Sony konečně ukázala PlayStation 5

Sony konečně ukázala PlayStation 5

Nová konzole má dvě verze. Jedna bude s mechanikou, druhá bez

Zdroj: Sony
12. 6. 2020

Odložená prezentace her a novinek spjatých s konzolí PlayStation 5 je za námi a kromě úctyhodného množství her Sony konečně představila i finální podobu zařízení. Respektive dvojice zařízení, neboť PlayStation 5 vyjde minimálně na startu ve dvou hardwarových verzích podobně, jako je tomu v současnosti u konzole Xbox One. Jedna z konzolí totiž nabídne optickou Blu-ray mechaniku, ta druhá ne a bude uzpůsobená pouze pro digitální distribuci.

Už na první pohled je jasné, že ne každý může s podobou nové generace konzole v podání Sony spokojený. Novinka je odvážná a kombinuje barvy již dříve představeného ovladače DualSense (což jsme upřímně čekali), nicméně v otázce tvarů sází na netradiční křivky. Samotné video představující design naznačuje myšlenky směřující k finální podobě a snahu vtěsnat do podoby konzole ladné křivky, což se určitě povedlo. Spatřit lze dvě tlačítka a dvojici USB konektorů vpředu (jeden z nich je standardu USB-C) a výdechy horkého vzduchu na horní straně zařízení při vertikálním postavení konzole. Sony ale samozřejmě bude myslet i na ty hráče, kteří jsou zvyklí mít konzoli položenou. Ryze digitální verze konzole pak má na čelní straně pouze jedno tlačítko, to určené pro vysunutí disku z pochopitelných důvodů chybí.

Přiložená upoutávka dále ještě připomněla podobu ovladače DualSense a zaměřila se i na rychlé přestavení podoby základních periferií. Mezi ty patří dokovací stanice určená pro nabíjení dvou ovladačů naráz, nová kamera, bezdrátová sluchátka s prostorovým zvukem (na kterém si Sony v případě PlayStationu 5 skutečně zakládá) a dálkový ovladač zaměřený na multimediální funkce systému.

V podstatě se tak dá říci, že jediné, co ještě neznáme, je konkrétní datum vydání a cenovka. Ovšem minimálně v otázce termínu dnes Sony ubezpečila hráče, že PlayStation 5 spolu s celou řadou nových her stihne ještě letošní vánoční sezónu. Připomenout si pak můžete i dřívější odhalení hardwarových specifikací.

Nahlásit chybu v článku

22

Napsat komentář

Další články
Nahoru