Sony mění stanovisko ke zpětné kompatibilitě na PS5

Sony mění stanovisko ke zpětné kompatibilitě na PS5

Věříme, že převážná většina z více než 4000 PS4 her bude fungovat i na PS5, říká výrobce

Zdroj: sony
20. 3. 2020

Součástí středeční přednášky Sony o systémové architektuře konzole PlayStation 5 byly i zmínky o zpětné kompatibilitě. Mark Cerny na jednom ze slidů své prezentace objasnil, že již dříve spekulované tři výkonnostní módy výpočetní jednotky se bohužel netýkají možnosti zahrát si vedle her z PS4 také tituly z PS3. Vysvětlil naopak, že zatímco nejvýkonnější mód logicky definuje PlayStation 5, zbývající dva by měly fungovat coby jednotka z PlayStationu 4 Pro, resp. základní revize stále ještě aktuální konzole.

Na rozdíl od Microsoftu pak zástupci Sony nepotvrdili absolutní zpětnou kompatibilitu a na oficiálním blogu uvedli, že dosud testovali přibližně stovku nejhranějších PS4 titulů, z nichž téměř všechny by měly na PS5 v den jejího uvedení fungovat. S přihlédnutím ke krokům konkurence se však tento slib nejevil fanouškům jako dostatečný a Sony se rozhodla na kritiku hráčů zareagovat aktualizací původní zprávy. Nově japonská společnost tvrdí, že do programu zpětné kompatibility zahrne tisíce dalších her, které je však nutné jednu po druhé otestovat.

V tuto chvíli je nutné každou hru pečlivě otestovat a odladit všechny problémy, které by potenciálně potřebovaly zásah původních vývojářů

„S ohledem na všechny úžasné hry v katalogu PlayStationu 4 jsme věnovali značné úsilí, abychom ty nejoblíbenější zpřístupnili hráčům i na PS5. Věříme, že převážná většina z více než 4000 titulů pro PS4 bude hratelná i na PS5,“ říká Hideaki Nišino z japonské centrály Sony. Tvrdí, že zpětně kompatibilní hry budou schopné využít vyššího výkonu nové konzole a nabídnou stabilnější frekvenci snímků a potenciálně také vyšší rozlišení. Jak už ale bylo uvedeno výše, podle Nišina je v tuto chvíli nutné každou hru pečlivě otestovat a odladit všechny problémy, které by potenciálně potřebovaly zásah původních vývojářů.

„Mark Cerny ve své prezentaci nabídl ukázku nejhranější stovky her z PS4, aby demonstroval, jak úspěšné bylo naše dosavadní úsilí. Už jsme ale otestovali stovky her a s tím, jak se přibližujeme k vydání [nové konzole] budeme testovat tisíce dalších,“ slibuje viceprezident oddělení plánování a managementu. V závěru dodává, že další informace – nejen o zpětné kompatibilitě, ale o PS5 jako takové – přinese Sony v nadcházejících měsících.

Nahlásit chybu v článku

20

Napsat komentář

Další články
Nahoru