Sony potvrzuje existenci PlayStation Plus Video Pass

Sony potvrzuje existenci PlayStation Plus Video Pass

Roční testování probíhá výhradně v Polsku. Nabídka startuje s patnácti filmy a šesti seriály

Zdroj: Sony
22. 4. 2021

Včera jsme vás informovali o nové doprovodné službě Video Pass k předplatnému PlayStation Plus, jejíž detaily nechtěně unikly společnosti Sony skrze polskou mutaci webu PlayStationu. Jako první upozornili na únik redaktoři polského magazínu Spidersweb a obratem oslovili zastoupení Sony s žádostí o vyjádření, které přichází o necelých 24 hodin později. Japonská společnost existenci Video Passu potvrdila a přináší i další detaily ohledně startovní skladby filmů a seriálů, které jsou od dnešního dne k dispozici.

Zdroj: Sony

Na dotazy zmiňovaného webu odpovídal viceprezident pro globální služby Nick Maguire, který hned v úvodu potvrdil, že roční testování Video Passu proběhne výhradně v Polsku a pro jiné regiony se s ním prozatím nepočítá. „Jsem nadšený z toho, že zavádíme službu zrovna v Polsku. Velmi dobře víme, že tam máme velkou hráčskou základnu, kteří vynikají díky svému zájmu o hry a v aktivitě na sociálních sítích. Pro nás je to dokonalá kombinace, dokonalý trh,“ vysvětluje Maguire. Službu pak popisuje jako benefit pro předplatitele PS Plus v podobě streamovací platformy, která skrze aplikaci pro PS4 a PS5 nabídne hráčům kvalitní video obsah, ať už se jedná o filmy, nebo o seriály.

Otázkou, proč Sony zvolila tak dlouhou dobu – 12 měsíců – a jak následně přistoupí k rozšíření Video Passu i pro další země a regiony.

Co se týče startovní nabídky, Video Pass začíná s patnácti filmy a šesti seriály, mezi kterými nechybí například Venom, Charlieho andílci, Blade Runner 2049 či Baby Driver a seriály jako S.W.A.T., Future Man nebo Dívka odjinud. Jak rychle se bude výběr rozrůstat, Maguire nenaznačil, dá se však očekávat, že k němu v porovnání s konkurenčními službami bude docházet pravidelně. Zároveň je také otázkou, proč Sony zvolila tak dlouhou dobu – 12 měsíců – a jak následně přistoupí k rozšíření Video Passu i pro další země a regiony. Ani na to ale Maguire neodpověděl a vyhýbal se i technickým dotazům, zda nebude PlayStation podporovat Dolby Atmos či Dolby Vision.

Hráči nicméně sami podotýkají, že nabídka se jim zdá slabá a nerozumí, proč zejména na PS5 nejsou filmy ve 4K.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru