Sony odhalila na CES 2020 jen logo PlayStationu 5

Sony odhalila na CES 2020 jen logo PlayStationu 5

Šéf SIE Jim Ryan promluvil o důležitosti hraní. Detaily o konzoli ale prozradí později

7. 1. 2020

Obrovská očekávání hráčů se v průběhu letošního ročníku veletrhu spotřební elektroniky CES zatím nestřetla s realitou. Společnost Sony, která na svých oficiálních stránkách už dopředu lákala zákazníky na svoji tiskovou konferenci, neodhalila ve spojitosti s očekávaným PlayStationem 5 nic převratného. Ačkoliv šéf herní divize Jim Ryan vystoupil na pódiu krátce po zahájení celé show, měl pro hráče vedle několika shrnujících snímků své prezentace pouze oficiální logo PS5, které vypadá přesně tak, jak byste očekávali. Nedošlo tedy na žádné představení konzole, jako učinil Microsoft během předávání cen The Game Awards, ani na žádné odhalení gamepadu, jak tipovali méně optimisticky naladění hráči. Jim Ryan pouze připomněl nedávné 25. výročí, aktualizoval některé statistiky a přinesl výčet funkcí a vlastností PS5, mezi kterými nebyla žádná novinka.

„Před 25 lety jsme díky vizi Kena Kutaragiho začali prodávat první PlayStation, který zařadil hry do mainstreamu a zpopularizoval 3D grafiku a domácí konzole jako takové,“ začal svou řeč Ryan. Dále mluvil o inovacích, které jednotlivé generace přinesly a připomněl, že se aktuální PS4 stala druhou nejprodávanější konzolí v historii Sony. Celkově se už podle nových čísel prodalo 106 milionů kusů PS4, dále více než miliarda kusů jednotlivých her a více než 5 milionů headsetů PlayStation VR. Zajímavá je nicméně i statistika aktivních uživatelů – těch je měsíčně 103 milionů – a také narůstající počet předplatitelů PS Plus, který aktuálně činí bezmála 40 milionů. Podle Ryana však čeká PS4 ještě jeden důležitý rok, zahrnující řadu zajímavých titulů, ať už od interních studií, nebo od partnerů třetích stran. Tady je samozřejmě na mysli zejména dvojice očekávaných exkluzivit The Last of Us: Part II a Ghost of Tsushima, stejně jako důležité projekty typu Final Fantasy VII Remake. Přesto však Ryan neopomněl, že éra PS4 se blíží ke konci a bude koncem roku nahrazena novým zařízením.

„Oznámili jsme některé klíčové prvky PlayStationu 5, které jsme vyvinuli v zájmu o inovaci celé platformy. Zahrnují superrychlou SSD technologii, prostorový zvuk, UltraHD Blu-ray a úplně nový ovladač s haptickou odezvou a přizpůsobivými triggery,“ vyjmenoval Ryan již známé vlastnosti nové konzole. Slíbil nicméně, že právě tyto prvky podnítí práci všech vývojářů, kteří budou moci nabídnout další porci unikátního obsahu, doručeného k hráčům v maximální možné rychlosti, avšak konkrétních příkladů Ryanovo vystoupení pozbývalo. Dočkat bychom se podle jeho slov měli v průběhu letošního roku, kdy dojde nejen na představení konzole, ale také prvních chystaných her; a vzhledem k tomu, že Ghost of Tsushima má vyjít v létě, není vyloučeno, že o nich promluví zástupci Sony na E3. Ještě před tím bychom ale vsadili na separátní akci, podobně jako tomu bylo v případě PS4, na které Sony představí konzoli a ukončí tím sérii množících se spekulací a dohadů, které neberou konce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru