Sonic Frontiers, Sega, Sonic se příští rok vrátí v nové 3D next-gen hře

Sonic se příští rok vrátí v nové 3D next-gen hře

Sega potvrdila také remaster Sonic Colors a možnost zahrát si Sonica v Lost Judgment

Zdroj: Sega
28. 5. 2021
Název: Sonic Frontiers Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2022

Společnost Sega slaví v letošním roce 30. výročí vzniku postavičky ježka Sonica, resp. jeho první hry Sonic the Hedgehog. Blížící se jubileum, které připadá na 23. června, předznamenal včerejší stream Sonic Central, který sice zůstal ve stínu prezentací Dying Light 2 a Horizon Forbidden West, ale ani ten nebyl prostý zajímavých informací a oznámení. Akce nebyla zaměřená na jediný titul, proto vám z ní přinášíme rychlý textový souhrn, obsahující vše podstatné. Nechybí potvrzení remasteru Sonic Colors, DLC pro Two Point Hospital, propojení Sonica se hrou Lost Judgment a hlavně náznak úplně nového next-gen titulu pro příští rok.

Nový Sonic dorazí v roce 2022

Ačkoliv informace o další hře se Sonicem zazněla až na samém konci včerejšího streamu, musíme ji předsunout před všechno ostatní. Má jít totiž o další trojrozměrnou akci v duchu čtyři roky staré hry Sonic Forces, což je pro fanoušky modrého rychlonohého ježka velká událost. O hře ale bohužel nevíme nic konkrétního a z krátkého teaseru toho nešlo vyčíst příliš. Sonic sprintuje přes les a zanechává za sebou digitální rozmazanou stopu, která na konci vytvoří podivný obrazec. Co znamená, nevíme, odkázat vás můžeme jen na termín vydání v roce 2022 a dostupnost na PC, Switchi a obou generacích PlayStationu a boxu. Za vývojem hry stojí prominentní Sonic Team a očekávat můžeme plnohodnotnou záležitost.

Sonic Colors: Ultimate

V průběhu Sonic Central došlo na potvrzení jednoho z mnoha aktuálně probíraných veřejných tajemství. Ano, remaster hry Sonic Colors, která vyšla před jedenácti lety na Nintendo Wii a DS, skutečně vzniká a jeho uvedení se hráči dočkají 7. září. Za vývojem stojí studio Blind Squirrel Entertainment, které se podílelo i na nedávném remasteru Mass Effectu a pro Sonic Colors slibuje hezčí grafiku a některé nové prvky spolu s režimem Rival Rush. Kromě toho se rozšíří i záběr platforem, na nichž si budou moci hráči Sonic Colors užít – kromě očekávané verze pro Switch dorazí titul také na PC, PS4 a Xbox One. Na oznámení remasteru pak navazuje také představení krátkého animovaného filmu Sonic Colors: Rise fo the Wisps, který bude mít dvě části a Sonica v něm bude i přes nedávný odchod a následný návrat bude mluvit dlouholetý dabér Roger Craig Smith.

Retro kompilace Sonic Origins

Sega myslí také na veterány a příznivce prvních dobrodružství modrého ježka, pro které bude mít v příštím roce speciální kompilaci Sonic Origins. Balíček bude obsahovat hry Sonic 1, 2, 3, dále Sonic & Knuckles a nebude chybět ani Sonic CD. Podrobnosti slibuje Sega zveřejnit již brzy, nic speciálního ale na této kolekci alespoň prozatím nevidíme.

Zdroj: Sega

Mobilní tituly se Sonicem

Nezapomnělo se ani na to, že Sonic je doma rovněž na mobilních platformách, Sega ale nechystá žádný nový titul. Ty stávající a nejhranější – tedy Sonic Forces: Speed Battle, Sonic Dash a Sonic Racing – se dočkají speciálních postaviček, tematických eventů a v případě Sonic Racing také starších verzí slavných postaviček a nová vozidla i tratě. Chystají se rovněž akce na podzimní oslavy Halloweenu, které ale rovněž jako retro kompilace výše přijdou na přetřes trochu později.

Zdroj: Sega

Sonic v dalších hrách

A aby Sonica nebylo málo, oblíbená postavička si střihne cameo hned v několika dalších titulech. Jako první se objeví v chystané hře Tokyo 2020 Olympics, nikoliv však sám za sebe, ale v podobě kostýmu, do kterého budete moci obléknout během plnění disciplín svého sportovce. Na konec června se pak chystá DLC do hry Two Point Hospital, kde se z Sonica, Amy, Tailes nebo Knucklese mohou obléknout doktoři. Zároveň také přibyde nová výbava do vašich nemocnic, včetně kabinetů od Segy. V neposlední řadě pak Sega pokračuje v iniciativě, která se týká například série Yakuza a v tomto případě i chystaného titulu Lost Judgment. Nezřídka je totiž možné zahrát si plnohodnotnou starší hru od Segy přímo ve zmiňovaných velkých titulech a Lost Judgment se to bude týkat skrze hru Sonic Fighters. Půjde o kompletní hru, hratelnou na kabinetech přímo… ve hře.

Zdroj: Sega

 

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru