Sony láká na televize s označením Ready for PlayStation 5

Mají odemknout plný potenciál nové konzole. Netýká se to zdaleka všech modelů od Sony

Zdroj: Sony
31. 7. 2020

Společnost Sony začala zákazníky lákat na speciální řadu televizí, které mají vytěžit z konzole PlayStation 5 maximu. Pochopitelně se tak výrobce snaží využít toho, že produkuje nejen samotnou konzoli, ale právě i televizory. Pokud prý na obrazovce najdeme označení “Ready for PlayStation 5”, můžeme se těšit na podporu rozlišení 8K a až 120 fps při 4K. Týká se to modelů ZH8 a XH90/92 řady Bravia. Framerate 120 fps má na PS5 volitelně podporovat například závodní Dirt 5 od Codemasters.

Podpora nejnovějších technologií dorazí prostřednictvím updatu. Potřebujete také HDMI verzi 2.1. Televize navíc nabídnou podobně jako jiné konkurenční výrobky speciální Game Mode pro bleskurychlou odezvu, která má činit 7,2 ms. Dálkovým ovladačem od Bravie půjde rovněž ovládat menu PlayStationu 5. Oba modely se také i speciálním zvukovým systém, který by zřejmě mohl ještě prohloubit zážitek z 3D audio technologie, na kterou Sony láká v souvislosti s PS5.

Skutečná souhra, anebo jen líbivá nálepka?

Je ale nutné závěrem zdůraznit, že v tuto chvíli panují značné rozpory mezi odborníky v tom, zda je označení “Ready for PlayStation 5” jen pěknou marketingovou nálepkou, anebo skutečnou zárukou vyšší kvality a vzájemné souhry, která “odemkne” plný potenciál konzole. Není těžké představit si, že obě oddělení Sony spolupracovala, aby výrobky fungovaly ve vzájemné synergii. Někteří experti ale podotýkají, že obdobné funkce nabízejí či nabídnou u svých prémiových modelů i další výrobci televizí.

Nejostřejší kritici se dokonce podivují nad tím, proč certifikaci “Ready for PlayStation 5” nenabídnou i další aktuální prémiové modely od Sony, případně poukazují na některé chybějící funkce zajímavé z pohledu hráčů, kterými se pyšni rivalové Sony. Hodnotit však něco, co jsme sami neměli možnost vyzkoušet, by bylo předčasné. Až čas ukáže, zda skutečně televize od Sony vytěží z PS5 víc než jiné značky.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru