Sony koupila studio Bluepoint Games

Sony koupila studio Bluepoint Games

Autoři remaku Demon's Souls a Shadow of the Colossus se stali součástí PlayStation Studios

Zdroj: Sony
30. 9. 2021

Spekulace se opět potvrdily. I když v tomto případě jsme od prvních náznaků, přes zaručené neoficiální informace až po definitivní slovo od Sony čekali opravdu dlouho. Řady PlayStation Studios rozšiřuje tým Bluepoint Games, který japonský gigant koupil. S novinkou se pochlubil na PlayStation Blogu samotný šéf PlayStation Studios Hermen Hulst s tím, že je nadšený, že může oznámit tento přírůstek do rodiny v podobě dlouholetého partnera Sony.

Sňatek z rozumu

Americký tým sídlící v texaském Austinu si hráče omotal okolo prstu díky svým precizním vylepšeným verzím starších her. Bodovali s Uncharted: The Nathan Drake Collection, Gravity Rush Remastered, výrazně modernizovanou verzí Shadow of the Colossus a především plnohodnotným remakem Demon’s Souls pro PS5. Samotný Hulst říká, že si Bluepoint Games udělali jméno na remasterech a remacích té nejvyšší kvality.

S každým svým projektem podle něj zvedli laťku a z tohoto benefitu nyní bude těžit výhradně PlayStation a jeho publikum, byť už nyní spolu úzce obě firmy spolupracovaly. Nadšení jsou novým svazkem i vývojáři z Bluepoint Games. Jejich prezident Marco Thrush uvedl, že tým založený v roce 2006 má nyní okolo sedmdesáti zaměstnanců a nadále roste. Za posledních 15 let se změnilo podle něj leccos, ale pohání je stejný cíl.

Nemusí to být už jen vylepšené verze

S PlayStation Studios prý tým sdílí podobnou vizi i kulturu. Tahle platforma je dle Bluepoint plná ikonických značek a pro ně je potěšením je přinášet novým hráčům. Být součástí PlayStationu je povzbuzuje opět se překonat a vytvořit ještě zajímavější zážitky. Marco Thrush poděkoval všem za podporu a dodal, že se nemohou dočkat, až přinesou hráčům další úžasné tituly v této nové kapitole Bluepoint Games.

Dlužno dodat, že to nemusí být jen vylepšené verze starších klasik. Už dlouho se spekuluje, že Bluepoint pracuje na nějakém svém vlastním prvním velkém původním projektu.

Sony už v minulých měsících pár nákupů učinila. Koupila studia Nixxes, Housemarque a Firesprite. Už v červnu zřejmě omylem předčasně unikla zpráva o nákupu Bluepoint prostřednictvím oficiálního japonského PlayStation účtu na Twitteru.

Zdroj: Sony

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru