Sony: Chceme, aby měl PlayStation víc exkluzivit než kdy dřív

Sony chce, aby měl PlayStation víc exkluzivit než kdy dřív

Jim Ryan slibuje, že PS5 bude mít spoustu exkluzivních her. Nevylučuje nákupy studií

Zdroj: Sony
22. 4. 2021

Pokud byl snad někdo na pochybách, jak důležitou roli budou hrát v této konzolové generaci exkluzivní tituly, společnost Sony naznačuje odpověď. Jim Ryan, který vede divizi Sony Interactive Entertainment, v rozhovoru pro Nikkei prohlásil, že chtějí, aby měl PlayStation 5 víc exkluzivit než kdy dřív.

Překlad japonského článku se objevil na diskuzním fóru ResetEra. Zajímavé je to samozřejmě i proto, že někteří fanoušci měli v posledních měsících “obavy”, zda Sony dělá dobře, když své first party hry vydává také na PC. Nejprve to byl Horizon Zero Dawn a v květnu vyjde Days Gone. Třeba tak ale hráči na Windows zase pomohou svými nákupy k realizaci dvojky.

Jim Ryan také prohlásil, že je optimistou, pokud jde o dlouholetý životní cyklus PS5.

Podle Ryana PlayStation neustále investuje do nových kvalitních her. V narážce na akviziční maraton Microsoftu připomněl, že Sony v minulosti také kupovala vlastní studia, naposledy Insomniac Games. A tuto možnost nevylučuje ani do budoucna. I když stojí za připomínku, že nedávno Sony pro změnu omezila působení svého tradičního týmu Japan Studio a před časem zástupci firmy tvrdili, že chtějí spíš organicky rozšiřovat vlastní týmy a budovat je zevnitř než nakupovat cizí společnosti, jako to dělá Microsoft.

Jim Ryan také prohlásil, že je optimistou, pokud jde o dlouholetý životní cyklus PS5. Vyjádřil se rovněž k nedostupnosti konzole. “Existuje několik důvodů, proč je obtížné PlayStation 5 dostat,” říká s tím, že dodávky a distribuce jsou v této chvíli opravdu komplikované. Poptávka po čipech nadále převyšuje nabídku, i když Sony žádá dodavatele o navýšení produkce.

Krátce se Jim Ryan vyjádřil i na konto spolupráce s Microsoftem v oboru cloudového hraní.

Specificky japonské publikum pak Ryan ujišťuje, že Sony má spoustu her od japonských vývojářů. Tyto vazby chce společnost ještě upevnit a vydávat tituly ušité na míru Japonsku. Krátce se Jim Ryan vyjádřil i na konto spolupráce s Microsoftem v oboru cloudového hraní. Partnerství prý trvá a Sony doufá, že něco v tomto směru oznámí, až na to přijde čas.

Na exkluzivní tituly zmíněné v úvodu sází samozřejmě i konkurence. Jak už bylo řečeno, Microsoft v posledních letech pořádně „zbrojí“ a pořídil si celou plejádu slavných studií, která budou tvořit hry pro Xbox a PC. Může jít o časové, ale i kompletní exkluzivity. Nintendo pak tradičně sází na vlastní first party hry a značky, které po mnoho let patří mezi nejúspěšnější a nejprodávanější hry na jeho platformách. Switch v tomhle není výjimkou. Málokterý third party titul a vydavatel se dokáže přiblížit číslům Nintendo exkluzivit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru