Sony kupuje mobilní studio Savage Game

Startuje tím aktivita mobilní divize PlayStation Studios. Vývoj velkých her to prý neovlivní

Zdroj: Sony
29. 8. 2022

Sony před krátkou chvílí oznámila akvizici dalšího herního studia – Savage Game – tentokrát jej však řadí do nové mobilní divize PlayStation Studios a vysílá silný signál vstříc nepříliš probádanému prostředí. Informaci přináší Hermen Hulst, ředitel PlayStation Studios, který vítá nový subjekt do rodiny a blíže jej představuje. „[Jde] o velmi talentovaný tým kreativních lidí s mnohaletými zkušenostmi z vývoje těch nejpopulárnějších mobilních her, které si užívají hráči po celém světě,“ říká Hulst. Za nás doplňujeme, že Savage Game Studios bylo založeno v roce 2020 a vede jej MIchail Katkoff, který dříve působil třeba v Roviu či společnosti Zynga, Nadjim Adjir, jenž ke zkušenostem z Rovia přidává ještě Wargaming a v neposlední řadě Michael McManus, rovněž se zkušenostmi z Wargamingu ale třeba také Insomniac Games.

„Naší základní vizí bylo vytvořit místo, kde experientování a riskování nebude odsuzovanou formou práce, ale spíše oceňovanou,“ říká odhodlaně Michail Katkoff. Doplňuje pak, že má důvěru v PlayStation Studios právě v tomto ohledu a věří, že Sony bude respektovat jejich pohled na věc, když vyjádřila zájem ke zminěnému riskování. To, a pochopitelně také přístup k širokému portfoliu her od Sony, proto vedlo k dohodě, na jejímž konci je popisovaná akvizice. Přesto ji doplňují další slova Hermena Hulsta, která mají uklidnit jádro fanoušků PlayStationu s připomínkou, že mobilní hry ani PC verze velkých titulů z PlayStationu neovlivní hlavní proud vývoje a nikdo by neměl orientací Sony na další segment nic ztratit.

„Jak jsme vás již dříve ujistili v souvislosti s našimi plány na uvedení vybraných titulů na PC, naše úsilí mimo segment konzolí nijak nesnižuje náš závazek vůči komunitě hráčů na PlayStationu,“ vysvětluje Hulst a přidává výčet úspěchů i výhled do budoucna. „Tento rok byl pro hry na PlayStationu 5 a PlayStationu 4 ohromný, protože vyšly obrovské tituly jako Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, MLB The Show 22 a 9. listopadu dorazí očekávaný God of War: Ragnarök,“ připomíná ředitel PlayStation Studios. Zapomenout podle jeho slov nesmíme ani na PlayStation VR2, které se bude prezentovat na Tokyo Game Show a dorazí začátkem příštího roku.

Ve výsledku proto má akvizice Savage Game Studios znamenat „jen“ rozšíření způsobů, jak se dostat k obsahu spojeného s PlayStationem, aniž by to jakkoliv zasahovalo do vývoje očekávaných titulů pro konzole. V závěru potom Hulst dodal, že studio už pracuje na neoznámené akční AAA hře, která bude mít prvky live-service, konkrétnější ale nebyl i s přihlédnutím k tomu, že na odhalení je prý v tuto chvíli ještě moc brzy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru