Sony investuje do Discordu a přinese jej na PlayStation

Sony investuje do Discordu a přinese jej na PlayStation

O koupi Discordu měl nedávno zájem Microsoft. Podobnou spolupráci uzavřel už v roce 2018

Zdroj: Discord
4. 5. 2021

Přibližně koncem března se objevily zprávy, že Microsoft krouží kolem populární komunikační služby Discord. Objevily se rovněž spekulace, že cena za akvizici bude činit 10 miliard dolarů, což by z ní rázem dělalo jednu z největších za poslední dobu, nic takového se ale nakonec neprokázalo. Namísto toho oznámila bližší partnerství s Discordem společnost Sony, když potvrdila minoritní investici a odhalila plány na integraci celé služby do ekosystému PlayStationu. Prvních změn by si měli hráči začít všímat v příštím roce, výsledkem bude ještě kvalitnější a pružnější komunikace, která má potenciál nahradit stávajících party.

„Neustále hledáme nové způsoby, jak umožnit hráčům po celém světě navazovat vzájemné kontakty, vytvářet nová přátelství a komunity či sdílet zábavné zážitky i trvalé vzpomínky,“ uvozuje nově ukuté partnerství prezident SIE Jim Ryan. Na pozadí se už ale aktivně pracuje a oba tábory prý aktivně propojují Discord se sítí PlayStation Network. „Naším cílem je od začátku příštího roku sblížit zážitky z Discordu a PlayStationu na konzolích i mobilních zařízeních a umožnit přátelům, skupinám a komunitám setkávat se, bavit se a snadněji komunikovat při společném hraní,“ dodává Jim Ryan.

Kromě textového chatu nabízí Discord také hlasovou komunikaci, stejně jako sdílení obrázků či videí a dokonce i možnost streamování vlastní obrazovky všem lidem v dané místnosti.

Zbytek tiskové zprávy se nese v duchu vzájemného vyjadřování respektu, žádné konkrétní informace – například o výši investice – však bohužel nepřináší. Můžeme se proto pouze domnívat, jaký rozsah integrace bude mít a které ze služeb Discordu budou nativně dostupné v rámci PlayStationu. Připomínáme, že kromě textového chatu nabízí Discord také hlasovou komunikaci, stejně jako sdílení obrázků či videí a dokonce i možnost streamování vlastní obrazovky všem lidem v dané místnosti.

Avšak ještě před tím, než se dozvíme konkrétní detaily, sluší se připomenout fakt, že podobné partnerství navázal Discord před třemi lety i s Microsoftem. Spojení probíhalo na úrovni provázání herního účtu s Discordem, a tudíž i možností sledovat, jaké hry na Xboxu momentálně hrají vaši přátelé. Tam ale provázání skončilo a nutno přiznat, že o Discordu ve spojitosti s Xboxem jsme od té doby nic výraznějšího neslyšeli.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru