvu, která by dobře seděla k původnímu designu DualSensu, resp. konzoli jako takové, a právě téma galaxie se jí zdálo jako vhodné. Aoyagi navíc dodává, že jedním ze zajímavých detailů má být i barva jednotlivých tlačítek, která odpovídá primární barvě a jednotlivé piktogramy používají jen o něco světlejší odstín.

Připomínáme také, že Sony ještě před uvedením konzole PlayStation 5 mluvila o tom, že nová generace přinese dosud nejrozmanitější možnosti právě na poli barevných kombinací a úprav designu obecně, dlouhé měsíce ale čekáme především na to, jak bude chtít japonská společnost využít snadno vyměnitelné bočnice konzole. Ty se totiž v minulosti měly stát hlavním předmětem podnikání nejedné designové firmy, Sony se ale vždy k takovým pokusům stavěla odmítavě a vynucovala si pozastavení těchto aktivit, zřejmě s přihlédnutím k vlastním – dosud nezveřejněným plánům.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru