Sony potvrzuje, že PlayStation ani letos na E3 nebude

Sony potvrzuje, že PlayStation ani letos na E3 nebude

Důvodem je nesouhlas s novou vizí konference. Má jít o vzrušující energickou show...

14. 1. 2020

Začátkem tohoto týdne se na základě úvah portálu Video Games Chronicle začalo otevřeněji mluvit o tom, že by společnost Sony mohla chybět na konferenci E3 i v letošním roce. Důvody jsme rozebrali v předchozím článku, případně pondělním novinkovém souhrnu, abychom vám o pouhý den později mohli tuto informaci přinést oficiálně. V noci na dnešek totiž Sony potvrdila, že se ani letos na losangeleskou konferenci nechystá a namísto E3 se zúčastni stovky menších akcí po celém světě.

ESA mezi řádky potvrzuje, že rozčarování lidí, přijíždějících na E3 především pracovat, nehrálo žádnou roli v plánování změn, kterými si E3 prochází

„Po dlouhých úvahách se Sony Interactive Entertainment rozhodla, neúčastnit se E3 2020. Respektujeme asociaci ESA coby organizaci, nejsme však přesvědčení, že je vize E3 2020 v souladu s tím, na co se v letošním roce zaměřujeme,“ zní vyjádření Sony pro magazín Games Industry. Už na tomto místě je cítit jistá nelibost vůči tomu, jakým směrem ESA svou konferenci posouvá a podle jejího vyjádření se změna konceptu projeví ještě víc než v uplynulých dvou třech letech. „E3 je tradičním místem k prezentaci a oslavě videoherního odvětví, značek a inovací, redefinujících svět zábavy, který milují miliardy lidí po celém světě. E3 2020 bude vzrušující energickou show, která přinese nové zážitky, partnery, místa pro vystavování produktů, aktivity a program, kterým se budou moci bavit noví návštěvníci i ti, kteří se každý rok vrací,“ říkají zástupci ESA. Mezi řádky tím tedy nepřímo potvrzují, že rozčarování lidí, přijíždějících na E3 především pracovat, nehrálo žádnou roli v plánování změn, kterými si E3 prochází a kdysi profesionální konference se dál a dál mění na spotřebitelskou show. Tedy přesně tak, jak jsme vás informovali už v průběhu loňského roku ve videu, shrnujícím náznaky nového směřování celé konference.

Sony potvrzuje, že PlayStation ani letos na E3 nebude

Microsoft strategii nemění, Xbox na E3 bude

V souvislosti s vyjádřením Sony své plány odhalili také zástupci Microsoftu. Šéf divize Xbox Phil Spencer potvrdil, že stejně jako loni na letošní E3 přijedou a označil rok 2020 za důležitým milníkem pro celý tým. "Usilovně pracujeme na [plánech pro] E3 a těšíme se, až budeme moci prozradit víc všem, kdo milují hraní," napsal Spencer na Twitter. Bez povšimnutí nicméně nemůže zůstat skutečnost, že ačkoliv Microsoft během E3 pořádá svou tiskovou konferenci a nabízí možnost zahrát si nejnovější tituly, neděje se tak v posledních letech za přímé spolupráce s ESA na výstavišti v Los Angeles, ale v nedalekém Microsoft Theatre, kde se Xbox Showcase s největší pravděpodobností odehraje i letos.

Co se dále týče Sony, absence na E3 by neměla znamenat, že společnost zanevře na všechny ostatní veletrhy a konference. Podle jejího vyjádření se v rámci letošní strategie počítá s vystoupením na stovkách akcí po celém světě, kde se bude klást zejména důraz na to, aby si fanoušci mohli sami vyzkoušet chystané tituly. „Máme fantastický seznam her, které se objeví na PlayStationu 4 a s nadcházející novou generací se opravdu těšíme na to, až všechno oslavíme s fanoušky,“ dodává japonský gigant. O jaké akce konkrétně jde zatím lidé ze Sony neodhalili, pokud ale bude všechno probíhat jako v loňském roce, můžeme se vedle vlastních předtočených videí State of Play těšit na informace o PlayStationu třeba z Tokyo Game Show, Taipei Game Show, Paris Games Week a samozřejmě z Gamescomu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru