Sony nevylučuje dřívější vydání digitální verze Last of Us 2

Tým tomuto řešení není moc nakloněn. Demoverzi nechystá. Na internet unikla nová videa

Zdroj: Naughty Dog
6. 4. 2020
Název hry: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 6. 2020 Platformy: Žánr:

Od chvíle, kdy byla na neurčito odložena hra The Last of Us Part II, se hráči opakovaně ptali, proč nemůže vyjít včas alespoň digitální verze, když je vývoj podle studia Naugty Dog skoro u konce a důvodem odkladu jsou logistické problémy, což se zjevně týká především fyzických kopií. I k této otázce se vyjádřil šéf projektu Neil Druckmann v PlayStation Blogcastu. Vývojáři podle něj zvažují všechny možnosti a o potenciálním dřívějším vydání digitální verze zatím nebylo definitivně rozhodnuto.

Autoři si podle Druckmanna kladou otázku, co to bude znamenat pro ostatní, když titul obdrží jen někdo.

Tento pátek vychází Final Fantasy VII Remake od Square Enix a i když v tomto případě digitální verze vyjde podle plánu, krabicové verze se šíří po světě už přibližně týden. Zpočátku šlo spíš o únik neukázněných prodejců, ale nakonec se vydavatel rozhodl tyto aktivity na některých trzích posvětit ve snaze zajistit, aby zákazníci dostali svou kopii včas. Termín digitální verze se ale změnit nemá. Tomuto scénáři se však chce Druckmann nejspíš vyhnout.

The Last of Us Part II je podle něj hra určená pro hráče po celém světě, všichni na ni čekají a vývojáři mezi nimi nechtějí dělat rozdíly. Nevydat krabicovou verzi ale může znamenat někoho vynechat. Ne každý chce hru koupit digitálně, nebo dokonce kvůli omezenému internetu třeba ani efektivně nemůže titul stáhnout. Autoři si podle Druckmanna kladou otázku, co to bude znamenat pro ostatní, když titul obdrží jen někdo. Vývojáři proto prý zkoumají všechny možnosti a zkouší najít nejlepší způsob, jak co nejdříve zprostředkovat novinku všem fanouškům. To podle Druckmanna bude chtít čas, protože věci se teď mění každý den.

Celý tým The Last of Us už několik týdnů pracuje z domova, což není tak efektní, ale studio přesto nabádá své zaměstnance, aby si udělali čas na rodinu, i kdyby to znamenalo, že se projekt zpozdí. I když se titul právě finalizuje, podle Druckmanna firma ujišťuje vývojáře, že si mohou klidně vzít den dva volno, pokud to potřebují. Reaguje tak zjevně na obvinění z crunche, který má doprovázet dokončování hry.

A co takhle potěšit fanoušky alespoň vydáním demoverze, jež by mohla vycházet z ukázky, kterou jsme si měli možnost zahrát i my loni na podzim v Los Angeles? Druckmann vysvětlil, že to není jen tak. “Je to velký rozdíl, když máte demo, které ukazujete na konferenci nebo akci pro novináře, a jsou u toho lidé z Naughty Dog, aby se ujistili, že je vše v pořádku,” prohlásil. “Ve skutečnosti, když jsme dělali demo pro novináře, měli jsme tam na disku celou hru a jen vystřihli kousek, aby si ho lidé mohli zahrát,” popsal.

Raději dokončit hru než teď dělat složité demo

“Ale totéž nemůžete udělat, když jej vydáváte celosvětově na PSN,” doplnil s tím, že pak je třeba myslet na další opatření. “Je to skoro, jako když začínáte znovu, abyste udělali demo. Je to obrovský kus práce,” upřesnil s tím, že teď nechtějí tímto tým zatěžovat. “Raději se budeme soustředit na dokončení skutečné hry a její doručení lidem,” dodal. Podzimní demo pro novináře by také podle něj už nereprezentovalo aktuální skutečnou podobu, protože je zastaralé.

Druckmann přitom znovu zdůraznil, že titul je skoro hotový a autoři se soustředí na opravování chyb a ladění. “Je to pro nás frustrující moment. Hra je tady a my ji musíme ještě chvíli držet a přijít na to, jak ji nejlépe doručit našim fanouškům,” uzavřel tuto část. Tím ale celé téma nevyčerpal. Prozradil například, že studio věří, že má skvělou hru. “Vím, že jsou fanoušci zklamaní, ale věřte mi, když říkám, že my jsme stejně zklamaní, ne-li víc, že nejsme schopni vydat hru včas,” prohlásil Druckmann.

Shodou okolností v těchto dnech Sony také bojuje s některými úniky videí ze hry. Na internetu se objevily různé úplně nové záběry.

Je to podle něj těžké. “Pracujete na něčem tak dlouho, někteří z nás celé roky,” řekl. Vybuduje se podle něj očekávání a nemůžete se dočkat finále. “Nemůžete se dočkat, až ji dostanete k lidem, a uvidíte jejich reakce, co se jim líbí, co se jim nelíbí,” popisuje Druckmann. A najednou je prý třeba vše zastavit. Jinak ale zůstává pozitivní.

The Last of Us Part II také ve většině regionů zmizelo z PlayStation Storu. Jedná se o častý krok, když hra nemá stanové datum vydání a nelze ji předobjednávat. Sony zatím nenabízí vrácení peněz, jak se někdy v podobných případech děje. Shodou okolností v těchto dnech Sony také bojuje s některými úniky videí ze hry. Na internetu se objevily různé úplně nové záběry. Protože si ale vydavatel zjevně nepřeje, aby je hráči spatřili, a podle nás mohou obsahovat i spoilery, rozhodli jsme se je z článku vynechat a nebudeme jejich obsah ani popisovat. Sony aktivně tato videa promazává, ale na internetu se samozřejmě nic takového nikdy nepovede zcela vymýtit, takže je nejspíš snadno dohledáte sami.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru