Sony plánuje přivést na mobily své největší značky

Sony plánuje přivést na mobily své největší značky

Inzerát mluví o založení mobilního oddělení. Na mobily může zamířit God of War i Uncharted

Zdroj: Sony
11. 4. 2021

Závěr minulého týdne patřil dalšímu investigativnímu článku Bloombergu o fungování několika studií Sony. Podle informací Jasona Schreiera se tým v San Diegu dál rozrůstat nebude a i v následujících letech poslouží coby podpora ostatním projektům. Turbulentní události postihly také studio Bend, kterému měla být upřena možnost pracovat na Days Gone 2, nějakou dobu tam prý vznikal další díl Uncharted, aby se následně tým vydal vlastní cestou a zahájil práce na úplně nové značce. Snaha Sony věnovat se těm největším sériím z vlastního portfolia nicméně znamená i to, že bychom se her typu God of War, zmiňovaného Uncharted a dalších mohli dočkat i na mobilních platformách.

Nově přijatý uchazeč nastoupí do kanceláře v San Mateu, nebo Los Angeles a bude mít na starost nejen mobilní strategii pro nadcházejících několik let, ale také sestavení týmu, který bude myšlenky dále rozvíjet a pomáhat realizovat.

Náznaky přichází z inzerátu na nového ředitele mobilní větve Sony Interactive Entertainment, resp. PlayStation Studios, který se objevil na stránkách pracovního portálu Greenhouse. Nově přijatý uchazeč nastoupí do kanceláře v San Mateu, nebo Los Angeles a bude mít na starost nejen mobilní strategii pro nadcházejících několik let, ale také sestavení týmu, který bude myšlenky dále rozvíjet a pomáhat realizovat. „Budete zodpovědný za všechny aspekty rozšiřování vývoje našich her z konzolí a PC na mobily a live service [platformy] se zaměřením na úspěšné adaptování nejpopulárnějších značek z PlayStationu pro mobilní zařízení,“ uvádí inzerát konkrétně.

Dále se v inzerátu přímo zmiňuje budování týmu pod hlavičkou PlayStation Studios a dá se tudíž očekávat, že součástí několikaleté strategie Sony je plnohodnotný vstup do mobilního segmentu. Jednotlivé hry pochopitelně jmenovány nejsou, ale jak uvádí například magazín Video Games Chronicle, ke God of War a Uncharted je pochopitelně nutné počítat i Gran Turismo, případně The Last of Us, Spider-Mana nebo sérii Ratchet & Clank. Všechny hry by se na displejích mobilních telefonů mohly s většími, či menšími úpravami pohodlně objevit, otázkou však zůstává, jak zeširoka k tomu Sony přistoupí. Není navíc vyloučeno, že právě mobilní segment může jít ruku v ruce s dalším zvyšováním povědomí o sériích Sony skrze jiné formy multimediální zábavy, než jsou hry. A doprovodná aplikace či hra například k seriálu The Last of Us se nám jeví jako pravděpodobný tip.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru