Sony má v létě umožnit rozšířit velikost SSD na PS5

Sony má v létě umožnit rozšířit velikost SSD na PS5

Nový firmware rovněž zajistí účinnější chlazení. Do té doby musí stačit volitelná instalace

Zdroj: LaptrinhX
26. 2. 2021

Bloomberg se v posledních hodinách opravdu činí, pokud jde o exkluzivní zprávy. Teď přichází s informací, že Sony v létě umožní rozšířit úložiště konzole PlayStation 5. Na nedostatečnou velikost SSD si přitom mnozí hráči stěžují. Podpora rozšiřujících úložišť přibude s updatem firmwaru, který rovněž zajistí účinnější chlazení, aby se konzole nepřehřívala, tvrdí Bloomberg ve své zprávě.

Na rozdíl od konkurenčního Microsoftu Sony nenabídla při uvedení nové konzole na trh možnost rozšířit úložný prostor. Hry určené pro PS5 nelze uložit a spouštět z externího disku. To umožňují jen PS4 tituly. Potřebné SSD Sony teprve musí certifikovat. Sony odmítla termín komentovat. Na podpoře M.2 SSD expanzí pracuje, ale o datu uvedení a dalších detailech se zatím výrobce bavit nechce.

Šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan ale odmítl kritiku s tím, že zákazníci si podle něj na velikost SSD ve skutečnosti nestěžují

I když některé hry pro PS5 umožňují uživateli regulovat velikost s pomocí volitelné možnosti instalovat/smazat jen singl, nebo jen multiplayer, vzhledem k bobtnajícím a datově stále náročnějším titulům je volné místo na disku od počátku předmětem určité kritiky. Výjimkou nejsou tituly, které si z disku ukousnou 100 GB.

Šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan ale odmítl tuto kritiku s tím, že zákazníci si podle něj na velikost SSD ve skutečnosti nestěžují. Asi čteme každý jiné diskuze…. Už od loňského roku se spekuluje, že vhodné rozšiřující disky budou přinejmenším na začátku dost drahé a vyplatí se počkat na ty, které Sony doporučí. Ceny ale nakonec začnou časem samozřejmě klesat.

PlayStation 5 má sice 825GB disk, ale uživatelé mají pro hry a další data reálně k dispozici jen 667 GB.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru