Sony chystá na příští týden větší konferenci

Sony chystá na příští týden větší konferenci

Bude mluvit o hrách pro nadcházející sezónu i příští rok. Přenos proběhne ve čtvrtek 9. září

Zdroj: Ember Lab
2. 9. 2021

Po absenci na letošních ročnících veletrhů E3 i Gamescom se o pozornost konečně přihlásila společnost Sony. Na příští čtvrtek 9. září chystá od 22 hodin vlastní tiskovou konferenci, na které bude mluvit o hrách naplánovaných na letošní vánoční sezónu i rok 2022. Jde o velmi očekávanou událost, o které se v uplynulých týdnech a měsících hojně spekulovalo, bez ohledu na to, že tu a tam se PlayStation přidal k programu jiných vysílání a o informace z hájemství Sony jsme nepřišli úplně. Plánovaný PlayStation Showcase ale bude plnit roli oné velké akce s přibližnou stopáží 40 minut.

Informace se objevila před krátkou chvílí na blogu PlayStationu a je pod ní podepsán ředitel oddělení obsahové komunikace Sid Shuman. „Byli jste velmi trpěliví a my vám za to děkujeme. Těšíme se, až vám budeme moci ukázat, na čem jsme pracovali,“ řekl v úvodu svého vzkazu, i když dále konkrétně nevymezil, o čem chce Sony a zástupci jejích studií mluvit. Jak už je uvedeno výše, v rámci očekávaných 40 minut ale uvidíme zásadní tituly pro letošní hlavní sezónu a nejsou vyloučeny ani detaily ohledně vzdálenějších her, případně nová oznámení. Ne všechny ale musí plnit roli těch největších AAA her, jak ostatně upozorňuje Shuman v závěru zprávy a dodává, že nic nového se tentokrát nedozvíme ani o chystaném nástupci PlayStation VR.

Na co se tedy s největší pravděpodobností můžeme těšit konkrétně? Pokud bychom to měli vzít chronologicky, je pravděpodobné, že se bude mluvit o Deathloopu, bez ohledu na to, že se jedná o dílo studia Arkane, které patří Microsoftu. Důležitá je časová exkluzivita pro PlayStation, která byla domluvená ještě před akvizicí ZeniMaxu a hádáme, že Sony se nebude chtít tohoto trumfu úplně vzdát. Dále by mělo dojít na připomenutí, že už v průběhu tohoto měsíce dorazí na PS4, PS5 a PC Kena: Bridge of Spirits, že se samozřejmě blíží Death Stranding Director’s Cut a zcela přirozeně dojde také na tituly od vlastních studií.

Sázkou na jistotu je Horizon Forbidden West, kterého se dočkáme na konci příštího února. Potenciálně bychom se mohli dočkat nových informací o Gran Turismu 7, o kterém Polyphony Digital zarytě mlčí a kdo ví, třeba také konečně dojde na upřesnění situace kolem God of War. Na tomto místě bychom ale mohli začít vyjmenovávat další a další hry, které mají spojitost se Sony a konzolí PlayStation, až by výčet nedával v podstatě žádný smysl. Podstatné ale je, že má prezentace svůj pevný termín a budeme ji moci sledovat společně prostřednictvím námi komentovaného streamu.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru