Sony potvrzuje ukončování výroby PlayStationu 4

Sony potvrzuje ukončování výroby PlayStationu 4

V Japonsku bude k dispozici jen PS4 Slim s 500GB diskem. Další regiony mohou následovat

Zdroj: Sony
5. 1. 2021

Už před několika dny jsme vás informovali o náznacích, podle kterých Sony zřejmě ukončí výrobu většiny modelů konzole PlayStation 4. První indicie přišla ze stránek oficiálního obchodu PlayStation Direct, druhá z kamenné prodejny přímo v Japonsku a nyní je tu konečně i oficiální vyjádření, které stávající domněnky potvrzuje. Zástupci Sony pro magazín Game Watch uvedli, že se v Japonsku skutečně přestávají vyrábět téměř všechny dostupné modely konzole, kam spadá kompletní řada PS4 Pro a vyjma jediného modelu také řada PS4 Slim.

„Poslední zbývající konzolí bude standardní model PS4 Slim v barevném provedení Jet Black a kapacitou úložiště 500 GB,“ říká Sony. Japonská společnost také potvrzuje všeobecný názor, že se tímto krokem uvolní kapacity pro výrobu či finální montáž konzole PlayStation 5, jako další důvod ale neuvádí cenu, na kterou rovněž mnozí poukazovali. Doporučená maloobchodní cena PS4 Pro, nastavená na 399 dolarů, totiž odpovídá ceně modelu PS5 bez optické mechaniky a nedává tak příliš smysl, mít na trhu dvě výkonnostně značně odlišné konzole se stejnou cenovkou. Na druhou stranu ale musíme připomenout, že model PS4 Pro byl uveden teprve v roce 2016, takže zastavení produkce přichází po pouhých čtyřech letech.

Stejně důležitá je nicméně i poznámka, že se výše uvedené informace momentálně týkají pouze regionu Japonska a do ostatních částí světa by alespoň v tuto chvíli měly konzole proudit i nadále. Mnohem pravděpodobněji se ale jeví, že rozhodnutí japonské centrály bude mít rychlý dopad i na Spojené státy i Evropu a PS4 Slim s 500GB úložištěm bude skutečně tou poslední konzolí z rodiny PlayStation 4, kterou si budeme moci výhledově koupit. Za cenu kolem 8000 Kč se tak z tohoto modelu stane low-end varianta, podobně jako v případě Xboxu, který z předchozí generace také nabízí jen Xbox One S a ostatní modely již nevyrábí. Na druhou stranu, s přihlédnutím k možnosti zahrát si převážnou většinu titulů z PS4 na nové PS5 by to ale nemusel být takový problém a určitě uznáte, že výrobní kapacity se budou oběma společnostem náramně hodit.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru