Sonicovi zavřeli kina. Přiběhne rychleji na video

Sonicovi zavřeli kina. Přiběhne rychleji na video

Měsíc po premiéře už bude legálně modrý ježek v domácím chovu. I tak trhal rekordy

Zdroj: Paramount Pictures
23. 3. 2020

Film Ježek Sonic dorazí na video dříve, než bylo v plánu. Snímek režiséra Jeffa Fowlera měl ve Spojených státech premiéru 14. února a do českých a slovenských kin dorazil přibližně teprve před měsícem – 20. února. Jenže do promítání zasáhl koronavirus, který uzavřel mnohé kinosály po celém světě. Studio Paramount se proto rozhodlo poslat film do domácí distribuce už 31. března.

V žebříčku nejvýdělečnějších herních filmů je Sonic na šestém místě.

Koncem března bude mít premiéru digitální verze a na Blu-ray i DVD pak film dorazí 19. května.  Obvykle se přitom čeká na video přibližně tři měsíce po uvedení filmu v kinech. Podle magazínu Variety chystají obdobná opatření i další filmová studia a distributoři. Některá se už začal projevovat. Film s nejrychlejším ježkem na světě si přesto nevedl v sálech vůbec špatně. Po celém světě utržil přes 300 milionů dolarů a stal se nejúspěšnější filmovou adaptací videohry ve Spojených státech.

Na domácím trhu dokonce předstihl nedávného rekordmana, kterým byl Pokémon: Detektiv Pikachu. Detektiv Pikachu se ovšem jinak stal nejvýdělečnějším herním filmem všech dob. S více než 436 miliony dolarů, které utržil po celém světě, překonal i Warcraft. V tomto pomyslném žebříčku je momentálně modrý Sonic na šestém místě. Před ním jsou kromě jmenovaných ještě snímky Rampage, Princ z Persie: Písky času a Resident Evil: Poslední kapitola. 

Český dabing vznikl už loni

Uvidíme, zda se do digitální distribuce a na fyzické nosiče u nás přiřítí Sonic stejně rychle, ale v současné době a vzhledem ke všem negativním okolnostem je to možné. Start maskota Segy u nás mohl teoreticky zdržet dabing, jehož natáčení se teď také mnohde pozastavuje, ale ten v tomto konkrétním případě vznikl už v roce 2019.

Je to zajímavý obrat a nečekaný vývoj celé situace. Loni v dubnu jsme ještě psali o zděšení, které mezi hráči i původními vývojáři vyvolal první trailer na film s tehdejší podobou Sonica. Jeho vzhled se pod nátlakem fanoušků nakonec měnil, což vedlo i k odkladu premiéry z listopadu 2019 na letošní únor. Na přepracované verzi se podílel mimo jiné animátor titulu Sonic Mania. A i když svého času panovaly pochybnosti, zda mají filmaři ustupovat tlaku hráčů, zpětně se ukázalo, že naslouchat fanouškům se jednoznačně vyplatilo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru