Sony chce, aby měl PlayStation víc exkluzivit než kdy dřív

Jim Ryan slibuje, že PS5 bude mít spoustu exkluzivních her. Nevylučuje nákupy studií

Zdroj: Sony
22. 4. 2021

Pokud byl snad někdo na pochybách, jak důležitou roli budou hrát v této konzolové generaci exkluzivní tituly, společnost Sony naznačuje odpověď. Jim Ryan, který vede divizi Sony Interactive Entertainment, v rozhovoru pro Nikkei prohlásil, že chtějí, aby měl PlayStation 5 víc exkluzivit než kdy dřív.

Překlad japonského článku se objevil na diskuzním fóru ResetEra. Zajímavé je to samozřejmě i proto, že někteří fanoušci měli v posledních měsících “obavy”, zda Sony dělá dobře, když své first party hry vydává také na PC. Nejprve to byl Horizon Zero Dawn a v květnu vyjde Days Gone. Třeba tak ale hráči na Windows zase pomohou svými nákupy k realizaci dvojky.

Jim Ryan také prohlásil, že je optimistou, pokud jde o dlouholetý životní cyklus PS5.

Podle Ryana PlayStation neustále investuje do nových kvalitních her. V narážce na akviziční maraton Microsoftu připomněl, že Sony v minulosti také kupovala vlastní studia, naposledy Insomniac Games. A tuto možnost nevylučuje ani do budoucna. I když stojí za připomínku, že nedávno Sony pro změnu omezila působení svého tradičního týmu Japan Studio a před časem zástupci firmy tvrdili, že chtějí spíš organicky rozšiřovat vlastní týmy a budovat je zevnitř než nakupovat cizí společnosti, jako to dělá Microsoft.

Jim Ryan také prohlásil, že je optimistou, pokud jde o dlouholetý životní cyklus PS5. Vyjádřil se rovněž k nedostupnosti konzole. “Existuje několik důvodů, proč je obtížné PlayStation 5 dostat,” říká s tím, že dodávky a distribuce jsou v této chvíli opravdu komplikované. Poptávka po čipech nadále převyšuje nabídku, i když Sony žádá dodavatele o navýšení produkce.

Krátce se Jim Ryan vyjádřil i na konto spolupráce s Microsoftem v oboru cloudového hraní.

Specificky japonské publikum pak Ryan ujišťuje, že Sony má spoustu her od japonských vývojářů. Tyto vazby chce společnost ještě upevnit a vydávat tituly ušité na míru Japonsku. Krátce se Jim Ryan vyjádřil i na konto spolupráce s Microsoftem v oboru cloudového hraní. Partnerství prý trvá a Sony doufá, že něco v tomto směru oznámí, až na to přijde čas.

Na exkluzivní tituly zmíněné v úvodu sází samozřejmě i konkurence. Jak už bylo řečeno, Microsoft v posledních letech pořádně „zbrojí“ a pořídil si celou plejádu slavných studií, která budou tvořit hry pro Xbox a PC. Může jít o časové, ale i kompletní exkluzivity. Nintendo pak tradičně sází na vlastní first party hry a značky, které po mnoho let patří mezi nejúspěšnější a nejprodávanější hry na jeho platformách. Switch v tomhle není výjimkou. Málokterý third party titul a vydavatel se dokáže přiblížit číslům Nintendo exkluzivit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru